Bravo 1.9 JTD - lampica injektora

Autor mesa, 03 Ožujak 2013, 17:57:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mesa

Da pomognem svima ako mogu koji imaju sličan problem

Skoro sam kupio bravo 1.9 JTD 77kw i upalila mi se lampica injektora i otiso sam majstoru i ostavio ga da ga pogleda posto je tek kupljen da ga pregleda i sto gori ta lampica a ja sam otisao na poso

-i auto nece preko tri ipo hiljade i on ga spoji na diagnostiku i nadje da je do protokomjera
-i nadjem na otpadu kod covjek kaze imam 6 protokomjera dodji i probaj koji odgovara i otisli smo
-covjek garantuje da svi ispravni i probamo tri auto nista isto ko sa mojim lijeno i nece preko tri i po hiljade
-stavimo cetvrti auto ide ko ludo ali opet do tri ipo hiljade opet stavimo drugi auto jos bolje ide ali do cetiri hiljade i izbaci opet na safe mode i opet se ulijeni ti ga ugasis i upalis on opet ide ali ako ga stisnes preko cetiri izbaci u safe mode
-i na kraju dodjemo do zakljucka da nije protokomjer zraka vec nesto drugo
covjek kaze ima motor isti i krenite redom prebacujte dijelove i probajte
- i tako nadjemo da je otiso senzor na usisnoj grani i on je izbacivo u safe mode a dijagnostika pokazivala protokomjer
-i kad smo zamjenili senzor usisne grane prikljucimo dijagnostiku izbrisemo greske i vise nista ne pokazuje greske

-auto ide i sa mojim protokomjerom i sa svim ostalim dobro i ne izbacuje vise u safe mode samo sa jednim tim sto je izbacivalo na 4000 obrtaja ide dosta bolje i kad smo zamjenili senzor usisne grane
-tako da smo ostali u nedoumici zasto sa njim ide dosta bolje a sa ovim ide dobro ali slabije i dali bi trosilo auto vise ako njega stavim umjesto svog protokomjera
-majstor kaze da ovaj protokomjer sto sa njim ide dosta bolje da ima manji otpor i da moze usisat vise zraka od ostalih i da zato ide auto bolje
-ali nije siguran dali bi sa njim auto trosilo vise jer ne zna kako elektronika pravi smjesu dali koliko udje zraka toliko i goriva ubrizga ili koliko ja pritisnem gasa da toliko ubrizga goriva a  zraka sto udje vise bolje sagorjevanje napravi i zato ide bolje

-i ako neko ima problem slican meni nadam se da ce mu pomoci ovo moje iskustvo
-a i ako neko zna u vezi protokomjera da ovaj sto auto sa njim ide bolje da auto nece ili hoce trosit vise neka da neki savjet ako bi trosilo vise goriva  ostavit cu svoj jer ide dobro zadovoljan sam ali ako nece trosit vise uzeo bi taj jer ide bolje nego sa mojim

cupavica lorena

to je ventil apsolutnog pritiska turbine,to sam vec nekome napisao nedavno na forumu
ako nemate hobi,kupite fiat

mesa

Ja sam rijesio problem ali ako moze kome pomoci zato sam napiso

a znas li dali bi trosio vise sa drugim protokomjerom jer kad sam imao problem probao sam vise protokomjer i sa jednim je isao dosta bolje nego sa ostalim koje sam probo

pa me interesuje dali bi trosio vise goriva sa tim protokomjero ako ne bi kupio bi jer auto ide dosta bolje nego sa mojim mada i sa mojim ide dobro pozdrav

simpatico

kažeÅ¡ 6 protokpmjera si imao na raspolaganju,ali,nisi naveo od kojih su modela da li im parametri paÅ¡u za tvoj model auta odn.motora.Moj ti je savjet da ostaviÅ¡ originalan,jer ipak su to konstruisali injžinjeri i prilagodili ga za odreÄ'eni model.Bez obzira Å¡to sa nekim drugim bolje vuče.Da li je taj sa kojim bolje ide od 1.9 jtd 77 kw.Ako jest pa ostav iga ali sumnjam a!?

mesa

svi su od 1.9 jtd 77 i 74 kilovata sad ne znam tacno dali je bio na 77 ili na 74 kilovata ali sa tim ide auto extra pozdrav

nenad_5

ako je od Bosch-a i ima zadnja tri broja 309 onda je od 74kw
FIAT

mesa

Bosch jeste a dali ima taj broj nisam siguran ali mislim da jeste i moj je bosch ali koliko se sjecam mislim da je na mom manji  broj moram bas pogledati koji je u mene broj

a dali bi vise trosio sa tim protokomjerom  goriva ili bi isto trosio

simpatico

pa to ćeš ti najbolje znati,koliko troši.Probaj neko vrijeme

demian87

Da ne dižem novu temu ,imam slično pitanje.  :wanker:

Termostat na bravu 1.9 jtd ne radi kako treba ,otvoren je stalno... kazaljka  temperature mi je vise-manje stalno na minimumu, osim ako vozim po gradu u gužvi ili uzbrdo.

kad vozim po otvorenoj cesti na preko 3500 okretaja zna mi se upalit lampica injektora.  :tres:

dali zbog pothlaÄ'enosti motora ?  :|

XXX-Man

Nije to lampica injektora nego lampica za grešku na motoru. Pali se vjerojatno zbog preniske temperature pa senzor izbacije grešku.

Zamijeni termostat, takva vožnja nije nimalo zdrava za motor.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

demian87

planirao sam ovih dana zamjeniti to.
zbog toga i  troÅ¡i viÅ¡e i ide slabije...


franjo-fritz

Zbog toga sigurno nejde slabije.termostat sa TIM nema veze.nego sa elektronikom ubrizgavanja.ili ispuha.,turbine.bosch pumpe itd.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

demian87

kompjuter očitava nisku temperaturu i po tome daje smjesu goriva i zraka ,možda ne ide lošije ali definitivno više pije...