Bravo 2.0 20V - Da li mogu bobine rasipati struju?

Autor djuzahgt, 01 Ožujak 2014, 22:46:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

djuzahgt

Radi se o 2.0 20V, zanima me da li bobine mogu rasipati struju, ili samo kablovi?
I postoji li mogucnost da vidim da li te varnice sto vidim preko noci dolaze iz bobina ili kablova?

franjo-fritz

Kako mislis rasipati struju???? Bobine i kablovi mogu probijati i stvarati probleme u radu motora....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

djuzahgt


fiat_fan

Zamijeni kablove. To ti oni bacaju iskre. Samo ih protresi po mraku i vidjet ćeš light show.

Nikad nisam čuo da bobine bacaju iskre ikome na bilo kojem autu. Naravno, to ne znači da takva mogućnost ne postoji, ali najčešće iskre dolaze iz kablova.

djuzahgt

Ne mogu ih protresti drug kad su oni u motoru! :D
Ovo je 2.0 20V motor pa se kablovi i ne vide, to mi jest problem i imam jos jedan problem ne znam gdje u Bosni da narucim kablove, pola Banja Luke obisao niko nema.

markohemarko

lol
ti nemaš kablove nego bobine za svaki cilindar zasebno ako se ne varam.

djuzahgt

Bas tako, za svaki cilindar po jednu bobinu, pet cilindara - pet bobina, e iz svake bobine ide po jedan kabal na svjecicu, koji ne mogu vidjeti jer je u motoru.

markohemarko

To što ti zoveš kabel bobine je skupa sa bobinom i to nemožeš mjenjati zasebno nego se mjenja cjela bobina.

djuzahgt

Moze se mijenjati zasebno, samo ako kupujes bobinu onda nju ne mozes kupiti bez kabla.

djuzahgt

70 Eura je jedna bobina Bosch sa kablom, lijepo je cuti da trebas dati 350 Eura da sve promjenes.

markohemarko

isprika, nisam znao da se može mjenjati zasebno.
Pa ak je guma čitava na bobini teoretski nebi trebala probijati struja na masu.
U svakom slučaju da se to ispitati i bez komp dijagnostike.

djuzahgt

Ja mislim da opet mora postojati neki instrument za ispitivanje bobina, jer nije to 5eura pa da nema instrumenta, dio kosta 70-ak eura nije to malo, a pet ih ima na autu.
Preko noci mi varnice dolaze oko bobine, e sad da li iz same bobine ili iz rupe u kojoj je kabal to u noci ne mogu nikako vidjeti.

markohemarko

iskra preskače samo iz jedne bobine ili više njih?

djuzahgt


markohemarko

Ček, oćeš reći da doslovce vidiš kako iz svih 5 bobina preskače iskra na motor? :O