Bravo 1.2 99' - motorić minimuma problem nakon mijenjanja

Autor rockatansky, 20 Srpanj 2014, 11:57:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rockatansky

pozdrav svima. vidio sam da ima slicnih tema al nista ne opisuje moj problem konkretno. ukratko, deÅ¡avalo se sljedeće. auto je počelo trzat, dijagnostika pokazala greÅ¡ku - kvar bosch motorića lera, isti je bio zamijenjen odmah uz čišćenje klapne koja je bila strasno nečista, mijenjanje filtera zraka i novih ngk svjećica. nakon mijenjanja, dijagnostika je opet spojena i poniÅ¡tena je greÅ¡ka. sada se dogaÄ'a sljedeće - pri paljenju se dignu okretaji do nekih možda 3000, i onda se spuste do 1500 pa opet do 800. u vožnji se auto ponaÅ¡a relativno normalno, meÄ'utim čim se stisne kvačilo, okretaji umjesto da padnu kako treba, padnu na 1500 i tu stoje nekih 5 sekunda, tek onda se vrate u neku normalu. sad, nema Å¡to nisam pročitao - da treba vremena dok ecu nakon ciscenja poprimi nove parametre, da trebam odspojit klemu da se resetira ecu, npva baterija, pa onda da trebam 3 puta dignuti do 4500 rpm i drzati po 3 sek. ne znam,  može li biti da je kućiÅ¡te filtera zraka ili usis negdje oÅ¡tećen pa možda tu vuče nekakav viÅ¡ak zraka, iako mi je sumnjivo da bi to imalo toliko utjecaja ? ako netko ima saznanja o ovome, molim pomoc. hvala svima i lijep pozdrav

rockatansky

još uvijek ništa nije riješeno. sad je i brojač okretaja krepao, tako da počinjem ozbiljno sumnjat na ECU. variraju okretaji i nakon promjene motorića, resetira kilometre sam, sad ne radi ni brojač okretaja.. ne znam.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

rockatansky

sve je pokuÅ¡ano. i dalje su nemirni okretaji, neće ih spuÅ¡ta kako treba. jedan majstor tvrdi da treba sa originalnom dijagnostikom, Examinerom, pogledat i eventualno kalibrirat, meÄ'utim ne znam viÅ¡e. Bilo je svugdje, a nitko nije napravio niÅ¡ta. Motor i dalje divlja =), intrument tabla čas pokazuje okretaje čas ne. show program

topolino

probaj naci org diagnostiku, a umeduvremenu kada ti je auto na minimumu probaj istekati tps pa javi sta se desava. inace kada odspajas senzore skini klemu sa baterije.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

vw istra

netreba ti dijagnostika za to trebas ocistit konus u koji upada siljak od motorica i izmerit dubinu siljka ako je kratko normalno da nevalja a najvjerovatnije je prljav konus i to je to i jos vidi ako je original motoric jer ima ju tri vrste pa i to zna zezat