Bravo - kvačilo propada ,pušta ulje...

Autor demian87, 11 Prosinac 2014, 10:31:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

demian87

Imam problem sa kvačilom.  :G:

desilo mi se prije mjesec dana da mi je kvačilo počelo propadat.
sve viÅ¡e i viÅ¡e dok nije doÅ¡lo na jedan cm od poda i viÅ¡e nisam mogao Å¡altat brzine... otiÅ¡ao kod mehaničara ,provjerio mi cilindre od kvačila i od kočnica (jer isto ulje ide za kvačilo i kočnice) kaže da ne puÅ¡ta nigdje.  :ohmy:
ozračio mi je sitem ,stavio novo ulje ,i radilo je ok.... nekih mjesec dana.
jučer primjetim da je malo propalo ,pogledam u posudu fali ulja... kupio sam ulje i natočio, mozda neko vrijeme izdrži ali to nije rijeÅ¡enje.  :zbunj

imao netko sličan problem ?  :/ :/

simpatico

desilo mi se slično,samo što ja nisam ništa ozračivao,nego odmah promjenio cilindar kvačila onaj na mjenjaču.Meni je počelo da nestaje kvačilo i u roku od desetak minuta potpuno ga je nestalo.Nemoj da te ostavi negdje na putu,riješi to odmah.

franjo-fritz

Postoje dva cilindrica onaj na getribi i onaj u kabini tj. Na samoj papucici kvacila kad ti propadne probaj papucicu kvacila vratiti rukom, nogom ako se vrati i opet mozes saltati onda ti je taj u kabini otisao
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

demian87

Mehanicar mi je gledao  ,kaze da ne pusta ni jedan od ta 2
postoji mogucnost da pusta neki od kočionih cilindara jer se isto ulje koristi... ali i njih je gledao pa kaze da ne pustaju...
kaze da je moguce i da vraca ulje u servo ,(onaj ogromni cilindar ispod haube)  i da se njega nemoze reparirat ,samo zamjenit.

zetsthebunny

Citat: demian87  u 16 Prosinac 2014, 19:58:21
Mehanicar mi je gledao  ,kaze da ne pusta ni jedan od ta 2
postoji mogucnost da pusta neki od kočionih cilindara jer se isto ulje koristi... ali i njih je gledao pa kaze da ne pustaju...
kaze da je moguce i da vraca ulje u servo ,(onaj ogromni cilindar ispod haube)  i da se njega nemoze reparirat ,samo zamjenit.

nema ti veze i ako ti i curi koji kocioni cilindar na zadnjim kocnicama s tvojim problemom propadanja kvacila...
tocno je da kocnice i kvacilo koriste isto ulje i iz iste posude, ali...
nedostatak ulja u posudi moze uzrokovati jedino curenje u jednom od sistema hidraulike a posto ti kvacilo propada znaci da ti negdje gubi ulje u hidraulici kvacila, posto kazes da ti mehanicar kaze da ne gubi ulje niti na pumpi niti na cilindru kvacila onda ti mora gubiti negdje na instalaciji odnosno vezi izmedju pumpe i cilindra... ili...
samo malo...
koji je to Bravo, motor godina... 
+385977970759 Zlatko

franjo-fritz

Citat: demian87  u 16 Prosinac 2014, 19:58:21
Mehanicar mi je gledao  ,kaze da ne pusta ni jedan od ta 2
postoji mogucnost da pusta neki od kočionih cilindara jer se isto ulje koristi... ali i njih je gledao pa kaze da ne pustaju...
kaze da je moguce i da vraca ulje u servo ,(onaj ogromni cilindar ispod haube)  i da se njega nemoze reparirat ,samo zamjenit.
Å ta. Ko kaj?  Dali gubis ulje u posudi za kocnice
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

prci9999

imam slican problem,prije dva dana mi je  kvacilo ostalo na dnu kako sam ga pritisnuo,nisam mogao promijeniti brzinu nego sam ga nogom dignuo gore i nposlije toga je normalno radio 2 dana da bi mi onda opet zaglavio na dnu,mjenjac zablokira,znaci u 3 dana dvaput mi se dogodila ista stvar,cilindar kvacila kod pedale sam mijenjao prije nekih godinu dana,lamela mi se cini ok,danas sam pod rucnom isao kretati i on cupa...sta provjeravat prvo-hvala

tom1961

Ako je cilindar kod pedale nov, za pretpostaviti je da je ispravan, makar nakon godinu dana, ako je bio neki jeftinjak, možda i nije više...

Prije svega, vidjeti ima li ulja u posudici da nije ušao zrak. I onda ići instalacijom, od pedale pa sve do cilindra na kvačilu da se vidi propušta li ulje negdje.

Da li ti se cilindar kvačila nalazi izvan ili unutar getribe?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

prci9999

evo danas sve normalno sljaka,ne vjerujem da je lamela jer danas uzbrdo auto leti-čupa,gledao sam ulje u onoj bočici i puno je do čepa, a za ovo"Da li ti se cilindar kvačila nalazi izvan ili unutar getribe?" - da ti pravo kazem neam pojma,auto je prešao 235 tisuća,ja sam ga uzeo sa 170 tisuća,lamelu nisam mijenjao a nisam ni lika pitao koji mi je prodao lamelu kad ju je on mijenjao....auto fino i ide i fino mijenja brzine,jedino,kazem,u 4 dana 2 puta mi zaglavio mjenjac i kvacilo ostalo pri dnu

Antonijo

Prati par dana dal auto gubi ulje iz kočione posude jer je isto ulje za kočnice i za kuplung. Ako bi auto gubio ulje na nekom od kočionih cilindara prije bi ti počela propadati papučica od kočnice nego papučica od kvačila.
Da bi došao do pomoćnog cilindra na getribi moraš izvaditi akomulator i njegovo metalno postolje a hidraulični cilindar se nalazi s gornje strane getribe.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE