Zamjena spona bravo 1.6

Autor capone, 11 Veljača 2015, 16:19:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

capone

Kako naslov kaze trebao bi zamjeniti sponu ljevu na fiatu jer ima lufta,pa me zanima jel netko to radio i koja je procedura.imam komplet servo letvu s hgta pa neznam dali uopce ta spona pase na 1.6 ili da kupim novu? mozda da promijenim komplet servo letvu samo nove krajnike da kupim..

moze neki savjet sto je najbolje uraditi po tom pitanju i kako?

simpatico

znam ljude koji su radili remont servo letve,Å¡to jeste dobra stvar skinuti i sve pretresti.E sad koliko doÄ'e ta investicija ne znam,niti znam tvoje trenutne mogućnosti,finansiske naravno.PaÅ¡e li sa hgt ne znam ali pretpostavljam da ti je i ta polovna.Ako ne primjećujeÅ¡ nikakav problem sa letvom,Å¡to jednostavno ne zamjeniÅ¡ krajnicu u kojoj je luft.U stvari promjeni obje obavezno.Nisam siguran da li poslije toga moraÅ¡ Å¡telovati nagib odnosno raspon.valjda će se javiti ovdije neko ko zna

Brava_1.616v

Raspitivao sam se i cijena za reparaciju kompletne letve volana su od 1200 do 1800 kn.
Cijene ovise od kvara letve volana.

kiky776

stavi cijelu letvu od hgt-a ako već imaš, bolja je dosta nego od 1.6
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

the-rider

nisi to mogao reci prije nego sam si slozio ovu "obicnu"letvu   :D
inace spone lako sam zamijenis, samo poslije bi trebalo na optiku, tesko da ces 100% pogoditi kako je bilo
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

Hah jbg ... Imam ja jednu viska :)

Sent from my Doogee

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

capone

iduci vikend ide na dizalicu previse mi je to za uraditi doma..mislim sto se letve tice da ce ici od hgta gore ako pase a ako ne pase kupit cu polovnu od 1.6 i montirati..luft nije na krajnicima jer sam ih provjeravao na tehnickom bas iz tog razloga sto nisam bio siguran dali su oni ili spona ili mozda i nazubljeni dio letve..naravno necu znat dok ne rastavim sve..kad stavim sve na hrpu javim tocno sto je bilo i kolko me ispala investicija..hvala svima na odgovorima.

capone

servis prednjeg ovjesa uspjesno uraden doma,nista nije bilo tako komplicirano osim vilica,njih je malo teze namjestiti al i to se odradilo ..spone o kojima sam pricao su u dobrom stanju ali krajnici su bili u banani tako da sam njih zamijenio i izbjego skidanje i zamjenu letve. hvala svima na odgovorima i savjetima.