Marea JTD speed senzor

Autor alister, 11 Ožujak 2015, 08:23:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alister

Pozdrav svima

Da li netko zna da li mogu uzeti speed senzor s neke druge verzije Marea-e, brava, alfe itd... da paše na moju Marea-u, 1.9 JTD 110ks ?
Zna mi se ugasiti brzinomjer nekada u vožnji i onda mi gas poludi, postane super osjetljiv. To zna trajati par minuta, a dijagnostika jedino pokaže grešku speed senzora i to ne uvijek...

hvala

Mike20

Brzinu mjeri preko senzora ABS-a, orig. Fiat broj je 46763852, novi najjeftiniji je Bosch 300kn s popustom.
Piše prednji lijevi u katalogu.
E sad, dal paše s kojeg drugog, ne znam, vjerojatno samo noviji tip FIata od 1999 ili 2001.g piše mi samo AR spider i GTV od 98 nadalje

alister

da, to bi bilo ok, ako bi ja imao ABS na autu... ali nemam

Raziel

Citat: Mike20  u 11 Ožujak 2015, 09:42:56
Brzinu mjeri preko senzora ABS-a, orig. Fiat broj je 46763852, novi najjeftiniji je Bosch 300kn s popustom.
Piše prednji lijevi u katalogu.
E sad, dal paše s kojeg drugog, ne znam, vjerojatno samo noviji tip FIata od 1999 ili 2001.g piše mi samo AR spider i GTV od 98 nadalje

Otkud ovo da mjeri preko ABS-a?  :82:

Po elektro Å¡emi, signal brzine na centralu ide direkt iz instrument table.
A instrument tabla dobiva informaciju od senzora brzine na getribi.

Vidjet ću po ePeru kada doÄ'em doma s kojih auta bi mogao pasati senzor.

Raziel

46817374 broj senzora brzine na getribi.

Paše sa hrpe Fiata:




Sada još mogu kliknut na to da vidim točno sa kojih motora jer nisu isti na benzicima i dizelima.
ÄŒak nije isti ni na 2.4 i 1.9 dizelu. Vjerovatno ovisi o modelu getribe.

Sad ak te zanima specifično neki auto, a da je meÄ'u ovima, reci pa ću provjerit.

crev1986

vjerovatno senzor brzine on ti je na getribi ! Imas konektor kod motora od njega i pase sa svih fiat vozila ! Ako ti to pokazuje diagnostika !!!

Mike20

Hm, onda sam ja neÅ¡to krivo utipkao u katalog. NaÅ¡ao pod nazivom senzor okretaja mjenjačkog mehanizma  :D

Da pše sa mnogih Fiata, novi je preskup

crev1986

Ne ime mu je SENZOR BRZINE VOZILA !    

Ako ti treba javi mi se u box imam ga ja !

alister

nisam se još bacio u nabavu istog, jer su me tražili za izmjenu 800 kuna u jednoj trgovini. Pa zato gledam sve moguće alternative, jer mi je to bacanje novaca za 14 godina stari auto...
A ovaj sadašnji se nekada zna ugasiti, a 80% vremena radi uredno, tako da nisam ni pametan da li je senzor u pitanju ili neki loši kontakti možda

kemba

isti ti je na kappi 2.4 td
a vidio sam da po njuskalu likovi prodaju dijelove od kape za sitne pare

probaj tako jer 800 je fakat puno za 20g plastike i 10 grama kabla
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

Mike20

550kn novi originalni košta

dox666

ja sam slican problem imao, doduše na bravu 1.6
skinuo tablu, ocistio kontakte sve sa alkoholom i nikad vise problema..probaj
isto tako se nekad sat znao blesirat, gasit itd

alister

Palo mi je to na pamet, ali nikada vremena da se igram s tim... To sam radio prije dvije godine kada su mi kazaljke od goriva i temperature podivljale pa sam prelemio spojeve i rade normalno od tada...
Nabavio drugi senzor od kolege Creva pa ćemo u subotu šarafati

alister

Probao staviti dva različita senzora i oba nisu radila, vratim svoj i moj radi sada (odnosno radio je 2 dana). I sada opet ***...
Da li netko zna kuda ide kabel od senzora jer mi uzlazi u veliki snop kablova i ide na lijevu stranu mašine negdje...
Preko vikenda ću raskopati tablu i prelemiti / očistiti sve konektore na njoj, pa možda pomogne...

tom1961

Za početak probaj krenuti od konektora na samom senzoru. Kontakt sprej, ili u nedostatku istoga WD40, a treba vidjeti nisu li ženski kontakti na konektoru izgubili elastičnost, možda ih treba lagano napeti šarafcigerom.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.