Marea JTD speed senzor

Autor alister, 11 Ožujak 2015, 08:23:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alister

Bio je lijep vikend i da ne budem lijen, rastavio ja pola auta. Skinuo aku, ukrasni poklopac na motoru, poskidao krpu konektora i sve očistio. Malo "napeo" konektore, vratio sve nazad i probao u dvoriÅ¡tu. Naravno senzor ne radi.  :kmeee
Danas idem na posao, senzor uredno radi, na autocesti auto ima puno više snage. Bilo mi je ga totalno čudno voziti, pedala gasa drugačija (osjetljivija)...
Ostala je još tabla i kutije s relejima da prekontroliram...

crev1986

aj pregledaj konektor i zice koje su pod izolaciom sta dolaze na senzor da nisu negdje u prekidu

alister

našao sam što me je zajebavalo sa senzorima što sam nabavio... nisu točno za moj model auta bile i raspored žica je bio obrnut... nije mi to ni palo na pamet dok idiot nisam skužio da i na senzoru i na konektoru sitno pišu brojevi... zamijenio prvu i treću žicu i sada radi senzor od Creva...
Sutra veliki test da li će se ugasiti kojim slučajem ako me tabla zeza ili neki od releja...

Direktor

Ja imao iste simptome. Stavio od 1.4 benzinca i sve radi. Na mjenjacu je.

ante_crni

Probaj ga skinut s getribe i magnetom prolazit blizu njega i vidi dali se pomiče kazaljka..tako sam ja testirao svoj na renaultu 5 gt turbo jer ide preko impulsa a sad nisam siguran za jtd al mislim da sličan princip..
;) :P

alister

Senzor radi i dalje bez problema, a autek je prodan prije 2 mjeseca. Pa novom vlasniku neka je sa srećom.