Bravo 1.6 lampica injektora

Autor robert-bj, 17 Travanj 2015, 10:44:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

robert-bj

Auto je 97. nikad prije problema s elektronikom.prije godinu dana stavio druge injektore s novijeg modela 1.6. Unazad 2 tjedna,nekad svaki dan nekad kroz 2-3 dana, upali mi se lampica injektora i motor pocne raditi na 2 cilindra...3. i 4. cilindar ne dobiva iskru s bobine...svi konektori su u redu, otpojim aku na sat vremena da se komp resetira i par dana sve u redu. Nekad zeza u voznji nekad odmah kod paljenja...prijedlozi...savjeti?
Tko se brzo vozi ne boji se starosti...

the-rider

 :lol
dobra
svasta moze biti, moguce bobina
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

Probaj spojiti auto na dijagnostiku da vidiš ima kakvih grešaka... bobina možda ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

tomozuki

Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tomozuki

#4
Sori sta sam pitao..zanimalo me jer se i meni svako toliko upali ta lampica a nisam bio siguran sta znaci
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tomozuki

Nema problema ni u jednom ni u drugom smislu :P , auto i dalje ide normalno ko prije, da se to malo :funny: ne pali nebi ni znao da nesto ne stima
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

gokiSP

Citat: tono92  u 18 Travanj 2015, 17:13:40
vecinom ti se upali lampica injektora ako ti nevalja sonda ili termostat 100% provjereno ali opet nemora znacit moze bit i bobina ili nesto sasvim trece ali vecinom ti je ovo sta sam napisao ..
a koji je tvoj problem kada se pocne tebi palit ? :haha6:

Nemoj pisati gluposti jer će netko tko se ne razumije ić promijenit termostat jer mu se upalila lampica.

robert-bj

radnu temperaturu normalno dosegne, malo nemirno radi prvih par minuta kad je prvo paljenje u pitanju, tako da moguće da i senzori s termostata daju mutave podatke...zasad dvoje ljudi mi je reklo za senzor radilice da su imali takve probleme...probat ću na dijagnostiku, a kasnije sistem eliminacije...
Tko se brzo vozi ne boji se starosti...

topolino

ako je senzor okretaja jednostavno se motor ugasi ili nece upaliti. Moze biti konektor na ecu, bobina ili ecu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Ta famozna lampica oznacava gresku ubrizgavanja tj. El. Rad motora. Moze biti x stvri od senzora temp. Do l. Sonde. Mororica minimuma itd itd....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tomozuki

[quoni e author=tono92 link=topic=37028.msg619362#msg619362 date=1429741628]
pa naravno da nemora znacit da je termostat ili lambda sonda ili nesto sasvim trece , ako auto ne dostize svoju radnu temperaturu i pali se lampica injektora onda je to termostat
ja kad sam kupio bravu nije dostizala radnu temperaturu onda nakon 3-5km voznje ta lampica je stalno svjetlila i onda sam skuzio da motor ne dostize radnu temperaturu pa sonda salje krive informacije ECU pa se automatski pali lampica injektora , kada sam otvorio termostat unutra ga nije ni bilo jer ga je prosli vlasnik ocito jako pametan majstor onako razvalio iz kucista tako da je unutra sve izgrebano , ugl naso ja novi termostat naravno sa kucistem u velikoj gorici za 179.00kn nepoznate marke  a ja raÄ'e kupio BEHR rabljeni termostat za 150kn i time rjesio problem injektora ....

[/quote]
I meni je ista takva situacija, znaci termostat
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tom1961

Lampica se možda pali zbog termostata, a možda i ne. Ako radna temperatura nije u redu, onda treba promijeniti termostat bez obzira na lampicu, jer ona se neće ni paliti samo na hladan motor. Vjerojatno je dugotrajniji rad motora na preniskoj temperaturi prouzročio neku drugu zločestoću zbog koje se pali lampica.

Dakle, najprije treba promijeniti termostat. Onda lijepo zagrijati auto, ne iznenaditi se ako lampica i dalje gori, kao posljedica štete od termostata, a onda po gasu i dobro ga provozati, da se sva ona garež ispuše van. E, ako i dalje bude gorjela nakon par dana oporavka, onda tražiti dalje.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

Ne može se paliti zbog neispravnog termostata prici kraj. Al zbog neispravnog senzora temp da... Nelupajte gluposti.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tom1961

Ali može zbog lošeg izgaranja uzrokovanog neispravnim termostatom.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

patmat

E pa Franjo nije istina da se nemože paliti lampica injektora zbog loÅ¡eg termostata, naravno da može, osobno sam to proÅ¡ao u niz slučajeva, naime termostat pravilno ne zatvara te se motor u vožnji pothlaÄ'uje odnosno neuspjeva postiči radnu temperaturu, senzor očitava krive parametre koje Å¡alje eku, eku tjera lambda sondu da očitava smjesu, a buduči da lambda sonda dobiva podatke da je motor hladan ista zadaje eku da promijeni smjesu kao da je motor hladan i smjesa u tome trenutku bude poremečena jer je motor ipak za koju nijansu pretopao za takvu vrstu smjese  te eku pali lampicu injektora kao upozorenje. Odlazak senzora temperature je sasvim neka druga situacija. E tu je priči kraj, i nemojte bezveze iznositi netočne informacije.
Sve je lako kad si mlad.