Fiat bravo 1.6 trese se sa klimom

Autor DarioChoki, 11 Srpanj 2015, 14:06:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DarioChoki

Da li je normalno da se auto mnogo trese u leru kada je klima upaljena? Obrtaji se dignu na 900 i trese se kao fotelja za masazu :'D
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

the-rider

ne bas
kompresor malo optereti motor, ali i dalje mora raditi mirno
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

DarioChoki

Do cega bi onda to meni moglo biti zna li iko ?
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

topolino

Kompresor je u banani. Kada mjenjas kompresor zamjeni i filter plina jer zbog njega u vecini slucajeva strada kompresor.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tom1961

Trese li se stalno ili povremeno? Naime, ako je samo povremeno, to se dogodi kad se upali ventilator, koji povuče jaku struju pa optereti alternator, to nije opasno.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

DarioChoki

Trese se opcenito na 900 obrtaja previse
e sad kad je hladan pa raste temperatura a obrtaji opadaju i dodje do 900 trese se i bez klime al manje
kad klimu upalim na popnu se obrtaji na 900 i trese se.
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tom1961

Hm, 900 bi trebalo biti normalno u leru bez klime, ali kad radi klima, treba ga dići na 1100 otprilike. No, ne bi smio tresti.

A je li ti to naglo počelo i koliko je imao obrtaja prije nego što je počeo tresti?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Mike20


the-rider

850 mora biti minimum, neovisno o klimi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

tom1961

Pa da, ali kaže da ima 900 i trese se, pa pokušavamo izmudrovati što bi bilo.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

Citat: tom1961  u 13 Srpanj 2015, 12:45:40
Hm, 900 bi trebalo biti normalno u leru bez klime, ali kad radi klima, treba ga dići na 1100 otprilike.

na ovo sam mislio, klima nema veze bila upaljena ili ne, minimum mora biti 850
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 13 Srpanj 2015, 16:06:58
na ovo sam mislio, klima nema veze bila upaljena ili ne, minimum mora biti 850
upravo tako.....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DarioChoki

Kad dosegne radnu twmperaturu onda radi na 800
Dok se ne zagrije radi na 900 i trese i bez klime
a kad je zagrijan i upalim klimu obrtaji sa 800 popnu se na 900 i opet trese.
i da kad pustim gas i obrtaji opadaju osjetio sam da obavezno napravi 2 trzaja na 1400 obrtaja
Neko je spominjao svjecicie
nisu nikada mijenjane
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tom1961

Nisu nikada mijenjane svjećice? :ohmy: Pa koliko ima kilometara?

Mislim da bi to trebao biti prvi korak - ako auto ima više od 50-60 000 (a uvjeren sam da ima), promijeni svjećice. Uzmi original po katalogu, moj savjet je NGK, ali možda ima i bolja varijanta, nemoj nikako uzimati neka čuda s dvije ili više elektroda, jer to nije za taj auto.

Stavi original svjećice, provozaj ga, propuši ga malo na autocesti pa ćeš vidjeti. Postoje dobre šanse da se nakon toga dovede u red. Ako ne, javi se ponovo.

Mislim, javi se svakako da čujemo što je bilo.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

DarioChoki

haha ma mislio sam nisu mijenjane kako je uvezen.
Zadnji put su promijenje po servisnoj knjizici na 50 000 km dok je bio u njemackoj
sada je na 135 000
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.