Fiat bravo 1.6 trese se sa klimom

Autor DarioChoki, 11 Srpanj 2015, 14:06:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20


DarioChoki

Jel ove idu

ovo sam nasao da pise u knjizici od auta
i da li trebam i kablove mijenjati
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tom1961

Ako ti je to iz knjižice za upotrebu, onda idu.

A kabele (ne kablove, u kablovima se voda nosi) ne treba mijenjati ako ne rade probleme, a to ćeÅ¡ vidjeti kad promijeniÅ¡ svjećice i kad nakon toga padne prva kiÅ¡a. No, svjećice sad znači imaju 85000 kilometara, pa čudo da auto uopće joÅ¡ radi, to je gotovo trostruki vijek od predviÄ'enog!
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

ma da, najbolje na 15k km mijenjati svjecice  :tup,
ngk bkr6ek ti idu, ekc ces tesko naci
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

tom1961

Citat: the-rider  u 14 Srpanj 2015, 12:24:03
ma da, najbolje na 15k km mijenjati svjecice  :tup,
Nekad su se mijenjale na 5000.

A 85000 podijeljeno sa 3 je 28333, Å¡to je skoro 30 000. Otkud ti 15?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

mislio sam na onih 30k koje je netko spominjao, te ngk bez problema prolaze 50k
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

tom1961

To najviše ovisi o stanju motora. Nov i ispravan - svjećice dulje traju, star i ako troši ulje - odu prije. No, 85000 mislim da je previše u bilo kakvim uvjetima.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dinko1981

Ja sam imao bravo 1.6 i 1.8 i svjećice sam mjenjao u sklopu velikog servisa nakon cca 80t km i nikad nikakvih problema. Ngk bkr6ekc

tom1961

Ma gledaj, možemo mi filozofirati ovo ili ono, postoje različita iskustva. Ni ja još nisam promijenio svjećice, a bivši vlasnik mi je savjetovao da to odmah učinim jer on nije nikad. Nisam još, a napravio sam 14000 i auto još uvijek dobro radi i pali, a gle, moram ih pogledati, jer neće se same.

No otišli smo predaleko s kombinacijama može ovako ili onako. Činjenica je da auto trese, dugo nisu mijenjane svjećice, savjet je da to učini pa ćemo vidjeti što i kako dalje.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.