Bravo 1.6 16v ne vuce iznad 3000 okretaja

Autor ZlatkoGT, 14 Srpanj 2015, 19:02:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ZlatkoGT

Znaci ovak-prije tjedan dana sam kupio Bravo 1.6 16v,97.god,180000km u cisto pristojnom stanju.Znaci auto pali odlicno,na zub,na leru radi mirno i ok,do nekih 2800-3000 okretaja sve super,a onda nastaje problem.Kad ga hocu stisnuti iznad tih okretaja cuje se ko da mu jedan cilindar pocne prekidati i auto neide s mjesta.Nit nabire okretaje kako treba,nit brzinu s tim da ono120-130kmh nekak a iznad toga NIKAK!
Takav je bio cim sam ga kupio,pa sam prvo mislio da nije auto u fazi,stavio novi set zupcastog sve uredno s onim alatima kak to ide bas po PSu i opet isto.Pa sam stavio drugu bobinu i kablove,opet isto (svijecice su ok).Stavio novi auspuh cak,rekoh da nije to,al opet isto.
Vise nemam pojma sta bi moglo biti...Ko da nesto iznad 3000 okretaja pocne stopati auto.
Ako itko ima kakvu ideju sta bi moglo biti molim vas pomozite.
E da,kad je u leru cak ga i mogu dobiti do blokade u okretajima,al cim se pocnem voziti banana.

the-rider

si provjerio usis?
imas onaj kao tepih na prednjoj haubi?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ZlatkoGT

Citat: the-rider  u 14 Srpanj 2015, 19:04:47
si provjerio usis?
imas onaj kao tepih na prednjoj haubi?
Editirao sam post gornji na kraju s jos simptoma.Usis je ok,i da imam onaj tepih na haubi.

the-rider

probaj skinuti cijev od usisa, onu gumenu sta ide na leptir gasa pa probaj
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ZlatkoGT

Citat: the-rider  u 14 Srpanj 2015, 19:22:47
probaj skinuti cijev od usisa, onu gumenu sta ide na leptir gasa pa probaj
Ma jesam,ista stvar...A kakve tepih ima veze s tim stvarima? (posto si me pitao za to)

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ZlatkoGT

Citat: franjo-fritz  u 14 Srpanj 2015, 19:26:21
Izmjeri kompresiju,, dizne, pumpa??
Od toga nista nisam radio...jbga to neznam i nemogu sam.

ZlatkoGT

Bio sad kod majstora,mjerio kompresiju i kaze da je ok to.A dizne nisam stigao vaditi.A kako uopce ispitati pumpu goriva?

crev1986


the-rider

Citat: ZlatkoGT  u 14 Srpanj 2015, 19:24:19
Ma jesam,ista stvar...A kakve tepih ima veze s tim stvarima? (posto si me pitao za to)

tepih se zna raspasti i zatvori usis naprijed kod hladnjaka
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ZlatkoGT


ZlatkoGT

Citat: the-rider  u 14 Srpanj 2015, 21:18:58
tepih se zna raspasti i zatvori usis naprijed kod hladnjaka
Eee da je bar...al nije.

the-rider

za pocetak izmjeri pritisak goriva u voznji
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ZlatkoGT


tom1961

Da tebi nije poludjela blokada pa proradi ranije?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.