Brava 1.2 16v, nece upaliti

Autor zuQor, 26 Rujan 2015, 09:54:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zuQor

Pozdrav svima. Ovako imam Fiat Brava 1.2 16v 2000. god. Kupio sam ga prije nekoliko mjeseci i do sada sam zamjenio znaci sve. Imo sam kvar sa temperaturom da mi raste ali nikako da pocne opadati, grijanje nisam imo i onda sam shvatio da je zaribo termostat i neki dan promjenim termostat i fino sve ozracio i reko idem se provozati da vidim dali ce opet dizati temp. znaci nista sve super radi. fino je grijao i temp bila na pola konstantn tj. na radnoj znaci nikakih problema. e sada jedini problem kod auta kad sam ga kupio bio je taj problem sto mi je bilo cudno da kad je vruc auto znaci kad neradi, ono poslje posla posto stoji cijeli dan na suncu da mi tesko upali, tj. kad alnasujem onak kao da upali al se neupali jos treba malo drzati kljuc da drugi put sabije da se upali normalno kao da se pati na paljenju, reko palio je nisam obraco previse pozornosti i promjenio svijecice i kablove i palio je nakon toga normalno. a kad je hladan znaci ujutro upali ko iz topa. jucer u petak ujutro idem na posao i hladno mi se to desi da nece odma upaliti, ja kak sam alnasovo pustim kljuc ono dobijem osjecaj da upali a zapravo se neupali i u biti sada nikako nezeli upaliti, kad se alnasuje treba mu znaci sitni poticaj da upali, uz pomoc spreja za kocnice nije htio, znaci ima iskru, dovod goriva sve je u redu sto se toga tice, samo nakon cijelog poslje podneva poslje posla, dosli smo do zakljucka da iskru dobije u pogresnom trenutku u svom ciklusu a i lik mi je reko od kojeg sam kupio auto. reko je da ako ti se dogodi da nece upaliti da znac prekidac od senzora radilice zajebavati, e sad kad sam gledo prekidac radilice i kad das kontakt, pumpa svoje normalno odradi i stane, drmnes senzor radilice i pumpa ponovo pocne raditi i kad ga cimas ljevo desno pumpa goriva se pali gasi. sada znam da sam opsirno nabaco informacija tu al me zanima sta jos mogu pogledati osim toga jer tek sutra mi stize drugi senzor i to novi originalni za 1.2 16v kao proba da vidim jel problem do njega. jos da dodam kad sam iso vidjeti jel svijecice imaju iskru primjtio sam da su svijecice mokre, uzo cleaner zapalio ih i osusio jel.poslje ih nisam ni gledo. hvala unaprijed svima

zuQor

znaci ovako ja sam bio sve napiso sto me zezo i sto mi bilo cudno jel. zato si se mozda izgubio  :) , alkumulator je bio slabiji od silnih paljenja al sam ga napunio, znaci ima iskru, ima dovod goriva, auto je u fazi al nece da upali, ja sam biio predpostavio da je senzor radilice al nije opet htio upaliti, tada su mi sve ladje potonule... (bio je senzor radilice u pitanju, objasnim za koji trenutak) prvo da kazem kad sam kupio auto, prvi vlasnik mi je reko da ako nebude htio upaliti da jack od senzora radilice zeza, kad ga cimas pumpa goriva se pali nakon sto pumpa svoje odradi kad das kontakt, e sada je bilo pitanje zasto nece da upali kad je drugi novi senzor radilice. tada su mi sve ladje potonule. ugl da neodugovlacim pricu. stari senzor radilice koji je prekidao kak se trese motor pri paljenju je stvorio gresku u kompjuteru i zato da sam pokusavo upaliti 8 dana 8 dana bi pusio k..., zvao kolegu on zvao lika sa dijagnostikom i kad je greska izbrisana bio je stari senzor gore i upalio bez problema, stavio novi i nema greske vise, neocitava ju vise. znaci sve 5, sad pali i bolje nema vise patnje pri paljenje nema nista. pa eto ako ce nekom promoci. jer meni je bilo cudno da taj motor ima tih problema kad ama bas nitko drugi nema, i eto nek ljudi sada znaju da ako nesto zeza pri paljenju nek spoje na dijagnostiku jer mogu sve vidjeti. ja sam izgubio 2 cijela popodnevna na mehaniku prokusavajuci odgonetnuti a covjek za 5 minuta mi popravi auto, a kostalo me 50 kn dijagnostika, i 170 kn zamjenski senzor radilice jer je novi 400-500 kn a na ovaj jos cu dobiti popust. eto mozda sam zadavio prico al se ispricavam. Volim temeljno sve objasniti tako da bude sto jasnije :) hvala svakako svima al sam rijesio auto sada pali ko zmaj bez ikakih problema :)

franjo-fritz

Nikakvo cudo za senzor radilice ni prvi ni zadnji.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zuQor

pa da sad je rjesen, najveci problem je bio kad nije htio upaliti sa novim senzorom, ali eto kazem greska je u kompjuteru bila koji je neispravni senzor stvorio...