Relej pumpe goriva marea 1.6 16v

Autor Eomsy, 27 Rujan 2015, 21:38:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Pozz.

Vozilo: Marea 1.6 16v, alu grana, 103 ks, LPG na flanÄ'u ....

Eto, danas ja lijepo promjenim killer kabine, preventivno prije zime, upalim auto da se zagrije, a on nakon tri minute se ugasi ... Na plinu radi OK, ali prilikom okretanja ključa, ne čujem pumpu. Da li je riknula, nemam pojma, ali sam se htio obratiti ovdje za pomoć oko lokacije svih osigurača i releja povezanih sa pumpom goriva.

Htio bih prije sve to provjeriti jer mi se neda vaditi boca od plina iz gepeka (80 litara) da bi došao do pumpe goriva (koja se nalazi ispod boce), ali ako mi je to krajni resor, onda ćemo i tome problemu priskočiti.

Dajte mi kažite gdje se svi osigurači i releji nalaze? Jedan je u pretincu rukavica (relej, jel' da?), jedan je osigurač  od 5 A kod MAP senzora (ona crna kutija ispod Å¡ofer Å¡ajbe u motornonm prostoru?) i da li postoji osigurač ili relej u kutiji osigurača ispred akumulatora?

Hvala.
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

the-rider

relej pumpe ti je kod map senzora
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Eomsy

Citat: the-rider  u 27 Rujan 2015, 22:23:56
relej pumpe ti je kod map senzora
To je onaj dual reley? Jel bi on trebao kliktat na dati kontakt bez paljenja mašine?

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Citat: tono92  u 28 Rujan 2015, 02:41:34
Å ok prekidac ispod vozacevog sjedala

Poslano sa mog HTC One X koristeći Tapatalk
Kak se on ispita?

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: Eomsy  u 28 Rujan 2015, 06:27:54
Kak se on ispita?

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk


TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Eomsy

Evo mali update ....

Po ovoj shemi iz Autodate sam ispitao relej pumpe ....




... i shvatio da moj relej ne daje nikakve znakove života. Pa, opet moj donor Bravo dolazi na vidjelo - samo moram pričekati , jer tek preksutra ću imati vremena stić do njeg ... a onda budemo videli dal je to to ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

ALL DONE!!!

Stavljen Bravčem relej i mali pali ko zvečka ... A sada lagano  :formula: .....
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: Eomsy  u 30 Rujan 2015, 22:39:15
ALL DONE!!!

Stavljen Bravčem relej i mali pali ko zvečka ... A sada lagano  :formula: .....

Nabavi rezervni taj relej da imaÅ¡ za svaki slučaj... Nije skupo koÅ¡ta kakvih sto kuna  :rofl
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Eomsy

Citat: Antonijo  u 01 Listopad 2015, 06:34:41
Nabavi rezervni taj relej da imaÅ¡ za svaki slučaj... Nije skupo koÅ¡ta kakvih sto kuna  :rofl
Ih, trebalo bi sve senzore i releje imati u rezervi ::)

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Eto, prošlo je 20 dana i eto opet pumpa goriva u pitanju ...

Relej sam ispitao, on je ispravan. Sada me zanima da li se preko utikača samoga releja pumpe može ispitati sama pumpa goriva, tj. da li kakvim brikanjem po tom "utikaču", odnosno dovaÄ'anjem +/- se može dati signal pumpi goriva? Znači kao da sam doÅ¡ao do same pumpe, direkt je spojio, pa vidio jel radi?!

P.S. Za one koji nisu pratili, imam plinsku bocu (trenutno PUNU!!!) i baš mi nije jednostavno doć do pumpe ...

Slika utikača ...


Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Ok, dobio sam odgovor od A(ntonijo)date ....





.... No to danas nebum ispitat mogao  :( ... Ali eto joÅ¡ jedno pitanjce. Ako je ona u pitanje i treba je promjeniti, da li je to ikako izvedivo sa donje strane motora, odnosno da skinem rezervoar? Ipak ima samo tri Å¡erafa na rezervoaru, a odozgo imam sex sa bocom od plina .... Da li postoji bojazan da se nekaj strga ako skidam oodozdo, povrat goriva ili tome slično?
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: Eomsy  u 21 Listopad 2015, 20:07:08
Ok, dobio sam odgovor od A(ntonijo)date ....





.... No to danas nebum ispitat mogao  :( ... Ali eto joÅ¡ jedno pitanjce. Ako je ona u pitanje i treba je promjeniti, da li je to ikako izvedivo sa donje strane motora, odnosno da skinem rezervoar? Ipak ima samo tri Å¡erafa na rezervoaru, a odozgo imam sex sa bocom od plina .... Da li postoji bojazan da se nekaj strga ako skidam odozdo, povrat goriva ili tome slično?

Lakše je maknuti bocu plina i odozgo maknuti pumpu goriva



Kod skidanja pumpe goriva moraš maknuti crijeva i struju odspojiti a kod odpajanja crijeva moraš paziti da plastične kopče ne puknu (od starosti postanu krte)




TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Eomsy

Citat: Antonijo  u 21 Listopad 2015, 20:32:02
Lakše je maknuti bocu plina i odozgo maknuti pumpu goriva
...
Si probao drugačije? Zato ovdje i pitam. Kužim da su krte, no kada objesiÅ¡ rezervoar (po mojoj teoriji skidanja rezervoara, ali NE I ODPAJANJA istog, znači vaÄ'enja skroz rezervoara van), pitanje je da li ima mjessta izvaditi pumpu van  :neznam: ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....