Relej pumpe goriva marea 1.6 16v

Autor Eomsy, 27 Rujan 2015, 21:38:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tom1961

TeÅ¡ko. VaÄ'enje rezervoara je vrlo neugodan i prljav posao i uvijek me iznenadi koliko je rezervoar težak, čak i ako je potpuno prazan, a nikad nije. Najgore je Å¡to moraÅ¡ odspajati cijev za točenje, a ona je često krta, ne ide van i kad je odspojiÅ¡ i nagneÅ¡ rezervoar, imaÅ¡ dobre Å¡anse da si izlijeÅ¡ nekoliko litara benzina za vrat ili u lice. I često strgaÅ¡ cijev za točenje, a imaÅ¡ i onu za oduÅ¡ak, na koju mnogi zaborave.

Žice i cijevi nisu nikako dovoljno dugačke, u principu ako skidaš rezervoar, moraš prije toga s gornje strane odspojiti žice i crijeva, pa ti onda skidanje više ni ne treba.

Nisu bez veze stavili mogućnost pristupa pumpi odozgo, vjeruj mi, teško ćeš požaliti ako kreneš skidati rezervoar.

I na kraju, pumpa je dugačka i seže do dna rezervoara, dakle morao bi spustiti rezervoar za najmanje jednu njegovu dubinu, a to je nekih 20 cm, i to na mjestu gdje je pumpa. Znači da bi onaj dio sa stražnje strane morao spustiti više od pola metra...
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Eomsy

Citat: tom1961  u 22 Listopad 2015, 09:55:31
TeÅ¡ko. VaÄ'enje rezervoara je vrlo neugodan i prljav posao i uvijek me iznenadi koliko je rezervoar težak, čak i ako je potpuno prazan, a nikad nije. Najgore je Å¡to moraÅ¡ odspajati cijev za točenje, a ona je često krta, ne ide van i kad je odspojiÅ¡ i nagneÅ¡ rezervoar, imaÅ¡ dobre Å¡anse da si izlijeÅ¡ nekoliko litara benzina za vrat ili u lice. I često strgaÅ¡ cijev za točenje, a imaÅ¡ i onu za oduÅ¡ak, na koju mnogi zaborave.

Žice i cijevi nisu nikako dovoljno dugačke, u principu ako skidaš rezervoar, moraš prije toga s gornje strane odspojiti žice i crijeva, pa ti onda skidanje više ni ne treba.

Nisu bez veze stavili mogućnost pristupa pumpi odozgo, vjeruj mi, teško ćeš požaliti ako kreneš skidati rezervoar.

I na kraju, pumpa je dugačka i seže do dna rezervoara, dakle morao bi spustiti rezervoar za najmanje jednu njegovu dubinu, a to je nekih 20 cm, i to na mjestu gdje je pumpa. Znači da bi onaj dio sa stražnje strane morao spustiti više od pola metra...
Tog sam se i bojao....  A onda bumo po PS-u...

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: tom1961  u 22 Listopad 2015, 09:55:31
TeÅ¡ko. VaÄ'enje rezervoara je vrlo neugodan i prljav posao i uvijek me iznenadi koliko je rezervoar težak, čak i ako je potpuno prazan, a nikad nije. Najgore je Å¡to moraÅ¡ odspajati cijev za točenje, a ona je često krta, ne ide van i kad je odspojiÅ¡ i nagneÅ¡ rezervoar, imaÅ¡ dobre Å¡anse da si izlijeÅ¡ nekoliko litara benzina za vrat ili u lice. I često strgaÅ¡ cijev za točenje, a imaÅ¡ i onu za oduÅ¡ak, na koju mnogi zaborave.

Žice i cijevi nisu nikako dovoljno dugačke, u principu ako skidaš rezervoar, moraš prije toga s gornje strane odspojiti žice i crijeva, pa ti onda skidanje više ni ne treba.

Nisu bez veze stavili mogućnost pristupa pumpi odozgo, vjeruj mi, teško ćeš požaliti ako kreneš skidati rezervoar.

I na kraju, pumpa je dugačka i seže do dna rezervoara, dakle morao bi spustiti rezervoar za najmanje jednu njegovu dubinu, a to je nekih 20 cm, i to na mjestu gdje je pumpa. Znači da bi onaj dio sa stražnje strane morao spustiti više od pola metra...


Lijepo objaÅ¡njeno  :good:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Za pumpu goriva ti treba cca 5 min da ju izvadiš. Rezervar malo teže.. Al nije tolika dramaturgija.. Najme ima caka. Malo smeta most al ništa strasno.. Da smeca blata i benzina ima al to je mehanika nije ginekologija
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Inace prvo vidiÅ¡ pumpu a na njoj je dovod i povrat goriva kao i Ä'ek od struje.. Kad to rijesis a napisao sam da je to cca5 min posla.. Krenes odozdola od spajaÅ¡ cijev gdje se tanka.. Pametno je odspojiti skroz gore na vratima rezervara. Pa skidas limeni nosač.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Citat: franjo-fritz  u 22 Listopad 2015, 18:50:28
Za pumpu goriva ti treba cca 5 min da ju izvadiš. Rezervar malo teže.. Al nije tolika dramaturgija.. Najme ima caka. Malo smeta most al ništa strasno.. Da smeca blata i benzina ima al to je mehanika nije ginekologija
Citat: franjo-fritz  u 22 Listopad 2015, 18:53:18
Inace prvo vidiÅ¡ pumpu a na njoj je dovod i povrat goriva kao i Ä'ek od struje.. Kad to rijesis a napisao sam da je to cca5 min posla.. Krenes odozdola od spajaÅ¡ cijev gdje se tanka.. Pametno je odspojiti skroz gore na vratima rezervara. Pa skidas limeni nosač.
Ajd, malo sam te izgubio. Kažeš da je moguće zamjeniti pumpu odozdola, skidajuć rezervoar? Ili sam pobrkao lončiče?! Ako je odozdola, koliko misliš da bi trebao spustiti rezervoar da bi je mogao promjeniti?
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Citat: tono92  u 22 Listopad 2015, 21:22:23
Eh kod mene je najlakse , otvorim bunker  maknem tepison odsarafim 3sarafa na poklopcu odspojim sve sa pumpe i vec je dole

Poslano sa mog HTC One koristeći Tapatalk
E, da je bar tak i kod mene. Brijem da je sama boca teška 100 kg, a još nekih 70 L plina .... Nekak mi se ne tegli to sam ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

franjo-fritz

Ne krivo pumpa je odozgor nemoguce je i skinuti retervar a da ne skineš pumpu... Bar bocu nije problem izvaditi.. Moja je bila 85l.vani za 15 min.. Cek malo pa kaj ti nije pumpa ispod sica?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Uh. Da nije tebi je u gepeku.... Shit.. Puma van kao i boca.. Lakce je izvaditi bocu nego kemijat
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Eomsy

Citat: franjo-fritz  u 22 Listopad 2015, 21:31:32
Uh. Da nije tebi je u gepeku.... Shit.. Puma van kao i boca.. Lakce je izvaditi bocu nego kemijat
OK!  :good:
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Eomsy

Citat: Antonijo  u 22 Listopad 2015, 22:22:03

:P :P :P :P
Ajd se samo ti niÅ¡ ne javljaj .... kupač maf senzora ....  :nje
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Pozz, ljudi.

Evo mali update. Ovaj vikend smo zamjenili pumpu goriva sa starom Bravčevom (Antonijo i ja), koju smo prvo ispitali i radila je ispravno. Reparirao sam i isparivač plina, ali to bum postao u "Uradi sam". E sad, evo meni problematike, pa se ovdje obraćam za pomoć. Ovaj problem se počeo dešavati i taman nešto prije nego je pumpa dala svoje, al kak je odapela mislio sam da je do nje problem ...

Motor mi cuka na gasu do 3000 okretaja, tj. guši se. Iznad tih okretaja je ok, ali mi se čini ko da ipak nema full snagu ni tada. A NA PLINU JE SVE PET. Gledajuć malo po forumu, bilo je ideja kablova, bobina, lambda sonde, falš zraka, svjećica, prljavih injektora, ali mi to nema logike s obzirom da je NA PLIN SVE OK.

Injektori su zvučno očišćeni pri generalki motora, kablovi i bobina nisu novi (i da trebam kablove zamjeniti) - ali brijem da bi se to očitovalo i na plinu!!! Filter goriva je promjenjen prije cca. god dana. Možda lambda sonda, no tu nisam siguran koliko je LPG povezan s njom i da li je uopće?!

Molim neke ideje, PLEASE  :82: ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

topolino

Iz 5. u 3. na 170km/h  :facepalm:
Dobro da nisi po cesti skupljao mjenjac i radilicu. Da te odmah u startu rjesim izracunaj na koliko se motor mora vrtiti u 3. da bi isao 170km/h sa tvojim mjenjacem.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tom1961

Znači da si ga zabio na preko 7000 okretaja. Dobro ti Franjo kaže, imaš sreću što nisi dijelove motora i mjenjača skupljao po autocesti.

Inače, što misliš, čemu služi fucking blokada?!?!?!
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.