Fiat Marea 2.4 JTD gubi snagu nakon 2.500 okretaja

Autor ante_crni, 02 Listopad 2015, 01:29:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ante_crni

Imam mareu 2.4 JTD 130ks i ERG je začepljen limićem ali kad stisnem gas do kraja i nakon 2.500-2.600 izgubi malo snage i neće da vuče,dalje on ubrzava ali ne kako bi trebao.Spajali ga na djagnostiku i problem kao u MAF senzoru i kupim kovi 800-900kn (nije kineski) ali i dalje isto,provjeravao turbinu i nema lufta perca su cijela,senzor turbine isto uredu,filter zraka isto ..i opet spajamo na dijagnostiku i opet pokaziva gresku kao na MAF senoru..možda ERG odčepit? ..dali je netko imao slično što sa 2.4 JTD??
;) :P

Antonijo

Citat: ante_crni  u 02 Listopad 2015, 01:29:04
Imam mareu 2.4 JTD 130ks i ERG je začepljen limićem ali kad stisnem gas do kraja i nakon 2.500-2.600 izgubi malo snage i neće da vuče,dalje on ubrzava ali ne kako bi trebao.Spajali ga na djagnostiku i problem kao u MAF senzoru i kupim kovi 800-900kn (nije kineski) ali i dalje isto,provjeravao turbinu i nema lufta perca su cijela,senzor turbine isto uredu,filter zraka isto ..i opet spajamo na dijagnostiku i opet pokaziva gresku kao na MAF senoru..možda ERG odčepit? ..dali je netko imao slično što sa 2.4 JTD??


ERG nema veze sa neispravnim MAF senzorom, provjeri žice od MAF senzora da neka od njih ne zeza.
Koju grešku dijagnostika je javljala prije izmjene a koju grešku javlja nakon izmjene MAF senzora ?
Može je MAF senzor neispravan iako je nov  :shock:
Nedavno sam mjenjao MAF senzor pa sam kupio neki kineski i s njim auto uopće nije dobro radio i stalno je bacao grešku, kupio sam orginal i sa njim nema nikakvih problema.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tom1961

Postoji li način da se ti senzori ispitaju prije zamjene? Čitam vas i ne mogu vjerovati - dijagnostika izbaci nešto, onda se to nešto promijeni, a auto ne radi i dalje. Danas dati 800-900 kuna za nešto što nije (bilo) pokvareno je suludo - ja bih takvog majstora natjerao da mi vrati stari dio i nema plaćanja dok auto nije popravljen.

Ta kompjuterizirana "dijagnostika" meni sve više sliči na metode pokušaja i pogrešaka - mislim, svatko može mijenjati dijelove dok ne popravi, ali to nije rješenje. Kao što bez dokaza ne možeš nikoga poslati u zatvor, tako ni ja bez dokaza ne bih mijenjao dio za koji nisam siguran da je loš.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Delta TD

Moguce da je jos nesto u kvaru,, jel znas koju dijagnostiku koristi
098871798

tom1961

U 95% slučajeva u kvaru je samo jedna komponenta. Kompjuterska dijagnostika + majstorovo znanje i iskustvo moraju otkriti koja.

Kad je u kvaru više komponenata, obično je to rezultat nebrige i nepravodobnog otklanjanja kvara na komponenti koja je prva otišla, a to je većinom zato što ljudi često ignoriraju početne slabe simptome i "neprimjetne" promjene u radu.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

angel121

Kako radi sa otvorenim EGR-om?? Isti simptomi ili?

ante_crni

;) :P

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

ante_crni

;) :P

Antonijo

Možda je subjektivni osjećaj da motor izgubi snagu poslije 2500 okretaja. Njegov maksimalni okretni moment od 310 NM je pri 2000 okretaja i zatim počinje padati kako se motor razvrtava u više okretaje te približava svojoj maksimalnoj snazi od 130 KS pri 4000 okretaja.
Auto na valjke da se istestira snaga motora.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Boxer

Ma kakve valjke daj ne bulaznite... imao sam isti auto, kad zgrabi na oko 1700-1800 okretaja nemožeš se pomaknut iz sjedala kako to ide kad je auto ispravan.

Dal je nakon zamjene MAF-a napravljen reset elektornike? Dal je očišćen boost senzor na usisnoj grani, kakva je usisna grana? AKo ona ne vuče a turbo je ok onda je ili dobava goriva ili elektronika iako na tim motorima je bilo slučajeva da umire cr pumpa, simptomi jako slični, ne uspije dati dovoljno goriva. Dal auto zdmi kad ga pričepiš od 2-4 000 okretaja i koliko?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Antonijo

Može jedino pobrisati greške ali ne može resetirati elektroniki nakon izmjene MAF senzora.
MAF  senzor jer zamijenjen jer navodno nije bio ispravan te je zamijenjen ali niti taj novi nije valjao.
Možda je motor zaista ispravan ali nakon što auto zalijepi za sjedalo pri niskim okretajima kasnije možda izgleda kao da auto slabije vuče jer se izgubi taj osjećaj guranja u sjedalo.
Da imam problem s motorom te sumnjam kako slabo vuče a bio je kod majstora i navodno je auto popravljen odfurao bih ga na mjerenje snage.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

ante_crni

ma nevjerujem da je motor...isao probat lanciu libru 2.4 jtd i u 3 kopa a ovaj nece ni u 1 sad je kod majstora sto samo fiate radi pa cemo vidjet sto ce napravit
;) :P

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE