Bravo tesko pali

Autor zelj01, 14 Listopad 2015, 22:42:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

zelj01

Bok ljudi. Trebam pomoć. Radi se o bravu 1.9 Jtd 105ks.
Kad auto odstoji par sati jednostavno ga ne mogu upalit. Vergla al ne upali. Prije je akumulator bio ok pa je nakon dugo pokusaja znao upaliti. A sad je vec i akumulator slab pa par puta okrene i nista. Pa ga stavim na kleme i par puta i upali. Bio sam kod majstora i mijenjao neka crijeva kod pumpe i da je malo gorivo pustalo al nista. Ugradio mi i nepovratni ventil al opet nista. Sve po starom. Nece i nece. Kad upali ja ga ugasim i on upali bez problema. Radio dijagnostiku i izbaci 3 greske: 1 grijac otiso,senzor polozaja bregaste i mjerac mase zraka. Al ja mislim da ni jedno nema s tim veze. Auto vuce super. Zanimam me da li bi izbacilo gresku za injektore ili pumpu visokog pritiska? Pošto su to moje sumnje a majstori ne mogu nista naci. I da li bi bio problem negdje drugdje?

buzz11

MAF nije, ali senzor bregaste bi mogao biti. Grijac isto tako. Jedan bas i ne, al obicno nikad nije samo jedan. Gdje si otisao injektore ili pumpu. Auto dobro vuce, a ti sumnjas na to dvoje  :facepalm:
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

zelj01

Neznam vise ni sam. Mislio sam mozda da koji injektor propusta vise pa nemoze ostvariti dovoljan pritisak. Grijac je samo jedan. Nedavno mi majstor rekao da je jedan u pitanju. Kad ga upalim kratko blinka lampica od grijaca i ona crvena (negdje oko 5 sekundi) tj. problem sa sistemom za ubrizgavanjem goriva.

zetsthebunny

Iskopcaj taj senzor bregaste i onda ga probaj upalit... Ako ti onda bolje pali onda ti je on sigurni kvar...
I promjeni majstora... JTD motori imaju dobavnu pumpu goriva koja radi tlak goriva od rezervoara do filtera goriva i do VT pumpe to vise nisu "stari" dizli koji su na BOSCH pumpi imali potlacnu pumpu...
A na dijagnostici ako si bio onda ti je taj majstor trebao vidjetiu parametrima rada motora u kakvom su stanji injektori i VT pumpa odnosno kakav je tlak goriva prilikom paljenja...

P.S.
VT pumpa znaci visokotlacna pumpa a neki je zovu i common-rail pumpa...
+385977970759 Zlatko

zelj01

Jednu stvar nisam naveo a sumnjiva mi. Remen se jako cuje cvili uvijek. Vjerojatno je labav. Moze li biti do toga?

buzz11

Ne. Remen nema veze sa paljenjem. Ne kompliciraj nego pogledaj senzor bregaste prvo. Taj senzor kosta 100 kn valjda.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Antonijo

#6
Citat: zelj01  u 14 Listopad 2015, 22:42:05
Bok ljudi. Trebam pomoć. Radi se o bravu 1.9 Jtd 105ks.
Kad auto odstoji par sati jednostavno ga ne mogu upalit. Vergla al ne upali. Prije je akumulator bio ok pa je nakon dugo pokusaja znao upaliti. A sad je vec i akumulator slab pa par puta okrene i nista. Pa ga stavim na kleme i par puta i upali. Bio sam kod majstora i mijenjao neka crijeva kod pumpe i da je malo gorivo pustalo al nista. Ugradio mi i nepovratni ventil al opet nista. Sve po starom. Nece i nece. Kad upali ja ga ugasim i on upali bez problema. Radio dijagnostiku i izbaci 3 greske: 1 grijac otiso,senzor polozaja bregaste i mjerac mase zraka. Al ja mislim da ni jedno nema s tim veze. Auto vuce super. Zanimam me da li bi izbacilo gresku za injektore ili pumpu visokog pritiska? Pošto su to moje sumnje a majstori ne mogu nista naci. I da li bi bio problem negdje drugdje?

Treba izmjeriti koliki tlak goriva stvara pumpa viskokog pritiska (ne ona u rezervaru) prilikom paljenja i kad motor radi tada TRAŽENI/DOBIVENI tlakovi ne smiju imati velika odstupanja. Spojiti auto na dijagnostiku i pratititi parametre. Ukoliko je tlak goriva premali možda zeza visokotlačna pumpa, regulator tlaka goriva ili sam senzor koji mjeri pritisak goriva.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Bio je jedan kod mene sused sa Stilom jtd isti potpuno simptomi, zamijenil je grijače, dizne, repariral pumpu goriva, provjereni senzori itd, auto teško pali, vergla al malo duže, par sekundi
U vožnji auto ide super veli

Utvrdili smo da je problem u 850 000 prijeÄ'enih km, na satu 176 000km, dakle kompresija slaba

zelj01

Novi senzor bregaste 350 kn + posao. Veli da ga je tesko skinuti. Za rabljenog 100 kn. Odlucit cu se za rabljenog jer nisam bas siguran da budem rijesio problem. A ak je do kompresije onda pa nije nikak dobro...  :(

niko33

Citat: Mike20  u 15 Listopad 2015, 07:39:13
Bio je jedan kod mene sused sa Stilom jtd isti potpuno simptomi, zamijenil je grijače, dizne, repariral pumpu goriva, provjereni senzori itd, auto teško pali, vergla al malo duže, par sekundi
U vožnji auto ide super veli

Utvrdili smo da je problem u 850 000 prijeÄ'enih km, na satu 176 000km, dakle kompresija slaba

Bravo za Stilaca kaj se kotrlja sa 850 000 :bravo:

Citat: zelj01  u 15 Listopad 2015, 08:27:28
Novi senzor bregaste 350 kn + posao. Veli da ga je tesko skinuti. Za rabljenog 100 kn. Odlucit cu se za rabljenog jer nisam bas siguran da budem rijesio problem. A ak je do kompresije onda pa nije nikak dobro...  :(

A ti razmisli dal se isplati dva put placat skidanje senzora(ako ovaj nece bit ok ili  ako prdne kroz koji dan) - i sam si napisal da ga je tesko skinut

tom1961

Komplicirate, ljudi.

Ako remen cvili, znači da punjenje akumulatora postoji, ali je nedovoljno i akumulator vjerojatno nema dovoljno rezerve snage da zavrti kako treba motor kojeg treba "muški" okrenuti jer jedan grijač ne valja. Po ovoj sve većoj hladnoći i jedan pokvareni grijač dovoljan je da jako oteža paljenje. Te dvije stvari u kombinaciji daju nekretninu (auto koji se ne kreće ;D).

Najprije riješi te dvije očite stvari, napuni pošteno akumulator i vozi se par dana pa ćeš vidjeti.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

buzz11

Kakve veze cviljenje remena ima s punjenjem akumulatora?? Da je to slucaj auto bi u voznji popio akumulator u 10 minuta pogotovo ako su svjetla upaljena.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Delta TD

 A kojom brzinom alnaser vrti,, imao sam iskustvo da je alnaser bio na izdisaja i auto je tesko palio,, tj. vrti ali ne dovoljno brzo
098871798

franjo-fritz

Izbaci grecku grijaca??  Pa onda je grijač.... Izvadi ih van daj kontakt pa ces vidjeti koj radi koj ne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zelj01

Anlaser nedavno repariran. A do grijaca nije samo tak doci. U krajnjem slucaju moze se ispitati kolko puni pa da vidim dal dosta puni. Ak bi eventualno remen zezal