Marea 1.6 16v poskakivanje motora

Autor alstajdu, 16 Listopad 2015, 08:04:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tom1961

Ali češće se radi o istroÅ¡enoj, a ponekad i zamašćenoj lameli. Ako je lamela masna, onda treba promijeniti i semering spojničke osovine (to je onaj na getribi), no i prekontrolirati semering radilice (to je onaj veliki ispod zamaÅ¡njaka). Iako, kad puÅ¡ta semering radilice onda je obično masna stražnja strana zamaÅ¡njaka i ulje curi izmeÄ'u getribe i motora, dok je lamela suha, no zna ulje i na lamelu prodrijeti.

Kako god, getribu dolje i kvačilo van, sve će se vidjeti.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

Poskakivanje je znak da su pera na korpi istrosena poravnata.. To se desava kad ljudi stalno imaju nogu na papucici kvacila pa lezaj stalno nasjeda na pera
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tomozuki

Citat: franjo-fritz  u 23 Listopad 2015, 12:43:19
Poskakivanje je znak da su pera na korpi istrosena poravnata.. To se desava kad ljudi stalno imaju nogu na papucici kvacila pa lezaj stalno nasjeda na pera
Takve bi ja poslao na dodatnu edukaciju..ne trebas bit neki mozak da znas kako ce kvacilo trajat dulje i sta mu skodi :zuma:
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

tom1961

Citat: tomozuki  u 23 Listopad 2015, 13:51:40
Takve bi ja poslao na dodatnu edukaciju..ne trebas bit neki mozak da znas kako ce kvacilo trajat dulje i sta mu skodi :zuma:
Moj otac bio je jedan od najinteligentnijih ljudi koje znam, visokoobrazovan, doktor znanosti tehničke struke, završio karijeru na jednom od najboljih mogućih pozicija koje možeš zamisliti.

Nikad nije napravio sudar, nekoliko puta spasio nam je život odličnim reakcijama, ali - držao je nogu na kuplungu i nikad nije kočio motorom, nego je pritiskao kuplung i nakon toga kočio kočnicom.

Ja sam još bio klinac i te njegove greške skužio sam tek kad sam naučio voziti. Kad sam mu rekao, znaš što mi je odgovorio? "Slušaj, ovo što ti pričaš ja jako dobro znam. Meni je tako najlakše biti spreman za reakciju kad je panika, a za popravak kuplunga imam Franca (Franc i sinovi u Velikoj Mlaki, današnji FIS). Radije poderem kuplung nego razbijem auto i ubijem nekoga. A ti vozi onako kako je tebi zgodnije, ja ću onako kako je meni."

I nikad više oko toga nismo raspravljali.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

Ima i ja fakultet cestovnih znanosti doktoriro na zagrebackom asfaltu.. Micevcu, grobniku, sljemenu, buzetu itd.. Sory frende ono Å¡to neko zove najboljm reakcijom ja definiram kao nesigurnost.... Al svako zna svoje.. Kao i Å¡to.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Jap. Tak nekak.... Ja samo navodim Šta steti motoru i kuplungu a to je stalno drzanje noge na papucici kvačila.. Lose je za potisni lezaj kao korpu i lamelu.. O akcijama i reakcijam otom potom...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tom1961

A čuj, ja sam samo prepričao što je moj stari radio i kako je razmišljao. Njemu nije bio problem novac. Budući da meni jest i da na drugi način razmišljam o autima, moja noga nikad nije na papučici kuplunga, osim onda kad treba i ja sam inače poznat po tome da mi i disk pločice izdrže preko 100 000... autom upravljam prvenstveno papučicom gasa, a sve ostalo tek kad kočenje motorom nije dovoljno.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Eomsy

Citat: tom1961  u 23 Listopad 2015, 15:59:01
... autom upravljam prvenstveno papučicom gasa, a sve ostalo tek kad kočenje motorom nije dovoljno.
Potpisujem ....   ;)
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

alstajdu

Ni ja ne volim držat nogu na kvačilu.Moj prijatelj je ma kadetu mijenjao disk pločice dvaput godišnje zato šta nikad nije kočio motorom,stalno je držao stisnutu papučicu kvačila i kočio.Užas.A tek smrad zapaljenih kočnica,strašno
EATS FORDS AND SHITS ON VOLKSWAGENS!

topolino

To me podjeca na mamu od cure: kvacilo stisnuto, mjenjac u leru i kocnica u podu, makar vozila i 100km/h nikad ne koci motorom. Novi diskovi bubnjevi, ona ih sprzi u dva dana :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: