Marea 1.9 JTD, 2001 godina , 81kw - preporuka kvačila

Autor kreso777, 21 Listopad 2015, 10:04:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kreso777

Citat: franjo-fritz  u 21 Listopad 2015, 11:18:08
Da i cilindre. Bi trebalo promjeniti.. Mike20 pusti katalog nekad zna varat.. Kad se skine onda se vidi.... Al sad je naveo kvar cilindrica.. Koje bi ja prvo promjenio a onda tek otvarao getribu..

Koliko otprilike kosta taj cilindric?

tom1961

Citat: franjo-fritz  u 21 Listopad 2015, 10:59:03
Luk je govno jedino ako ide uz ćevape.. Valeo i amen.. Sach je tvrd tj korpa. I preporuka je za njemacka vozila.. Luk je mekan i brzo odlazi..
Ne znam, prije je bio dobar, čak sam ga našao i u prvoj ugradnji na VW Ventu od staroga. Istinabog, otišao je brzo, ali mom starom su svi kuplunzi brzo odlazili jer je odmarao lijevu nogu na pedali :tup

Valea sam se dosta naskidao s talijanskih i francuskih auta i uvijek je bilo unutra više krša nego što bi trebalo biti.

Već sam od više ljudi čuo da Luk ne valja, makar sam ga zadnje ugradio u staru Astru i napravio nekih 150 000 s njim, bez znakova umora, na kraju je auto završio na otpadu, ali iz drugih razloga.

Mislim da dosta ovisi i o stilu vožnje.

Al ćevapi mogu, baš si razmišljam što ću danas... ;D
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

tempradrifter

Citat: franjo-fritz  u 21 Listopad 2015, 11:03:30
Mislim da mara 1,9jtd. 2001g nema dvomasni zamajac al nisam siguran..

ima, mjenjo neki dan
sachs=valeo tak da uzmi koji je jeftiniji, kod nas je cirka 800kn s popustom, s ugradnjom ca. 1300

kreso777

Citat: tempradrifter  u 21 Listopad 2015, 13:15:39
ima, mjenjo neki dan
sachs=valeo tak da uzmi koji je jeftiniji, kod nas je cirka 800kn s popustom, s ugradnjom ca. 1300

Ok... Ali sad me brine ovo sto je franjo napisao... Koji cilindric bi bio problem ako je on procurio? ispod papučice ili na getribi? Ako necuri ulje na nijednom, kako znati da je u njemu problem? Vjerojatno ću uzeti ovaj sachs komplet sa ugradnjom jer na 270 KM imam i povrat PDV-a pa je to dosta jeftinije..

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 21 Listopad 2015, 11:03:30
Mislim da mara 1,9jtd. 2001g nema dvomasni zamajac al nisam siguran..

1.9 jtd ima dvomaseni zamasnjak..
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

Citat: kreso777  u 21 Listopad 2015, 13:19:05
Ok... Ali sad me brine ovo sto je franjo napisao... Koji cilindric bi bio problem ako je on procurio? ispod papučice ili na getribi? Ako necuri ulje na nijednom, kako znati da je u njemu problem? Vjerojatno ću uzeti ovaj sachs komplet sa ugradnjom jer na 270 KM imam i povrat PDV-a pa je to dosta jeftinije..

Ako papučica se ne vraća na mjesto onda je u pitanju unutarnji cilindar.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

tempradrifter

Citat: kreso777  u 21 Listopad 2015, 13:19:05
Ok... Ali sad me brine ovo sto je franjo napisao... Koji cilindric bi bio problem ako je on procurio? ispod papučice ili na getribi? Ako necuri ulje na nijednom, kako znati da je u njemu problem? Vjerojatno ću uzeti ovaj sachs komplet sa ugradnjom jer na 270 KM imam i povrat PDV-a pa je to dosta jeftinije..

prvo složi korpu, onda ćeš vidit šta je s pedalom

simpatico

a da ti prvo kreneš od toga cilindra na getribi.Otkud ti to da je kvačilo zrelo za zamjenu.Po ovim simptomima prije bih rekao da je cilindar.Kažeš pritisnem,i neće u brzinu.Ponovim hoće.To navodi na cilindar.Da li ti auto trese kada polaziš,da li ti povećava broj obrtaja a brzinu ne?To su sve simptomi kvačila,odn.lamele.Ne mora gubiti ulje ako je cilindar na getribi

franjo-fritz

Citat: tempradrifter  u 21 Listopad 2015, 20:27:56
prvo složi korpu, onda ćeš vidit šta je s pedalom
prvo pedalu lako moguce daje do nje.. Nema dovoljan lak, stisak pedale pa tako shodno stimi na kuplung.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

kreso777

Gledao sam sa majstorom oba cinlindra za kvačilo. Niti jedan nije mastan. Onaj mali uredno otvara čim se pipne papučica kvačila. Ovaj vikend ćemo detaljno sve pregledati. Pošto auto ima sada 165 000 km i kvačilo nije mjenjano nikad (bar ja mislim), promjeniti ću sve ako bude bilo potrebno.
Javim rezultate... Hvala svima na pomoći.

topolino

Trebali ste pogledati dali taj cilindar na mjenjacu gurne polugu do kraja kada stisnes papucicu kvacila.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: