FIAT BRAVO 1.9 TDI 100 SX 1997, 74kw TEŽE PALJENJE UJUTRO!

Autor acmilan8, 30 Studeni 2015, 19:03:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

acmilan8

Pozdrav opet., Imam jedan problem., dakle, kad se auto dobro dobro ohladi, kad proÄ'e cijela noć. Jako teÅ¡ko upali, vergla i vergla, i ako ne dodam gasa kad upali., na dobrom je putu da se ugasi (nekad se ugasi), ali jako teÅ¡ko radi.
Nakon toga, sve do drugog jutra auto pali na prvi zub.
U cemu je problem?

tomass

Trebalo bi provjeriti dali su grijači ispravni. Znači grijači ili relej grijača
Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom

acmilan8

Ali npr. to je samo kad ostane tako preko noci., npr da ga upalim ujutro u 8, i kad god dalje taj dan ga palim, ide iz prve.
Cudno jako..

simpatico

od kada ti se to dešava?Od kako je zahladilo i od kada su niske temp.Predpotstavljam.Koliko je prešao taj motor?

acmilan8


tom1961

Ako su grijači ispravni, onda je loša kompresija.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

tomass

Prvo krečeš od onoga što je lakše provjeriti. Grijači, relej pa onda mjerenje kompresije
Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom

tom1961

Citat: tomass  u 01 Prosinac 2015, 07:02:00
Prvo krečeš od onoga što je lakše provjeriti. Grijači, relej pa onda mjerenje kompresije
Kolega je, nadam se, pročitao ispravno moj post u kojem piše AKO SU GRIJAČI ISPRAVNI, onda je loša kompresija. Ne znam što nije jasno u toj rečenici.

Prestanite me, molim, ispravljati i kad treba i kad ne treba. ÄŒinite to samo kad zaista treba.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

tomass

Draga kolega primite moje duboke isprike zbog toga Å¡to sam Vas svojom greÅ¡kom ispravio.  :care1:
Ispričavam se  :care1:
Prodajem dijelove za Bravo/u 1.6 16v,1.9 td 100,1.4 12v,1.8 16v,Mareu 1.6,1.8 16v,1.9td,100ks,1.9jtd 110,20.20v,2.4 JTD  limuzina i karavan,
limarija,mehanika,motori,getribe,anlaseri,letve,turbine,servo pumpe,ubrizgavanja,.

Stilo 1.9jtd 115,sw i 3 vrata
Stilo 1.6 16v,5v

Slanje robe HP Expresom

acmilan8

Ako vratim sat kojih 100 tkm unatrag, mozda se zezne i krene palit iz prve i ujutro?  :dance: :beer:
Hvala na savjetima, provjerit cu!

tom1961

Citat: tomass  u 01 Prosinac 2015, 16:51:36
Draga kolega primite moje duboke isprike zbog toga Å¡to sam Vas svojom greÅ¡kom ispravio.  :care1:
Ispričavam se  :care1:
U biti smo rekli istu stvar, ali drugim riječima.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

tom1961

Citat: acmilan8  u 01 Prosinac 2015, 17:17:48
Ako vratim sat kojih 100 tkm unatrag, mozda se zezne i krene palit iz prve i ujutro?  :dance: :beer:
Hvala na savjetima, provjerit cu!
E sad si me od srca nasmijao!  :lol

A čuj, ja sam prije šest godina i sa nekih 200-njak tisuća imao sličan slučaj na astri. Poslao me k vragu čim je temperatura pala na neka 2°C. Grijači čitavi, ja do "bošiste"... i na kraju sam morao promijeniti karike. Onda sam uredio i glavu i nakon toga bez ijednog štucanja napravio novih 200 000.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Tosa007

Poz nedavno sam kupio fiata u raspadajucem stanju sa milijon kvarova pomalo sam rjesavo kvarove sad je kao novi izmedju ostalog imao sam slican kvar u jutro vergla po 8 puta ali nepali znaci dizna jedna je vukla zdrak pa prekonoci ostanem bez goriva moguce da imas isti problem

acmilan8

da, ali meni se svaki put upali. i nakon toga pali normalno. samo taj prvi put zeza.

tom1961

Pa da, upravo tako!

Kad je slaba kompresija, odnosno karike pri kraju, tokom noći se svo ulje iscijedi u karter i izmeÄ'u karika i cilindra imaÅ¡, kako ja to volim nazvati, "propuh". Zato mu je prvi put jako teÅ¡ko upaliti. Kad na kraju upali, ulje ode gore i zabrtvi taj "propuh", pa cijeli dan dobro pali jer tanak sloj ulja kompenzira to Å¡to fali "mesa" na kariki. Onda se do jutra ponovo iscijedi ulje i priča se ponavlja.

Isto bi ti bilo da ga, na primjer, voziš noću, a preko cijelog dana ostaviš. Navečer bi teško upalio, makar bi to bio lakši slučaj, jer preko dana je toplije.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.