fiat marea 1.9 td-problem s visokom temperaturom

Autor joso1990, 30 Studeni 2015, 22:13:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

joso1990

pozdrav dali mi neko moze rec zasto mi se dize temperatura jako brzo,cak mi dolazi do crvenog....a killer mi je hladan ko led?dali je mozda problem u termostatu

Mahoney

Ako je nivo rashladne tekucine ok onda je termostat ili pumpa.

joso1990

cini mi se da je termostat ali jos jedno pitanje zasto mi kroz odlaz od posude s vodom izlaze mjehurici?naravno samo kad mi se digne temperatura

joso1990

nisam primjetio nigdje da mi curi voda imao sam prije fiata golfa i kad mi je otisla vodena pumpa tj brtva na vodenoj pumpi onda je bilo cijela lokva ispod auta a sad ne vidim ni kapi

Antonijo

Citat: joso1990  u 30 Studeni 2015, 22:29:06
cini mi se da je termostat ali jos jedno pitanje zasto mi kroz odlaz od posude s vodom izlaze mjehurici?naravno samo kad mi se digne temperatura


Ako je kiler hladan a auto se pregrijava vjerovatno je termostat ostao u zatvorenom položaju pa ne otvara  i zato se auto pregrijava.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Memphis

Citat: joso1990  u 30 Studeni 2015, 22:29:06
cini mi se da je termostat ali jos jedno pitanje zasto mi kroz odlaz od posude s vodom izlaze mjehurici?naravno samo kad mi se digne temperatura
Mjehurići? Može biti više toga. Možda je ostao bez vode pa je povukao zrak. Jel ima grijanja? A može bit dihtung glave ako ima mjehurića ... ili jednostavno termostat ne otvara

crev1986

Aj ti vidi kad se auto ugrije malo ugasi ga i vidis dal su ceijeva od vode pod pritiskom , ako jesu onda je 96,4% brtva glave

joso1990

moze probat cu i ja sam posumnjo na brtvu glave

joso1990

znaci evo upalio sam auto doslo je opet na pola izmedu crvenog i predzadnje crtice za temperaturu kiler je topli sva crijeva su normalno vruca,sad mi ne baca mjehurice kroz odlaz na posudi s vodom ali ventilator nikako da se upali dali je do indikatora problem i zasto mi na ventilaciji non stop puse hladni zrak s tim da se auto pregrijo meni jos uvijek puse hladno?!?!?!?! bio bih zahvalan ako netko zna da mi pomogne jer nisam neki mehanicar al znam podosta napravit i sam,situacija je takva da nemam novaca za mehanicara jedino ako bas moram

tom1961

Jesi ispustio zrak iz instalacije? Imaš dva vijka - jedan na hladnjaku, a drugi na cijevi koja vodi u grijač gabine.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

joso1990


joso1990

samo da napisem nisu crijeva tvrda znaci nisu pod pritiskom mislim da mopgu odbacit da mi je brtva glave ili glava otisla

tom1961

Ne bih se složio. Ako ti, na primjer, čep nije ispravan ili instalacija negdje jače pušta, sustav neće biti pod pritiskom i crijeva neće biti tvrda. A brtva glave može biti oštećena.

S druge strane, kad je sve ispravno i auto se zagrije, sustav doÄ'e pod pritisak i crijeva su tvrda. Tako da pipanje crijeva nije neki osobito pouzdan dijagnostički postupak.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

joso1990

super hvala na informaciji nisam to znao.... odsarafio sam oba 2 vijka ako je i bilo zraka nije bilo puno evo sad grije ko lud na ventilaciji....i sve je super trenutno osim toga sta mi se ne pali ventilator i nema vise mjehurica u posudi s vodom niakako...jos moram samo provjerit dali je do indikatora ili do termostata,budem sutra pogledo indikator budem ga direkt spojio

tom1961

To nije indikator, to se zove termoprekidač ;)

Ako je hladnjak topao, znači da termostat nije kriv. Ako je hladnjak hladan, onda najprije treba termostat, jer i najispravniji termoprekidač neće uključiti ako je voda hladna.

Drago mi je da si uspio dobiti grijanje, ja te kao jedan od najzimogroznijih ljudi koje znam savršeno razumijem! :ok: I malo zraka je dovoljno da stvori barijeru i da voda ne ide, zato su tamo i stavili te vijke.

Inače, prije nabavke termoprekidača treba provjeriti osigurač i kontakte - zna se desiti da samo treba očistiti kontakte na termoprekidaču, jer ako su prljavi i novi može zatajiti!
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.