Bravo ne pali..

Autor marin48, 07 Prosinac 2015, 09:19:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marin48

Pozdrav,auto nikako ne pali ,zadnje dvije sedmice palim ga na guranje..,nakon sto upali dok je vruc pali ko lud,cim se ohladi nema sanse .Promijenio sam senzor radilice ,senzor temperature motora ali sve ostalo isto .Zadnje vrijeme kad upali motor podivilja ,dignu mu se obrtaji,steka,trokira..,onda stanem ugasim upalim na kljuc i sve normalno radi .Zanima dali pumpa benzine mora svaki put se ukljucit ?Sad kad okrenem kljuc ne cuje se pumpa vec  u prednjem dijelu motora samo  "cak " ,vijerovatno relej. Inace auto mi nike nikad ama nikad radilo pod cokom ,ko da nema cok,nikad ne digne obrtaje.Molio bin ako ko zna sta bi mogao bit uzrok jer vec sam lud  :mjuza:  ,puno hvala unaprijed

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tom1961

Al-Naser?

Neeeeeeee, ja mislim da je ipak anlaser :bravo:

Ali ima tu više toga, jer divljanje obrtaja nema veze s anlaserom. Pumpa benzina se najprije uključi na kratko da napumpa pritisak. Onda stane i počne opet raditi kad počneš anlasati. Ako motor ne upali ili se ugasi, pumpa se ponovo zaustavi i tako sve dok motor ne proradi. Budući da je pumpa vrlo tiha, praktički nečujna, ti ni ne možeš znati radi li. Ako je potpuna tišina, čuješ je vrlo tiho i kratko kad staviš ključ u bravu i okreneš ga na kontakt, prije nego počneš anlasati.

Ako je ipak dobro čuješ, to nije dobar znak, znači da je na samrti.

Trebalo bi to čuti i vidjeti uživo ili bar na snimci.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

cvike19

probaj prije nego upalis na hladno, dat kontakt 3-4 puta do kraja ali nemoj palit
i onda 5 put zaverglaj
ako ti tako radi onda moguce da je pumpa

Antonijo

Provjerii dal auto dobiva gorivo i dal ima iskre kod jutarnjeg paljenja.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

marin48

puno puno hvala rijeseno..nakon sto sam izvadio pumpu benzine skapira sam da je u redu..,kvar je bio u napajanju,nije bilo struje.Pratio sam zicu  i dosao do releja,relej bio krivac,40 kuna promijenio relej i sad sve superr :kmeee Nakon toliko verglanja sad mi je anlaser u banani..,  :) za utijehu znam i zasto