Bravo 1.9 td 74kw par pitanja

Autor Knezevictd, 08 Prosinac 2015, 12:38:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Knezevictd

1.Alternator sa 1.9 jtd na 1.9 td jesu li isti,
(znaci dali mogu sa 1.9 jtd uzeti alternator i stavit na 1.9 td da normalno radi)

2.Lukas pumpa pri paljenju malo bijelog dima izbaci

3.Osigurac services cemu sluzi ne onaj za radio nego treci po redu s doljne lijeve strane dali je mozda povezan s alternatorom jer neradi stopke instrument tabla rikveric nije do table ni svjetala djekove sam istekavao samo pukne.

4.Dosta crnog dima na leru prilikom turiranja,


5.Rucica mjenjaca ima prazan hod ali je jako stabilna pogadja sve brzine ali kao da je propala u rikveric ulazi normalno bez guranja rucice u pod



Problemi koje imam zanima me dali je netko imao slicne probleme i moguce solucije hvala na odgovorima

tom1961

Molim te, vrati se u prvi razred osnovne i nakon što ponovo naučiš sve što treba, napiši ovaj post suvislo, jer te ja apsolutno ništa nisam razumio, a vjerojatno neće ni ostali.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Knezevictd

Pojasnit cu ispricavam se jer sam nepismen

tom1961

E, vidim da si popravio, sad je jasnije, jedino ne znamo još koja je godina, ali dobro, pokušat ću ti odgovoriti na pitanja o kojima nešto znam.

1. To ne znam napamet, treba uzeti u ruku jedan i drugi i provjeriti.

2. Ne znam koliko imaš iskustva sa dizelašima, ali bijeli dim prije paljenja nije ništa drugo nego neizgoreno gorivo. Ako samo malo dima izbaci, a ostalo je u redu, ne bi trebalo biti problema.

3. Jesi li probao staviti drugi osigurač?

4. Vjerojatno ipak treba podesiti pumpu i prekontrolirati dize, a to bi sve moglo biti povezano i s bijelim dimom kod paljenja. Inače svi dizelaši vole dimiti kad ih turiraš na leru - to u pravilu nije preporučljivo raditi.

5. Ne znam koliko imaš iskustva s Fiatima - svi oni imaju relativno labave ručice mjenjača, a u rikverc se na tom autu mijenja bez guranja u pod, tako je napravljeno.

Inače, koristilo bi malo viÅ¡e detalja o autu - koje je godiÅ¡te, koliko ima prijeÄ'enih kilometara, koji si vlasnik po redu (ako znaÅ¡), općenito malo viÅ¡e podataka i povijesti, lakÅ¡e ćemo ti moći pomoći.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Knezevictd

E ovako 1997 godina 76 kw kilometraza neznam ma da ima sigurno dosta osigurace sam mjenjo ide a10 stavljo sam cak i a30 nista puca iskustva sa fiatima nemam a

the-rider

jtd ima kvacilo na alternatoru, td nema, ali koliko znam pase gore
to drugo mi se ne da citati  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Knezevictd

Citat: the-rider  u 08 Prosinac 2015, 18:52:16
jtd ima kvacilo na alternatoru, td nema, ali koliko znam pase gore
to drugo mi se ne da citati  :D
Kralju heheh

tom1961

Citat: Knezevictd  u 08 Prosinac 2015, 13:51:02
E ovako 1997 godina 76 kw kilometraza neznam ma da ima sigurno dosta osigurace sam mjenjo ide a10 stavljo sam cak i a30 nista puca iskustva sa fiatima nemam a
Kako ne znaš kilometražu? Pa što piše na satu? A ako imaš displej koji sad ne radi jer nema osigurača, onda si kupio auto za koji ne znaš kilometražu... hm, to radije ne bih komentirao. :tup

A što se tiče osigurača, negdje je kratki spoj. To nikako ne možemo preko foruma naći, jer instalacija je komplicirana i opsežna i detekcija takvog kvara teška je i za autoelektričara, kojeg ćeš, nažalost, ipak morati posjetiti.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Knezevictd

KilometrAza je zajebana posto sam skido sat i gledo imali hladni lem usput sam sjebo kilometre oko 200 tis je bilo hvala na odg

tom1961

Bitno je da se zna otprilike, nije sad važno točno u kilometar, ali pokazuje očekivano stanje auta.

Inače, kilometražu na satu ne možeš samo tako zeznuti, jer sat pamti. Vjerojatno će se vratiti kad ga staviš opet u funkciju.

Inače, ako si nešto prčkao po satu i lemio, možda ti je to uzrokovalo kratki spoj i pregaranje osigurača. Probaj odspojiti sat i onda staviti osigurač.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Knezevictd

Sve sam pajdo pokusavo i otkacavo sat i stopke ama bas sve ali nepomaze ja sumljam u altrrnator ipak moram jedno.500evra ulozit u njega

Knezevictd

Jedino sto me brine mehanicari bezobrazni uzimaju lovu a fusere

tom1961

Citat: Knezevictd  u 09 Prosinac 2015, 10:46:13
Sve sam pajdo pokusavo i otkacavo sat i stopke ama bas sve ali nepomaze ja sumljam u altrrnator ipak moram jedno.500evra ulozit u njega
Alternator ne bi trebao biti povezan preko osigurača. Vjerojatno ti negdje žica probija na karoseriju.

Slažem se da mehaničari vole oderati, meÄ'utim, ako se odlučiÅ¡ rjeÅ¡avati probleme sam, onda moraÅ¡ ipak znati neÅ¡to viÅ¡e i imati kakvog-takvog iskustva. Po tvojem pisanju i pitanjima koja postavljaÅ¡, bojim se da ga nemaÅ¡ dovoljno, pa pazi da ti se ne dogodi da na kraju napraviÅ¡ viÅ¡e Å¡tete nego Å¡to bi u početku platio majstoru.

Da si bliže, ja bih ti ponudio da ti pomognem, ali možda bi se našao netko s foruma u tvojoj blizini. Svakako, nemoj pokušavati ništa što već nisi radio na nekom drugom autu ili bar da ti netko pokaže. Jer, napipavanjem i metodama pokušaja i pogrešaka uspjet ćeš samo napraviti veću štetu.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Knezevictd

Postujem to sve iskustva bas i nemam msm radio sam na golfu spajo muziku rasvjete itd ali ovo je katastrofa zica milijun sad cu ti poslat poruku u pp da te pokusam pitat jesto