Fiat Marea Wekend 1.6 16v nešto čudno...

Autor minga, 28 Prosinac 2015, 11:10:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

minga

Pozdrav,
   jedno pitanje pa ako netko zna sta se dogodilo. Radi se o Marei 1.6 16V 97 god weekend sa plinom na flandu. U cetvrtak sam isao za Frankfurt i auto isao odlicno dok nisam ostao bez plina. Prebacio sam na benzin i par kilometara je bilo ok. Nakon toga je pocelo nacukavanje i nije htio primiti gas. Zgasio se je i stao sam sa strane. Upalila je kao da nista nije bilo i krenuo dalje. Nekak sam dotjerao do 80 i ponovo je pocelo nacukavanje ali sada se sve glasnije culo Å¡umljenje u rezervoaru, kao da neko unutra puse sa kompresorom. Taj zvuk se pojacavao ili stisavao,ovisno o tome da li dajem gas ili otpustam. U isto vrijeme se kao sa usisa cuo zvuk,nekakav sum,neznam kak da opisem. Kad sam se konacno docepao plina i prebacio na plin, bilo je malo bolje ali na svakoj uzbrdici nije bilo snage i brzina je drasticno padala pa makar to bio i mali uspon,skoro neprimjetan. Kada sam stao na jednoj benzinskoj i nakon par minuta krenuo dalje, auto je na plin isao normalno, kao da nista nije bilo. U Frankfurtu sam po gradu namjerno  vozio na benzin i sve je radilo ok. Povratak u Zagreb je bio na plin i sve je radilo ok. Da li netko iz ovoga moze barem pretpostaviti sta se moglo dogoditi?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

onda bi isao na plin, napisao je da nije radio kako treba na plin
zanimljiv kvar uglavnom  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Citat: minga  u 28 Prosinac 2015, 11:10:17
Kad sam se konacno docepao plina i prebacio na plin, bilo je malo bolje ali na svakoj uzbrdici nije bilo snage i brzina je drasticno padala pa makar to bio i mali uspon,skoro neprimjetan.
Sory
Morao sam  :lol
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

minga

Dakle ovako,
iz Zagreba sam krenuo na plin i sve je bilo ok. Kad sam prebacio na benzin bilo je katastrofa (cukanje i gasenje). Kada sam napunio plin i krenuo  (na plin) bilo je malo bolje ali ne kak bi trebalo. Nakon iskljucivanja motora na pumpi i ponovnog kretanja (na plin) sve je bilo ok. Benzin vise nisam isprobavao do Frankfurta gdje je na malim dionicama bilo ok.

Pozdrav

topolino

Onda injektori zastopani ili pumpa goriva pa, pa. Isao je losije poslje na plin jer je benzinski ecu bio jos zablesiran od soka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

Citat: minga  u 28 Prosinac 2015, 21:14:32
Dakle ovako,
iz Zagreba sam krenuo na plin i sve je bilo ok. Kad sam prebacio na benzin bilo je katastrofa (cukanje i gasenje). Kada sam napunio plin i krenuo  (na plin) bilo je malo bolje ali ne kak bi trebalo. Nakon iskljucivanja motora na pumpi i ponovnog kretanja (na plin) sve je bilo ok. Benzin vise nisam isprobavao do Frankfurta gdje je na malim dionicama bilo ok.

Pozdrav

Auto spoji na dijagnostiku da vidiš ima kakvih grešaka, ne bi bilo loše da provjeriš koliki je tlak goriva.
Kad si zamjenio filter na plinskoj instalaciji ?
Kada si servisirao isparivač od plina ?
U kakvom su stanju svječice ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

minga

Na dijagnostici nema nikakvih gresaka. Filter zamijenjen i isparivac servisiran prije cca 2 mjeseca. Tada su promijenjene i svjecice. Sve me nesto vuce na ovo sta je topolino rekao. Za vikend kontroliram injektore i pumpu. Hvala na savjetima.

  Pozdrav

tom1961

Ne znam koji plinski sustav imaÅ¡, ali ja imam istu takvu Mareu, osim Å¡to nije veekend nego "radni dan", sa istim motorom i sustavom Lovato na flanÄ'u. Iskreno, sve viÅ¡e izbacujem benzin iz upotrebe kad god mogu.

Najprije sam si ugradio prekidač kojim isključujem pumpu. Naime, kako sam uvijek "na rezervi" s novcima, uvijek radije točim plin nego benzin, pa onda benzina ima tek toliko da smoči dno rezervoara, što je loše za pumpu. Pa je gasim čim mi prebaci na plin, da se ne pregrijava i da mi ono malo benzina što ima ne ispljuje kroz ne baš sasvim ispravne injektore.

Osim toga, ujutro se uvijek zaustavim kod pekare, koja je oko kilometar od moje kuće i kad ga palim tamo, dakle nakon dvije-tri minute rada, redovito problem s paljenjem na benzin. I nakon što sam nekoliko puta ostao sasvim bez benzina, pa je bilo problema s paljenjem, shvatio sam da on zapravo sasvim dobro može upaliti samo na plin. I zadnja dva dana ga tako palim, jedino baš nije htio jutros na nuli, pa sam mu dao malo benzina tek toliko da se zavrti.

Kažu ljudi, kazao mi je i bivši vlasnik, da auto svakako mora povremeno raditi na benzin, da mora dobivati Flashlube, da mora ovo ili ono. Ja sam s tim autom, bez puno priče, otkad sam ga kupio napravio oko 35 000 km, do sada nisam radio nikakav servis plina, nisam mijenjao svjećice (iako bih trebao, znam, znam), nemam flashlube sustav, vozim se svaki dan, auto vuče kao i kad sam ga kupio ako ne i bolje, i osim što zna zafrkavati kad ostanem bez plina pa ga prebacim na benzin do prve pumpe, nikakvih drugih problema nemam. (Mislim na motor, ne na ostalo.)

Prema tome, moj ti je savjet da očistiš injektore tek toliko da ih možeš upotrijebiti za paljenje po hladnoći i u slučaju da ostaneš bez plina, ali načelno izbjegavaj vožnju na benzin ako ikako možeš. Taj auto ide sasvim lijepo na plin i podnosi ga bez problema. Naravno, ako je otišla pumpa, morat ćeš je ipak zamijeniti.

Ako hoćeš, mogu ti ugraditi prekidač, sebi sam radio pa znam točno koju žicu treba presjeći.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks