Marea 1.6 16v teško pali

Autor Masterblaster, 01 Siječanj 2016, 11:36:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Masterblaster

Imam Mareu karavan i jako teško pali. Kad "verlgam" nedaje znakove života ali se desi nakon 3-4 pokušaja da pukne u auspuhu kao mala petarda i osjetim miris benzina na na zadnjem loncu. Dali moze biti do svjećica? Nakon 10 minuta verlganja auto upali. Svječice nisam mijenjao ali sam promjenio kablove. I koji je kljuć za svjećice?

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 01 Siječanj 2016, 11:36:56
Imam Mareu karavan i jako teško pali. Kad "verlgam" nedaje znakove života ali se desi nakon 3-4 pokušaja da pukne u auspuhu kao mala petarda i osjetim miris benzina na na zadnjem loncu. Dali moze biti do svjećica? Nakon 10 minuta verlganja auto upali. Svječice nisam mijenjao ali sam promjenio kablove. I koji je kljuć za svjećice?

Ključ za svječice je broj 16.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

Da se nadovežem kada sam je palio nisam imao oznaku koda na kontrolci. Riječ je o Marea weekend 1997 1.6 16v. Dali i one imaju kod u bravi? možda zbog toga neče da upali? I kako se to može zaobići ili isprobati dali je do koda. Svjećice bacaju iskru mada sam isprobao na drugoj jer nisam izvadio iz motora stare.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Masterblaster

Ako kod ne prepozna dali baca iskru na svjećicu ili ne? I dali postoje neki osigurači ili tako nešto što mogu provjeriti?

Masterblaster

Problem riješen svjećice sve četiri nisu valjale!! :ok:

the-rider

ne mogu svjecice samo tako krepati, nesto drugo je problem
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Masterblaster

Danas zamjenio sve četiri i sa polu praznim akumulatorom na -5 upalio nakon 2 sekunde verglanja. I sad pali samo me mući lampica injektora ali i to ču riješiti.

Antonijo

Citat: the-rider  u 04 Siječanj 2016, 18:17:57
ne mogu svjecice samo tako krepati, nesto drugo je problem

Pitanje je koliko kilometara su napravile te u kakvom su stanju...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

tom1961

Citat: the-rider  u 04 Siječanj 2016, 18:17:57
ne mogu svjecice samo tako krepati, nesto drugo je problem
Pa ne, ali ako nevoljko pale na +5, na -5 odustanu sasvim i onda se čini da su "samo tako" krepale.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

nema sanse da sve 4 krepaju ako je sagorijevanje u redu, koliko god da su potrosene uvijek ce paliti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

Svječice skinute s Hyundai Accent, teško je palio i odmah se ugasio.
Nadam se da tvoje nisu u ovakom stanju bile.



TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

topolino

Je off. Antonio si saznao zasto su sjecice bile ovakve kakve su na slici?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

Citat: topolino  u 06 Siječanj 2016, 22:47:59
Je off. Antonio si saznao zasto su sjecice bile ovakve kakve su na slici?

Auto trošio vodu, trošio ulje (natočeno mineralno ulje u motor) naravno imao je prebogatu smjesu ali po tom motoru je svašta kemijano tako da nije čudno.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

Svječice su bile crne i vjerovatno od vlage su probijale jel je auto dugo stajao vani. Kažem čim sam zamjenio upalio je odmah ali sad je drugi problem počeo se gasiti u vožnji kao da nema lera nego moram držati gas stalno ali kad se ugasi mogu ga opet upaliti i ako gas ne diram ugasi se.