Fiat brava td100 anlaser

Autor Goche, 19 Siječanj 2016, 00:53:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Goche

Imam jedan problem so anlaserom na moja brava td100.Anlaser se jako cudno ponasa:
Kad je napolju temperatura u plusu auto pali ko mina bez ikakve probleme,ali kad je temperatura u minus auto ne moze se upaliti.Anlaser pokrece motor ali kad hoce da upali bendix iskace od zamajca i se vrati nazad i anlaser vrti u prazno.Izvadio sam anlaser i pregledao sve po redom:cetkice su zamenjeni,biksna je dobra isto tako i iglicasti lezaj je dobar,bendix se vrti na jednom stranom na drugom ne.Probao sam nadvor pod teretom i bendix ne proklizava, automat je dobar.Podmazao sam onu osovinu po koju klizi bendix.Pregledao sam zube na zamajcu i bendixu nisu osteceni.Kad stavim anlaser na autu opet isto,samo sto hoce da upali bendix iskace i anlaser vrti u prazno.

Napravio sam jedan test: Otkacio sam napajanje na elektricnoj dizne na Lukas pumpa da za da auto ne moze da upali,da mogu da verglam duze i tad vergla ko lud i nikako ne iskace bendix....pa nesto mi je sumljivo,mi se cini da nije anlaser u pitranju?

Daj je neko imao ovakav problem? Sta moze biti uzrok? Ponavljam da se ovo desava amo kad hladno van,na toplo pali bez problema....

Antonijo

Mislim da je bendix za izmjenu...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: tono92  u 19 Siječanj 2016, 06:57:13
Probaj podmazat bendix jer on zna zastekat
sa cim podmazati bendix??!
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Jedino rastavit Iz podmazati sa bakrenom masti. Sa gafitnom ili obicnom ne. Obična zapece, a grafitna se rastopi i navlaci vlagu..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Goche

Evo juce smo zamenili novi bendix ali opet isto... :zuma:. Jedan automehanicar mi je rekao da ulje moze da pravi takav problem na  niski tempeartura se zgusne i anlaser ne moze da okrece dovoljno brzo motor i bendix ispusta. Ja u njega sipam mineralno ulje 15w40 zato sto turbina mu trosi ulje pa dal je mozno da je to problem? I istina probao sam da rucno okrecem motor na radalicu mnogo tesko okrece sad kad je hladno...

the-rider

neka ne lupa gluposti
izmjeri napon koji dolazi na alnaser (i na cetkice) kad palis, da nisu lose zice ili automat
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: Goche  u 20 Siječanj 2016, 10:41:32
Evo juce smo zamenili novi bendix ali opet isto... :zuma:. Jedan automehanicar mi je rekao da ulje moze da pravi takav problem na  niski tempeartura se zgusne i anlaser ne moze da okrece dovoljno brzo motor i bendix ispusta. Ja u njega sipam mineralno ulje 15w40 zato sto turbina mu trosi ulje pa dal je mozno da je to problem? I istina probao sam da rucno okrecem motor na radalicu mnogo tesko okrece sad kad je hladno...

aaa?  SvaÅ¡ta čuo i vidio al ovo jos nisam.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boxer

Slomi mehaničaru ruku, nogu, nešto...da se više ne bavi tim poslom jer pojma nema
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Antonijo

Citat: Goche  u 20 Siječanj 2016, 10:41:32
Evo juce smo zamenili novi bendix ali opet isto... :zuma:. Jedan automehanicar mi je rekao da ulje moze da pravi takav problem na  niski tempeartura se zgusne i anlaser ne moze da okrece dovoljno brzo motor i bendix ispusta. Ja u njega sipam mineralno ulje 15w40 zato sto turbina mu trosi ulje pa dal je mozno da je to problem? I istina probao sam da rucno okrecem motor na radalicu mnogo tesko okrece sad kad je hladno...

To se najčešće deÅ¡ava pri temperaturama od -100 C°   :D
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Goche

Evo drugovi da javim da problem so anlaserrom je resen. u pitanju je bio bendix iako je bio novi.Izvaden je bendix vratio sam u prodavnicu ,prodavac se malo tegavio kaze da je nemoguce da je ispravan,ali ipak mi je vratio novce.Odem ja kupim u drugoj prodavnicu namontiram i sad pali ko mina. :) Imam i jedno drugo pitanje u vezi turbine ali za to otvaram druga tema.Pozdrav....