Marea 1.9 jtd 110 ks zuje zadnji lezajevi

Autor Direktor, 25 Siječanj 2016, 11:43:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

Ma ti zadnji padaju sami. Možda ih treba malo potaknuti čekićem, ali nije neka frka. Prednji su već druga priča.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Prednji koliko me pamćenje sluzi imaju i zeger.. Al i oni idu na cekic i staru gedoru broj neki.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Citat: tono92  u 26 Siječanj 2016, 00:18:16
A moze se moze , ako imas radapciger i set gedora primjer za zadnje je 22 nisam siguran ali ide pomocu radapcigera jer naÄ'eÅ¡ odgovarajucu gedoru onda podlosku malo deblju i radapciger i ide on bez problema van a ako stavljas novi onda ide na duboko u Å¡krinju na sat vremena

NE MOŽE.

Kad iz zadnjeg ležaja izvučeš onaj vijak koji ga drži za vilicu ti nemaš na šta osloniti radapciger. Sa krakovima možeš uhvatiti oko glavčine, ali u sredini nemaš oslonca za centralni vijak od radapcigera i samim time ti je taj alat u ovom slučaju nepotreban i čak ti i smeta.

Btw, on izgleda ovako:



Jedino može biti bez ploče za ABS. I ne, ne može se promjeniti samo ležaj jer je integriran u glavčinu.
--->>>    click here      <<<---

topolino

Ako nisu lezajevi razlicite velicine na zadnjoj glavcini onda idu van kako su i usli.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Direktor

Dobiju je kompletno sa glavčinom. To me zanimalo jel idu fino vanka kad se odsarafi centralna matica il ima sranja... Al dacu to nekom da mi zamjeni.
Ako ima koga tu u rovinju koga ili okolica, nek mi se javi ili preporuci
:ok:

the-rider

ja sam ti u lovreču ako ti nije daleko
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Zadnji lager ide van bez problema, jedino ak se zapeče unutarji prsten lagera, onda on ostane na osovini. Osovina se izbije u smjeru mosta

Lageros d.o.o.

Evo da ja sa svoje strane napišem o cijenama što ima u ponudi (kod mene) i da u kratkim crtama kažem da stražnji ležaj/glavčina kotača ne bi trebala biti problem za skidanje (kako je i Mike20 rekao) osim ako zapeče,
a kako se ležaj ionako mijenja, nije problem malo tucnuti s čekičem, kao i doboše ili felge.

Za model iz naslova, ležaj bez ABS-a izgleda ovako:



A za modele s ABS-om izgleda ovako i ima po rubu magnet koji čita:




A cijene za ležaj/glavčinu kotača bez ABS-a su sljedeće:

- Ležaj/glavčina kotača, stražnji, bez ABS-a:
SKF VKBA1440 = 270,00 Kn/1kom
FAG 713690230 = 265,00 Kn/1kom
SNR R158.22 = 240,00 Kn/1kom
KAMOKA Poljska 5500029 = 195,00 Kn/1kom
CX Poljska 291 = 155,00 Kn/1kom


Cijene za ležaj/glavčinu kotača s ABS-om su sljedeće:

- Ležaj/glavčina kotača, stražnji, s ABS-om:
SKF VKBA3540 = 290,00 Kn/1kom
FAG 713690710 = 337,00 Kn/1kom
SNR R158.46 = 290,00 Kn/1kom
CX Poljska 453 = 250,00 Kn/1kom
GSP Kina 9230046 = 205,00 Kn/1kom

Cijene vrijede narednih mjesec dana (moguće i dulje, ali neka bude neki rok kako netko nakon nekoliko godina ne bi tražio iste cijene  ;) )

Cijene su s PDV-om za gotovinsko ili internetsko plaćanje.
Roba se naručuje direktno iz uvoza po želji od navedenih, a rokovi isporuke su od 3-19 dana, ovisno za koje artikle i u kojem periodu od narudžbe prema odreÄ'enom vanjskom dobavljaču.

Za bilo kakva dodatna pitanja stojim na raspolaganju ovdje na PM ili još bolje direktno na email: lageros1@lageros.hr

LP

AnÄ'elko

Lageros d.o.o.
Velika Gorica
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

gandi

Isti lezajevi su za tipa, tempru, coupea, bravu/a, ar 145 146 155, lanciu dedru, deltu?
Neznam jesam li ih sve nabrojao

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

Lageros d.o.o.

Citat: gandi  u 27 Siječanj 2016, 13:24:00
Isti lezajevi su za tipa, tempru, coupea, bravu/a, ar 145 146 155, lanciu dedru, deltu?
Neznam jesam li ih sve nabrojao

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon



Da, to je točno, ali opet, nije isto u totalu, jer neki imaju i onaj gore s onim vijencem s zubima za ABS.
Ja sam se konkretno vezao za dotično vozilo iz naslova teme i ne bih išao u širinu, jer ne jednom da su ljudi krivo naručili jer je netko to ovako napisao, a razlike postoje, što od godine proizvodnje, broja šasije, sa ili bez ABS-a, pa za ABS bude do dvije opcije itd..itd...

Dakle da, točno je što kaže gandi, ali opet bez podataka o vozilu i broja šasije, nema puno pomoći, jer kako sam rekao gore više, bude razlika.
Pa da ne bude grešaka kod naručivanja, procedura se zna ;)
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Tihich

delta ima glavčinu sa vijencem i zubima za abs, a ja sam stavio od stojadina samo sam morao tokariti glavčinu da mogu nabiti vijenac za abs, sorry na off.

franjo-fritz

Za zadnje lezajeve,_glavcine postoje verzije sa ABS i bez.. Abs verzija je samo jedna
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Direktor

E to je poso. Pošto ću naručit od čik lagerosa kad je forumski član pa da nebude ima vise vrsta doneste uzorak ko i uvjek

Lageros d.o.o.

Citat: franjo-fritz  u 27 Siječanj 2016, 17:59:06
Za zadnje lezajeve,_glavcine postoje verzije sa ABS i bez.. Abs verzija je samo jedna

Tako je, na ovom modelu iz naslova postoje samo te dvije, zato to i jesam naveo, ali na još onim ostalim modelima koji su na istom/sličnom ovjesu imaju i još jednu vrstu s ABS-om. To govorim iz prodajnog iskustva i kataloga s kojima baratam, tako da ja uvije i obavezno tražim broj šasije kako bih ušao u svako dotično vozilo i uglavnom nema greške oko detekcije (govorim u svom slučaju i poslu)

Zato ja vrlo često inzistiram na ovako preciznim stvarima, jer masu puta se govori i piÅ¡e (jer u ovom slučaju i je točno da navedno ide i na druge modele) u Å¡iroko i često se dogaÄ'a da će netko mi doći s ulice u dućan i tražiti ono Å¡to je netko napisao na forumu, bez da mi želi dati podatke vozila kako bih ja izvrÅ¡io detekciju i ponudio na profesionalan način i onda na kraju ispadne krivo.... a kao ono.... pa pisalo je na forumu....
Da, točno je da jako puno forumaša zna znanje u praksi i više od mene, ali ipak detekcija i prodaja je moja specijalnost pa shodno tome bilo bi u redu barem me poslušati i dati mi potrebne podatke kako bi svi u nizu bili što točniji u kranjem ishodu, a to je točna isporuka dijelova.

:good: :good:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

franjo-fritz

Iz svojeg iskustva auto mehanike samo po uzorku. Pogotovo kod starih modela jer nije isključeno da je vec neko nekaj kemijao. Skupa sa menom..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks