Marea 1.9 jtd 110 ks zuje zadnji lezajevi

Autor Direktor, 25 Siječanj 2016, 11:43:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lageros d.o.o.

#30
Citat: Direktor  u 27 Siječanj 2016, 18:07:45
E to je poso. Pošto ću naručit od čik lagerosa kad je forumski član pa da nebude ima vise vrsta doneste uzorak ko i uvjek

Nema potrebe nositi uzorke (osim ako na autu nije neÅ¡to kemijano i ugraÄ'ivano neÅ¡to deseto), već dati mi podatke, a koji obuhvaćaju sljedeće (to tako imam navedeno na web stranici i odnosi se na sve vrste automobila, jer ima razlika koje su važne do i od raznih modela, a sve kako bi se točno isporučilo):
(primjer kako je to jedna stranka ispunila)

Proizvodjac*: Citroen
Model*:C3
Godina proizvodnje (i mjesec ako znate)*:2006
Snaga motora [kw/KS]*:54kw
Obujam motora [ccm]*:1360
Broj Å¡asije**(OBAVEZNO):VF7FCKFVC28710781
Broj motora (ako se zna):
Kôd motora (ako se zna):
Klima uredjaj [ima/nema]*:ima
Servo uredjaj [ima/nema]*:ima
ABS [ima/nema]*:ima
Stražnji kotaci [diskovi/doboši]*:disk
Broj Å¡arafa na felgi [3/4/5]*:4


Dakle ja tako funkcioniram i onda imam programe (većinu licenciranu koju plaćam, samo za 3-5 proizvoÄ'ača vozila nemam mogućnost detekcije dijelova po broju Å¡asije) i po tim programima imam uvid u mikrofilmove gdje su navedeni OE brojevi za svaki dio po kojem dalje tražim rezervni dio.

Inače, najviÅ¡e problema u detekciji su programi od Renaulta i FIAT/ALFA/LANCIA, da se naÄ'u neke greÅ¡ke i programu ili da se ne navodi ima li vozilo ABS ili ne npr.

U svakom slučaju, što god treba nemojte se ustručavati poslati upite s valjanim podacima i onda dobijete konkretnu ponudu kao gore navedeno.






Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Lageros d.o.o.

Citat: franjo-fritz  u 27 Siječanj 2016, 18:21:51
Iz svojeg iskustva auto mehanike samo po uzorku. Pogotovo kod starih modela jer nije isključeno da je vec neko nekaj kemijao. Skupa sa menom..

Da, slažem se, ali to stranke poput tebe već znaju pa onda u takvim slučajevima se tako i radi, ali nema potrebe kemijati i komplicirati tamo gdje nema potrebe i gubiti vrijeme.
:super:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Direktor

Dobro da, u stvari Å¡ema je  bila u auto dijelovima da kad nemaju taj dio, daju ti nesta slicno, namjerno,odes probas vidis da to nije to, vratis pa ili dotle nabave negdje il te zavlace do drugi dan dok im ne stigne cisto da ne odes odma do konkurencije i slicno.

Lageros d.o.o.

Citat: Direktor  u 27 Siječanj 2016, 19:10:21
Dobro da, u stvari Å¡ema je  bila u auto dijelovima da kad nemaju taj dio, daju ti nesta slicno, namjerno,odes probas vidis da to nije to, vratis pa ili dotle nabave negdje il te zavlace do drugi dan dok im ne stigne cisto da ne odes odma do konkurencije i slicno.

:haha   :facepalm:

Prvi puta čujem za to.... mislim ono, nikada mi na pamet nije bilo napraviti takvo što, a danas ionako nemaš što skrivati od konkurencije.
Ja sam nekada u ulici bio najjači (jedini) sa svojom firmom, a sad su mi se tamo svi nakrcali, ali doslovno svi, što mi je zapravo i dobro došlo... sad mi ide još bolje, jer sad je to "ruta autodijelova".

Znaš ono kako se kaže, ne otvaraš pekaru u ulici autidijelova, već tamo gdje su i druge pekare, jer svi idu tamo kupovati kruh, pecivo i slično.

Ali joj... dobra ova.... stvarno me nasmijalo  :good:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

franjo-fritz

Prvo previše je auto trgovina sa auto dijelovima koji prodaju za SVE marke automobila. Prodavaci ili neznaju ili nisu upuceni. Što je i normalno jer ne možeš za sve aute znati koj dio za koj auto.. Prosto nemoguce,
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Direktor

Od 14 godina sam poceo raditi limariju i mehaniku, pa preprodaja auta s tim da ni jedan od mene nije nekom utrpan. Prije prodaje sve dotrajalo izmjenjano.Garancija za svaki auto dogledno vrijeme, i onda kazu da ima jeftiniji za 200â,¬ kod nekog drugog... Dokaz da posteno u slavoniji neide i tak da ni neradim to vise vec 8 godina...
Trenutno sam u istri, nemam ni svoj parking a kamoli alat  :tup pa se snalazim...

Lageros d.o.o.

Da, to je točno, danas je previše automobila i nemoguće je sve znati, ali isto tako nije sramota pitati pa makar netko radi i u autodijelovima.
Ja dosta toga znam jer sam eto u doticaju, kako na pultu, tako i ovako s ekipom po forumima, ali i dalje joÅ¡ puno toga nemam pojma i priznam to. Ali isto tako mi je malo smijeÅ¡no kada ovako gledam po forumima i kada iznosim neke svoje profesionalne podatke od proizvoÄ'ača dijelova pa onda se javi neki tamo "stručnjak" iz neke sasvim druge branÅ¡e i to sve opovrgne i onda svi viÅ¡e vjeruju nekom takvome nego npr meni (ili nebitno, nekome sličnome iz branÅ¡e koji to radi 10-20 godina).

Inače ja sam imao jednu ideju napraviti jedan Educa meeting gdje bih naveo neke stvari koje su vezane za autodijelove i općenito o tom poslovanju i slično, a isto tako bih želio iz prve ruke čuti od ljudi sa čime su zadovoljni, sa čime nisu (prvenstveno kod mene, a onda i kod drugih) kako bih mogao biti bolji i kvalitetniji u tome, a isto tako da to bude neko neobavezno druženje kao na roštiljadi i slično tako da svima bude zabavno i interesantno.

Za limariju sam totalna truba i to uopće ne radim, tako da, ako netko treba neÅ¡to od limarije... zaobiÄ'ite me  ;D

Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Direktor

Tako je, vecina podataka se osniva na "mislim". Ni prije nisi mogao bit siguran di sta pase, pa dok se golfovi dvojke bili aktualni pa sajla rucne duza i kraca, zastave 128 dve vrste zglobova, na golfu 4 krajnici spone 2 cm kraci, i td. a danas je to izrazenije.
Kad sam kupovao boju, mobihel pa i standoks su pod istim brojem imali dvije nijanse pa kaze,biraj...zamjenski blatobran kraci za pol centimetra... Moro si bit majstor to sve upasirat

Lageros d.o.o.

He, he!
Zato nas na ovim prostorima zovu "majstorima" ... stalno neki vrag  ;D
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Direktor

Cuj, direktno se kupovalo zamjensko jer da i samo pitam nekog jel bi originalni dio,ovaj dobije osip i gušenje momentalno. Iako je meni lakse bilo radit sa originalnim dijelom. Za japance nije bilo rubnika nego cijela stranica. Pa ti od tepsije izlupaj rubnik...

Lageros d.o.o.

Da, tako je!
Ali onda nije bilo u redu kada su ti isti ljudi bili nezadovoljni takvim dijelovima, jer nisu bili jednaki originalu i bilo je puno lufta i slično, jer kad već nisu mogli ili htjeli dati veći iznos za original ili nešto bolje, onda je bolje biti tiho i biti sretan da je neki takav posao napravio jeftinije, što si je mogao priuštiti.

Eh, malo smo otiÅ¡li off od teme.....  :crveni:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Direktor

Cuj i kod tebe ima kineski lezaj za 200 kn i onaj za 400. Ja vjerujem da ce vecina uzet onaj od 200. A ti vjerujem da bi preporucio skuplji jer je kvalitetniji ;)

Lageros d.o.o.

Pa je, to je točno, ali moram reći da klijentela uglavnom (ajmo reći 8 od 10) uzme skuplji rang, jer uglavnom cijene tih skupljih kod mene su gotov slične onih jeftinijih kod drugih.
Iz iskustva da, radije ponudim skuplji, a za jeftine kažem da se viÅ¡e ne poznamo kad izaÄ'e iz dućana.
Možda ne baš profesionalno od mene, ali ima tih nekih u koje nemam povjerenja pa niti ne stojim iza toga i ne želim se sa time zamarati u vidu reklamacija i slično pa zato radije prije ikakve narudžbe upozorim svaku stranku pa onda sama bira i proizvod i naravno trgovinu na kraju svega.

Idem sad spat.. sutra u nove radne pobjede i ponude i prodaje  :papa:
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/

Direktor

Zagreb je Zagreb. Veci grad, malo jaci standard a i u takvim guzvama se nestedi na sigurnosti auta.
U pozegi je druga slika. Jedan lik je lancima zavezao zadnju osovinu da mu ne otpadne, treso sam se ko Å¡iba kad sam to vidio...

Za taj miting što spominješ, jako dobra ideja

Lageros d.o.o.

Ima i dobrih Kineza, to je činjenica, a i naravno sve ovisi za što se što koristi.
Isto tako treba reći da neki od tih Kineza proizvode dijelove i za ove renomirane firme, samo nigdje to ne piše, već uredno logotipovi od tih jakih brandova.
U auto programu još se može naći Kineza koji su OK, ne kažem da su avioni, ali su OK, dok ovo za Quada ovi industrijski ležajevi su ipak banana za takve stvari u što sam se i osobno uvjerio na nekoliko njih, ali od kako sam to saznao na prvom koje se dogodilo (a mislim da je to bilo baš na toninom), ja uvijek ljudima kažem kako stvari stoje, ali cijena radi svoje i onda kupuju što jeftinije, a onda sam im ja kriv što se ležajevi raspadnu i slično.

Po pitanju Zagreba i standarda, ne bi vjerovali, a ja više prodajem po cijeloj Hrvatskoj nego li po Zagrebu, jer mi se čini da sa svojim cijenama za kvalitetne brandove pa i s poštarinom budem povoljan u odnosu na ono što netko može kupiti u svom kraju, a pod onom jeftinom opcijom.

Da, taj miting bih nekako sve u nekoj kombinaciji ovako s forumaÅ¡ima da se upoznamo i to onako čisto komotno odradimo uz zezanciju na livadi npr, opuÅ¡teno, a opet da bude konstruktivno i kvalitetno. Pa onda kroz vrijeme možda to dignemo na razinu viÅ¡e i tako malo po malo. Imam ideja raznih, samo vremena i para nikako naći  :|
Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/