Marea 1.6 16V paljenje...

Autor minga, 09 Veljača 2016, 14:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

minga

Pozdrav.

  Evo jedno pitanje, pa ako moze odgovor. Kako se pali navedeni auto? Da li se prilikom okretanja kljuca dodaje gas ili se jednostavno okrene kljuc i auto upali bez greske? Pitam zato jer moj nemrem upaliti ako mu ne dodam gas. Bez gasa mogu verglati do besvjesti i nebu primio, jedino kad je topli primi tu i tamo. Kad primi vrti na malim okretajima,malo trese par sekundi i poslje je sve ok. Ukoliko se pali bez gasa,a ja to ne mogu, kaj bi bila greska? Injektori su ocisceni,svjecice promjenjene. I jos jedno pitanje: Da li mogu staviti jaci anlaser?

 

tom1961

Ja svoj palim s malo gasa. Jači anlaser ti ne treba.

Auti s direktnim ubrizgavanjem se kao trebaju paliti bez gasa. MeÄ'utim, to funkcionira samo dok su jaaaaako novi.

U principu, lakše će ti upaliti ako pričekaš sekundu-dvije nakon što daš kontakt, a prije nego anlasaš, da bi pumpa za benzin stigla napumpati dovoljan pritisak.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

kiky776

Kolko god star bio auto mora bez gasa palit, daj kontakt, kada cujes da pumpa benzina stane probaj upalit  ... koliko km ima ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

tomozuki

Da nije do motorica minimuma?
Ja nas svom dam kontakt i cekam da se ugasi lampica od injektora i pali bez greske, bio on topal ili hladan
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

the-rider

pola sekunde je dosta cekati da pumpa napuni, i bez gasa mora paliti, bilo vani -20 ili +40
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

X faktora od slabog pritiska goriva do nekog senzora.. Pa čak i upitne kompresije
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mairon

Svoju mareu 1.6 nisam mogao upalit s gasom nikad.

Antonijo

#7
Kad pališ motor s pritisnutim papučicom gasa otvoriš zaklopku leptira gasa (ovsi koliko si papučicu gasa pritisnuo) pa motor povuče više zraka.
Kao Å¡to je Franjo rekao X toga može biti za uzrok, ako imaÅ¡ dijagnostiku prilikom paljenja  pogledaj parametre.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

minga

cekam svaki put da pumpa odradi svoje i tek tad palim. samo da napomenem da i dugo vergla. ne vergla jedino kad se ugasi i nakon par minuta kad se pali primi na prvi zub , normalno moram stisnuti gas. kompresija je mjerena prosli tjedan i sa te strane je ok. tlak goriva mjeren kad i kompresija i to je ok. dijagnostika nis ne pokazuje. pretpostavljam da je neki senzor u pitanju,samo koji? da li bi original tester nesto pokazao?

Antonijo

Imao sam slučaj kad je anlaser bio u kvaru te nije vrtio dovoljno brzo pa je auto teže palio.
MAP senzor, senzor zraka, motorić minimuma, pogledaj da negdje u vuče zrak.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Citat: Antonijo  u 09 Veljača 2016, 22:09:14
Imao sam slučaj kad je anlaser bio u kvaru te nije vrtio dovoljno brzo pa je auto teže palio.
MAP senzor, senzor zraka, motorić minimuma, pogledaj da negdje u vuče zrak.
senzor temp. Itd, itd
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Memphis

Citat: minga  u 09 Veljača 2016, 21:51:52
cekam svaki put da pumpa odradi svoje i tek tad palim. samo da napomenem da i dugo vergla. ne vergla jedino kad se ugasi i nakon par minuta kad se pali primi na prvi zub , normalno moram stisnuti gas. kompresija je mjerena prosli tjedan i sa te strane je ok. tlak goriva mjeren kad i kompresija i to je ok. dijagnostika nis ne pokazuje. pretpostavljam da je neki senzor u pitanju,samo koji? da li bi original tester nesto pokazao?
regulator pritiska goriva ... i mogu zalivat injektori ako su loši ....