Marea weekend 1.6 senzor faze

Autor Masterblaster, 26 Veljača 2016, 19:32:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Masterblaster

Auto sam priključio na dijagnostiku pošto mi je svjetlila lampica od dizni. Sad mi izbacuje grešku senzora faze?? Tako mi je majstor rekao? Jel to možda senzor bregaste ili? I gdje se nalazi?

the-rider

senzor bregaste ili senzor radilice
pali auto?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

#2
Citat: Masterblaster  u 26 Veljača 2016, 19:32:09
Auto sam priključio na dijagnostiku pošto mi je svjetlila lampica od dizni. Sad mi izbacuje grešku senzora faze?? Tako mi je majstor rekao? Jel to možda senzor bregaste ili? I gdje se nalazi?

Senzor faze je senzor bregaste osovine a nalazi se kod/ispod remenice bregaste osovine a njegov džek je spojen plastičnom spojnicom na metalnu cijevčicu od mjerača ulja.
Odpojiš senzor te upališ kontakt, multimetrom izmjeriš napon na pinovima 1&3 on mora biti oko 5V.
Spojiš senzor nazad te spojiš LED žaruljicu na pinove 2&3 i pokušaš pokrenuti motor, ako se LED žaruljica pali odnosno blica onda je senzor bregaste ispravan. Ako LED žaruljica ne blica onda je senzor u kvaru te motor se ne može pokrenuti, ali ako spojiš zajedno žice od LED žaruljice dok pokrečeš motor morao bi ga na taj način moći upaliti (ukoliko želiš auto odvesti kod majstora)
Senzor radilice se nalazi kod suvozačevog kotača odnosno kod same remenice radilice, njega odspojiÅ¡ i izmjeriÅ¡ otpor na pinovima 1&2 a mora biti  575-750 â,,¦.


TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

zavisi od dijagnostike, neka za oba senzora napisu da je senzor faze, pa ti znaj koji
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 26 Veljača 2016, 20:25:56
zavisi od dijagnostike, neka za oba senzora napisu da je senzor faze, pa ti znaj koji
hi, hi, hi, hi, hi. Kako mi je to poznato
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mairon

Citat: franjo-fritz  u 26 Veljača 2016, 21:29:50
  hi, hi, hi, hi, hi. Kako mi je to poznato

:D   pogotovo prek mobitela i aplikacije dijagnostičke hah

Masterblaster

Auto normalno upali na zub i prima gas ali lampica svijetli od "dizni" Injektore sam ocistio i zamjenio neispravne ispravnim. Tako da do njih nije. Ako netko ima slike od tog senzora na bregastoj gdje se nalazi onaj od radilice znam.

Antonijo

Senzor se nalazi ispod remenice, označen je strelicom.


adult image

Ovako izgleda senzor


picture uploading
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

Kako se skida samo mi nemojte reči da se skida remenica od bregaste?? Ima onda da  :tres: :wall:

Ali ako auto pali normalno? Možda je onaj drugi senzor od radilice?

kiky776

Ako auto pali onda je senzor bregaste ok, ... senzor dole na radilici se promjeni tik tak za razliku od ovog drugog :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Masterblaster

Auto upali na zub i radi dobro prima gas i tak. Jedino kad dam gas do jedno 4000 okretaja onda prvo padne na 1500 pa malo ostane i onda na 1000.

Dalibor

Senzor bregaste je ispod usisne bregaste i da treba sve raskopati-rasfaziti. Nije točna konstatacija da auto ne pali sa neispravnim senzorom bregaste. Kod mene na bivšoj marei je senzor bregaste bio doslovno mrtav sa nikakvim znakovima života i normalno je palila i vukla. Jedina manifestacija je bila konstantno upaljena lampica injektora i povremeno je znala zatrzat u vožnji. Kad sam stavio ispravan automatski se ugasila lampica i trzanje je prestalo.
…senza cuore saremmo solo macchine…

Masterblaster

Sad sam malo gledao po katalogu za Mareu/weekend i svagdje se u tekstovima spominje RPM and TDC senzor koji se nalazi dolje kod radilice kao da je on glavni za paljenje koje odraÄ'ujem komp na autu nigdje se ne spominje onaj kod bregaste Primjetio sam da su žice to jest izolacija oguljena viÅ¡e od toga nisam stigao provjeriti. Dali je netko imao taj problem jer diagnostika izbacuje senzor faze

franjo-fritz

Senzor radilice je glavni ako on neradi auto nepali. Senzor bregaste ako ode auto pali al ima poteskoce u radu motora. Trzanje..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Masterblaster

Da kod mene je nepravilan rad motora i loše očitavanje okretaja.Budem promjenio sa drugim jel postoji šta da obratim pozornost ili se samo zamjeni