Marea weekend 1.6 senzor faze

Autor Masterblaster, 26 Veljača 2016, 19:32:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Mozda je i senzor radilice pun nečistoća. Pa slabo ocitava
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Masterblaster

Ma i mislim na senzor radilice ono sa bregastom nebi ulazio u koštac. Mislim radi zazora na radilici ili je fiksna rupa od šarafa koji drži senzor. Vidim da piše od 05-1.5 mm zazor

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 08 Ožujak 2016, 20:28:40
Mozda je i senzor radilice pun nečistoća. Pa slabo ocitava

Njega barem nije nikakav problem očistit.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

the-rider

ima za stelanje ali ako samo mijenjas senzor ne bi se trebao promijeniti zazor
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 08 Ožujak 2016, 20:37:52
Ma i mislim na senzor radilice ono sa bregastom nebi ulazio u koštac. Mislim radi zazora na radilici ili je fiksna rupa od šarafa koji drži senzor. Vidim da piše od 05-1.5 mm zazor


Napisao sam kako možeÅ¡ ispitati senzor radilice i senzor bregaste osovine, manje od jednog sata posla  :kidam:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

A imam donatora rezevnih djelova pa ču odmah promjeniti senzor radilice. A ovo ču provjeravati ako naletim na problem

Masterblaster

Danas sam uzeo senzor radilice i unimetrom provjerio otpor pokazuje 1,2 kohm umjesto onih 500-570ohm. I kada sam skinuo izolaciju sa kabla i onu zastitu uz malo snage uspjeo sam izvuči žicu koja je kao masa/ili nešto drugo. E da to sam zaboravio kad se ugrije motor poćme se gasiti dok ne držim gas ali ga upalim bez problema i čim pustim gas opet se ugasi. Ostavio sam ga da se malo ohladi upalio je na zub

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Masterblaster

Zamjenio senzor radilice i opet ista priča! Upalio je lampicu nakon 10 sekundu i gasi se čim se ugrije. Kad dam gas sa 1000 rpm on ode do 2000 rpm i tamo ostane. Motor radi onak nemirno iako održava ler oko 950 rpm. Nisam pametan sta dalje? Ne znam dali se greška mora poništiti preko kompa ili? Imam isti takav motor u drugoj Marei koja pali i voui i nema tih problema dali da probam nešto prebaciti sa nje ako da šta točno?

Antonijo

#25
Ako možeš spoji ga ponovno na dijagnostiku da vidiš ima kakve greške.
Provjeri MAP senzor odnosno gumeno crijevo da možda negdje nije ispucalo pa pušta ili se nije odvojilo.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Dalibor

Ajd promijeni motor minimuma. Tj za početak ga skini i naÅ¡pricaj sa WD-om. Probaj lagano onu osovinicu cimat na jednu stranu. Ima jako mali hod cca 1mm ali se osjeti da vraća. Ako ne vraća kak spada onda je motorić u pitanju. Nemoj samo biti nasilan da kreneÅ¡ odÅ¡arafljivati osovinu sa motorića jer je viÅ¡e nećeÅ¡ moći vratiti u istu poziciju. Znači lagano razraÄ'ivanje. Ako uspijeÅ¡ to rijeÅ¡iti poslužit će te kratko vrijeme ali mislim da ćeÅ¡ morati kupiti novi.
…senza cuore saremmo solo macchine…

Masterblaster

Ma nemam ga gdje odvesti kad nije registriran. Budem odmah zamjenio motorič minimuma. To je onaj na usiusnoj grani poslje klapne od gas? I Taj MAP on se nalazi dolje kod injektora negdje? Jel sam provjeravo to crijevo oli na usisnoj grani dali je dobro. Ali mi se nije tako ponašao kada sam ga uzeo. Razmišljam da sve promjenim sa onog motora.

Masterblaster

Danas sam promjenio senozor bregaste i spojio akumulator sa punjenja. Upalio je na zub ali je lampica za 10 sek upalila i tako je radio na 1500 rpm jedno 10 min dok temp nije došla do crtice ispod pola tada je pao na 1000 rpm i onda je počeo to sa gasom i da se gasi. Znači senzor sam zamjenio dok je akumulator bio odspojen. Mislim dava sam gas dok je bio hladan i dobro je primao ali kad se ugrijao shit!!

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 21 Ožujak 2016, 21:27:52
Ma nemam ga gdje odvesti kad nije registriran. Budem odmah zamjenio motorič minimuma. To je onaj na usiusnoj grani poslje klapne od gas? I Taj MAP on se nalazi dolje kod injektora negdje? Jel sam provjeravo to crijevo oli na usisnoj grani dali je dobro. Ali mi se nije tako ponašao kada sam ga uzeo. Razmišljam da sve promjenim sa onog motora.


MAP se nalazi ispod crne kutijice.


upload image online

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE