Marea weekend 1.6 senzor faze

Autor Masterblaster, 26 Veljača 2016, 19:32:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Masterblaster

#30
Ovako dakle... Zmjenio sam motor min, provjerio map senzor crijevo je zdravo zatim sam zamjenio ntc temperature na usisnoj grani. skinuo sam komplet leptirič sa usisom ispod sam primjetio puknuto crijevo koje ide sa oduška na usis to sam popravio i malo sam popustio sajlu gasa kada sam usporedio sa mojim autom. Problem ostajanja gasa za sada je u redu radio mi je pola sata i došao do radne temperature provozao sam ga jedno 1 km dobro vuče i nje se gasio. Sad i dalje lampica dizne svjetli ali pali dobro i za sada vuče dobro.

Malo motor trza dok radi kao da je svječica iako sam ih zamjenio a što je najsmješnije sve sam prebacio na svoj djelove i moj radi dobro osim crijeva na usisu sto sam popravio i sajle. Pa ti sad znaj što je?? :puzzled: :puzzled:

Dalibor

Jesi kupio novi senzor faze ili polovni? Ako je polovni da nije i on rikavela. Pogledaj spoj i žice od senzora da nije gdje oguljeno pa ti baca impuls na masu.
…senza cuore saremmo solo macchine…

Masterblaster

Kupio u Tokiču novi Magneti Mareli tako da nije do njega. Ali sad smrad od auta radi solidno više mu gas ne ostaje na visokim okretajima i ne gasi se kad se ugrije. Još cu prebaciti termostat od kompa sa svog pa da vidim onda. Ma kad mi nije registriran pa ga nemogu voziti na dijagnostiku a valjda bude sutra prošao na tehničkom.

Masterblaster

I dalje je problem isti "senzor faze" bio sam danas kod električara u Velikoj Gorici. E sad postoji neÅ¡to zanimljivo majstor nikako nije mogao da naÄ'e ili vidi senzor bregaste?? Dali uopće postoji motor bez toga? Kod njega izbacuje senzor faze a ima dobru aparaturu ali ne piÅ¡e koji senzor dali je u žicama problem ili u ecu? Ali kad se iskopča senzor radilice ne može se auto upaliti ali kad vratiÅ¡ i upaliÅ¡ radi pa se gasi pa onda radi 30 min bez problema pa se onda gasi 20 puta u 10 min. Katastrofa!!!

Masterblaster

Novi problem! Kako da saznam koji je tip motora u autu 1.6 16v do 97 ili 1.6.16v od 98? Gledam tehničku dokumentaciju i motori se razlikuju prvo u senzoru bregaste koji od 98 nema. Ja ga nisam vidio niti majstor a niti sam vidio ikakvu žicu da ide od bregastih. Mislim ovdje  :wtf:

Koji model motora ima senzor kod filtera od ulja?

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 24 Ožujak 2016, 21:43:35
Novi problem! Kako da saznam koji je tip motora u autu 1.6 16v do 97 ili 1.6.16v od 98? Gledam tehničku dokumentaciju i motori se razlikuju prvo u senzoru bregaste koji od 98 nema. Ja ga nisam vidio niti majstor a niti sam vidio ikakvu žicu da ide od bregastih. Mislim ovdje  :wtf:

Koji model motora ima senzor kod filtera od ulja?

Oba motora imaju senzor radilice i senzor bregaste na istom mjestu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

#36
Onda mi zbilja nije jasno jer čitam Marea Workshop manual i za ta dva motora su različite stvari. Moj motor posjeduje senzor udarca dolje na bloku motora dok ovaj drugi to nema ali ima senzor bregaste a ovaj samo na radilici. Nemogu staviti slike ali sad sam usporeÄ'ivao.

Otpori senzora radilice su za 98 1100-1340 ohm
                                        97 550-700 ohm

Spajanje na ECU 98 1 ide na 53 2 ide na 67 3 ide na 77 pin
                        97 1 ide na 49 2 ide na 30 3 ide na masu.

Jager CVM01 za 97
Jager CVM02 za 98 to su Å¡ifre

Antonijo

Slagao sam s frendom motor od bravo 1.6 16V iz 96 na marea 1.6 16V iz 98 godine, prebacivali smo senzor bregaste, senzor radilice i ostale dijelove.
Motori koji smo slagali nisu imali knock senzor na bloku motora, izgleda da je tvoj poslije 98 godine.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Senzor radilice se nalazi sa straznje strane motora izmedju 1 i 2 cilindra gledano od zamajca tj getribe, conok senzor ili senzor detonacije je malo dalje. Senzor bregaste je na prvoj remenici tj ispod nje.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Da skratimo priču ako si u zg dopeljaj. Rijesim, probaš, platis i prst u uho.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 24 Ožujak 2016, 23:51:19
Onda mi zbilja nije jasno jer čitam Marea Workshop manual i za ta dva motora su različite stvari. Moj motor posjeduje senzor udarca dolje na bloku motora dok ovaj drugi to nema ali ima senzor bregaste a ovaj samo na radilici. Nemogu staviti slike ali sad sam usporeÄ'ivao.

Otpori senzora radilice su za 98 1100-1340 ohm
                                        97 550-700 ohm

Spajanje na ECU 98 1 ide na 53 2 ide na 67 3 ide na 77 pin
                        97 1 ide na 49 2 ide na 30 3 ide na masu.

Jager CVM01 za 97
Jager CVM02 za 98 to su Å¡ifre

U pravu si postoji razlika do 98 god i poslije 98 god u motorima  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

Ja zbilja viÅ¡e ne znam koji je motor u tom autu taj liki koji mi je prodao je rekao da je motor bio slagan (vjerovatno pukao remen) Sutra ču uslikati motor pa da napokon doÄ'emo da nekih informacija jer ovo počinje biti za  :tres:

Ovaj motor ima čak i senzor kod filtera ulja koji nije spojen nigdje.

Ako ima nešto posebno da uslikam po čemu se može znati napišite mi

franjo-fritz

Slikaj sve kaj možeš pa bumo vidjeli.. Izgleda fa je teški zdelanec. Stari tip motora ima alu usis novi plasticni.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 25 Ožujak 2016, 00:25:26
Ja zbilja viÅ¡e ne znam koji je motor u tom autu taj liki koji mi je prodao je rekao da je motor bio slagan (vjerovatno pukao remen) Sutra ču uslikati motor pa da napokon doÄ'emo da nekih informacija jer ovo počinje biti za  :tres:

Ovaj motor ima čak i senzor kod filtera ulja koji nije spojen nigdje.

Ako ima nešto posebno da uslikam po čemu se može znati napišite mi

To je knock senzor...
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

Knock senzor je 10 cm od tog indikatora na bloku motora a ispod je filter ulja. Ne mora biti sa plastičnom granim ima u Manualu sa aluminiskom za 98 godište. A ja imam mareu 98 i budala idem kupiti senzor umjesto da sam skinuo