Marea 1.6 16V čudan metalni zvuk iz motora?

Autor brava 312, 06 Ožujak 2016, 18:38:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 08 Ožujak 2016, 19:05:50
:roll2:
ma remen samo bacis gore, ne treba ni fazu provjeravati
i to sa pocetka dvorista ko frizbi. Samo je banan ako imas pesa pa ga lovi. Al nema veze malo se navlacis sa njim pa on malo prozvaka remen jbg da bude meksi kad ga stavljas na motor
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

devaST


Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 08 Ožujak 2016, 18:24:13
Kod promjene distribucije obavezno se motor okrene par puta na ruke. Tek onda pali

:ok1: :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

brava 312

3300 kn bi trebao koÅ¡tati popravak ako bi se mjenjalo svih 16 ventila i ureÄ'enje glave s novim remenjem.
Prvo je bilo kao pa ne znamo koliko će koštati moramo otvoriti motor pa ćemo javiti ali oko 4500 kn i ono 500 kn gore ili dolje.
Reko pa znate koliko su remenje pa koliko koji ventil i brtve i sve pa mi javite ili idem dalje da barem odprilike znam šta me čeka.
Et u utorak, srijedu bi trebao biti gotov

Antonijo

Cijena je prihvatljiva, bitno da majstori imaju alat za stavljanje motora u fazu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Boxer

Ja nebi slagao taj motor, nema Å¡anse....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Zašto 16 ventila.. Sigurno ih nije sve podrobilo..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Nikic

Prodam ti ja jeftinije svoj motor iz brava 1.6.16v..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

brava 312

Kako sam odvezao auto kod jednog majstra koji radi vw grupaciju te bi me nazvao nakon dva dana kako on nema alat za staviti u fazu i da će ga odvući kod frenda u ovlašteni fiatov servis,bivši ovlašteni servis.
Preko telefona kada sam ga pitao jel može raditi i sve to složiti naravo da može da nije nikakav problem.
Majstor je mislio kako je samo remen preskočio, vratiti u fazu i to je to.
Kad su ovi u ovlaštenom servisu rekli da su dobili ventili prvi majstor odustane kao najpametije da oni rade pošto imaju i alat i iskustvo.
Dogovaram se s njima za popravak i prva cijena oko 4500 do 5000 kn ali ne znaju dok neskinu glavu, reko pa izračunajte mi novo remenje, španer, vodilice plus brušenje glave i ventili i ruke.
Zovu nakon dva sata s cijenom od 3300 kn, znači remen, španeri, vodilice, brušenje glave, 16 novih ventila i gumice plus ruke i još par brtvi.
Pitam ako nisu svi 16 ventila dobilo cijena ide dolje? na to oni meni kako je remen preskočio za više od 12 zubaca i da je velika vjerojatnost da je sve pomotano.. to mi malo bilo čudno.
Da pitam dali se treba mjenjati ulje i kakve su Å¡anse da su svih 16 ventila nastradalo.
I još nešto dali bi vi tražili sve stare djelove koje su zamjenili

core3i

Citat: brava 312  u 12 Ožujak 2016, 20:03:10I joÅ¡ neÅ¡to dali bi vi tražili sve stare djelove koje su zamjenili
Odakle ćeš znati jesu tvoji?

Boxer

Ne isplati se to slagat, imaš jeftino dobrih motora, to bar nije problem
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gokiSP

Ja nikad ne bi mijenjao pola ventila, pogotovo ako već ulazem u motor par tisuća kuna. Nitko ne kaže da se ne mogu promijeniti samo oni koji su krivi, ali pametno je promijeniti sve.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


brava 312

A motor košta oko 200 E recimo.
Trebam nekoga nači ko će me vozati, plati mu gorivo ručak pa plati mu piće pa motor nije dobar pa sve to ponovi joÅ¡ koji puta dok se nenaÄ'e motor, naÅ¡ao motor pa skidaj motor van, opet dan posala i par dana se izgubi samo tako.
Ovako znam Å¡ta se radi i izaÄ'e me skoro na isto i prije gotovo, par dana sam bez auta i skroz gadno

Mike20

Takve stvari se ne slažu kod ovlasštenih, imaš dobrih "fuš" majstora koji će to složiti jednako dobro, ako ne i bolje. Ne znam kakvi su to motori kod VW da ovaj nije znao što bi moglo biti i da neki motori trebaju alat za fazu

Za 500 ojra napraviš generalku s karikama i letećim lagerima.

Osobno NIKAD nebi uzimao drugi motor, osim od osobe od povjerenja koja garantira da je dobar i da nema 400 000km,
jer u protivnom kupiÅ¡ joÅ¡ veće s...nje nego ovaj, posebno kod izvaÄ'enih motora koji stoje par godina negdje u Å¡upi

Antonijo

Kod kupovine drugog motora nikad ne znaÅ¡ Å¡to si kupio, raÄ'e složiÅ¡ svoj pa si miran.
Budući da sve to slažeÅ¡ promjeni leteće lagere,  jer je doÅ¡lo do sudara izmeÄ'u ventila i klipova kako se ne bi dogodilo nakon slaganja motora da prolupa radilica. Svakako novo ulje stavi u motor kao i antifriz, nisi napisao hočeÅ¡ dok to radiÅ¡ staviti novu vodenu pumpu te nove vijke za glavu motora.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE