Marea 1.6 16V čudan metalni zvuk iz motora?

Autor brava 312, 06 Ožujak 2016, 18:38:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Kod sudara ventila i klipa tj kad preskoci, pukne remen nikad neode sviih 16v.. Glava dole ureditin glavu, promjeniti ventile koji su otisli i gas. Nema puno filozofije.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

brava 312

A oni su prije bili ovlašteni fiatov servisi i imali salon za fiate i alfu ali su zatvorili i promijenili naziv iz Aral u Trgo-auto, neznam zašto.
Kod mene u Požegi svi pljuju po fiatu kao nedaj Bože rata i fiata.
Sutra budem išao vidjeti kako rade i šta je sve pomotano od ventila.
Å ta se sve mijenja da znam sutra pitati, da nedoÄ'em ko tuka tamo.
Koliko sam pročitao nema hidropodizače

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

#33
Majstor koji sreÄ'uje glavu motora će utvrditi u kakvom je stanju i Å¡to sve treba na njoj raditi.
Nove šarafe glave motora, set za razvod (vodena pumpa, španeri,rolice,zupčasti remen, kanalni remen, remenica uljne pumpe), brtva glave motora, gumice ventila, brtva bregastih osovina, brtva na usisnoj grani, brtva na ispušnoj grani, siemering brgaste osovine.
Kao što sam već napisao ne bi bilo na odmet promjeniti leteće ležajeve, pa kad je karter dolje provjeriti u kakvom je stanju uljna pumpa i svako je očistiti (jer se na situ hoče nataložiti smeća), novi semering radilice, novi antifriz, novo ulje u motoru.
Tvoj motor ima hidropodizače te je poželjno i njih prekontrolirati u kakvom su stanju.


Ovdje imaÅ¡ od kolege s foruma koji je sreÄ'ivao motor 1.6 16V (bravo,marea) kako i Å¡ta je raÄ'eno svakako može pomoći  :nod:
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=37746.0
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Antonijo onda je najbolje nedirati niÅ¡ta i baciti auto. Opis zahvata je ekonomski neisplativ... Po tvojem je to generalka i motor van.. 1,6-16v. Nije motor koj je osjetljiv na letece lezajeve a ni na uljnu pumpu. ÄŒemu nabijati troskove koji su nepotrebni jer treba imati na umu da taj auto u top stanju vrjedi jedva 1,000e ako je regan... Taj tip motora ima hidropodizace i vodilive vent. UreÄ'ivanje glave sa zamjenom vodilica, gumica, Å¡lajfanje dosjeda i ventila te ravna glave i provjerom hidropodizaca je cca 500-700kn+ matrijal..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Dalibor

Cifre kojima se ovdje barata su previÅ¡e. Kako je Mike spomenuo za to napravite generalku. Kakvi novi Å¡arafi glave, leteći i sto čuda. Komplet glava sa svih novih 16 ventila i obradom je 100 eura. Set zupčastog je 100 eura. Brtva glave je 200 kn i brtve komora grestih su obje 100 kn. Koliko doÄ'u onda ruke tih majstora. Daj malo stanite na loptu. Pa ovi hoće čovjeka izut iz cipela i oženiti. Inače nema potrebe za zamjenom svih ventila. Stari se samo preÅ¡lajfaju i bok. Koji su dobri naravno. To sve oni znaju ali im je lakÅ¡e oderati. Daj naÄ'i nekog tko će ti to napraviti u fuÅ¡u kak spada. Ja tu oko sebe imam bar 10 ljudi koji to mogu odraditi pa ne vjerujem da tu kod tebe nema.
…senza cuore saremmo solo macchine…

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 13 Ožujak 2016, 13:43:52
Antonijo onda je najbolje nedirati niÅ¡ta i baciti auto. Opis zahvata je ekonomski neisplativ... Po tvojem je to generalka i motor van.. 1,6-16v. Nije motor koj je osjetljiv na letece lezajeve a ni na uljnu pumpu. ÄŒemu nabijati troskove koji su nepotrebni jer treba imati na umu da taj auto u top stanju vrjedi jedva 1,000e ako je regan... Taj tip motora ima hidropodizace i vodilive vent. UreÄ'ivanje glave sa zamjenom vodilica, gumica, Å¡lajfanje dosjeda i ventila te ravna glave i provjerom hidropodizaca je cca 500-700kn+ matrijal..

Å to je isplativo ili nije ne mogu komentirati.
Osobno kada bi slagao motor i primjetio kako neki dio treba izmjeniti svakako bih to učinio.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

Citat: Dalibor  u 13 Ožujak 2016, 17:38:58
Cifre kojima se ovdje barata su previÅ¡e. Kako je Mike spomenuo za to napravite generalku. Kakvi novi Å¡arafi glave, leteći i sto čuda. Komplet glava sa svih novih 16 ventila i obradom je 100 eura. Set zupčastog je 100 eura. Brtva glave je 200 kn i brtve komora grestih su obje 100 kn. Koliko doÄ'u onda ruke tih majstora. Daj malo stanite na loptu. Pa ovi hoće čovjeka izut iz cipela i oženiti. Inače nema potrebe za zamjenom svih ventila. Stari se samo preÅ¡lajfaju i bok. Koji su dobri naravno. To sve oni znaju ali im je lakÅ¡e oderati. Daj naÄ'i nekog tko će ti to napraviti u fuÅ¡u kak spada. Ja tu oko sebe imam bar 10 ljudi koji to mogu odraditi pa ne vjerujem da tu kod tebe nema.

Prilikom pritezanja vijci se trajno plastično izdužuju, nakon rasklapanja joÅ¡ dodatno, takoÄ'er i prilikom zagrijavanja. Zato je jako važno koristiti vijke glave samo jednom, kako bi se spriječilo pucanje ili oÅ¡tećenje motora.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Dalibor

Citat: Antonijo  u 14 Ožujak 2016, 15:19:02
Prilikom pritezanja vijci se trajno plastično izdužuju, nakon rasklapanja joÅ¡ dodatno, takoÄ'er i prilikom zagrijavanja. Zato je jako važno koristiti vijke glave samo jednom, kako bi se spriječilo pucanje ili oÅ¡tećenje motora.
Frende znam ja to ali mislim da to u ovom slučaju nije potrebno. Ovdje se radi o isplativosti i potrebi da auto bude što prije vozan a da ostane i nešto novaca za preživjet mjesec ( bar tak mislim-možda krivo mislim-ne znam-tko će znati ) Iskreno sam stegnuo pozamašan broj starih šarafa glave natrag na istu kilažu i stupnjeve i nikad nije bilo problema. Shvaćam na što misliš općenito, tj skužio sam iz tvojih postova, to je dobro razmišljanje kad se slaže sve od nule. Da se meni dogodi ovakvo nešto vjeruj mi da bih gledao najpovoljniju i najbržu opciju za stavit auto na cestu ma koliko ja volio svoju auto, jer mi je potreban svaki dan.
S druge strane, i ja tu brbljam i miješam se bez veze, neka kolega sa početka ove priče napravi kako želi i misli da može.
Moje isprike na upadu i nemojte Å¡ta zamjeriti.  :ok:  :celebrate:
…senza cuore saremmo solo macchine…

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: Antonijo  u 14 Ožujak 2016, 15:15:12
Å to je isplativo ili nije ne mogu komentirati.
Osobno kada bi slagao motor i primjetio kako neki dio treba izmjeniti svakako bih to učinio.

nisam jednog slagao.. Tako da jel.. Ako je doljni dio bio zdrav ostat ce zdrav..Sigurno ga nece voziti jos 200,000km
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

brava 312

Evo da javim da je auto popravljem. 3500 kn koštalo sve, nabrojati cu sve s računa.
8 ventila po 46 kn plus još 8 po 60 kn, ina ležaj natezač remena 229 kn, brtva 213 kn, zupčasti remen 172 kn, BIG 65 kn, bug fiat 45 kn, gumice ventila 16 kom 96 kn, španer 309 kn, BPV 2 kom 124 kn, mikro remen pošto je bio loš 88 kn, ravnanje glave 200 kn, 10 sati rada 1125 kn.
A remen se olabavio jer je na Å¡paneru pukao jedan dio, budem poslikao.
I napomenuli su da svakih 10 000 km treba provjeriti dali remen stoji ok pošto postoji mogućnost da se svuče.

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Svakih 10,000km postoji mogućnost da se remen svuce sa motora????. Wtf?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

u prijevodu ako nesto bude sa motorom mos se slikat  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.