fiat brava jtd nema snage

Autor samba, 02 Svibanj 2016, 16:31:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

samba

pozdrav ekipa evo mene sa novim problemom danas krenem sa mojom bravom jtd sve lagano i hocu malo da ubrzam kad ona najednom izgubi snagu poce da dimi crno turbina ne radi uopste kad dam gas i stskam crijevo rukom sto ide na usisnu nema nista uopste ne nabija turbina pritisak i cuje se na auspuh nekakvio sistanje sto prije nije dakle sta mu je radit jel turbina riknula ili je nesto drugo u pitanju hvala unaprijed LP
SAMBA

topolino

Ti je mozda auspuh zastopan, tj. raspao se katalizator
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

samba

nema katalizatora nikako izvaden je crijeva sva zdrava ne pustaju nigdje al turbina uopste ne nabija pritisak tj ne duva se ono crijevo sto ide sa intekulera prema usisnoj probao sam prstom da okrecem peraja na njoj vrte lagano
SAMBA

Antonijo

Otpori (začepljenje) ili propusnost u ispušnom vodu, prije turbine, otpori (začepljenje) ili propusnost u tlačnom vodu, iza kompresora, zaprljan filtar zraka, zaprljan ili oštećen intercooler, propuštanje zraka na usisnoj grani, oštećenje turbine i rotora, neispravan ventil za podešavanje tlaka nabijanja, istrošeni ležajevi turbine, začepljen dovod ulja turbo punjaču.
Izmjeri tlak turbine, mjeračem tlaka (manometrom).
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

samba

evo sad sam gledao na auspuh mi izbaciva neke sitne komadice jedva primjetni probao sam da ih hvatam magnetom al nece za magnet da je mozda moguce da se zacepio neki od lonaca auspuha posto katalizatora nema
SAMBA

Puntigamer

Jedini ispravan nacin da saznas jel ti turbina puni u voznji je obd ili spojeni manometar izmedju turbine i usisa.

natipkano na jednom


samba

probat cu sutra nesto pa javim rezultate
SAMBA

topolino

Protresi lonce dali koji suska i skini srednji lonac pa probaj dir. Ako turbo puni problem je auspuhu (pod uvjetom da stvarno nemas vise cat)
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

samba

ej ekipa evo mene rijesio sam problem sa utom intekuler je bio u pitanju propustao zrak pa zato nije imao vucu a ujedno sam skinuo i auspuh da ocistim skinuo sam srednji lonac i vozim bez njega sad je sve ok na izduh ne izbaciva nista osim zraka ,hvala svima na objasnjenju i pomoci
SAMBA