Marea 1.6 - promjena gumica na prednjoj balans Å¡tangi?!

Autor Eomsy, 04 Svibanj 2016, 18:05:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Pozdrav.

Pitanje kao iz naslova, znači o promjeni gumica na prednjoj balans Å¡tangi  :wink:. Po Eperu treba cijelu Å¡tangu mjenjat, al siguran sam da bi mogle pasati gumice sa nekog drugog Fiat vozila, jer sam kupio za Mutiplu i fi paÅ¡e, ali držač mojih gumica se nemre lijepo odvojiti, već se mora potrgati, a i onda nema zamjenske tih dimenzija .... I jbga, a meni i dalje nekaj lupka ....

Jel ima koji Fiat ili Alfa sa koje paÅ¡u držači tih gumica, a da je razmak rupa isti na mostu kako bi se iste mogle zaÅ¡erafiti na Marein most? Onda kupim držače i gumice za taj tip vozila i onda viÅ¡e ne lupa, jel  :yahoo:...

Hvala.
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Memphis

Imaš gumice u tokiću za kupit a mislim i komplet sa držačima.

kak se neda odvojit?

franjo-fritz

#2
Citat: Memphis  u 05 Svibanj 2016, 13:30:09
Imaš gumice u tokiću za kupit a mislim i komplet sa držačima.

kak se neda odvojit?
da se al na pas mater,,







Rekoh ja
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Alfist1990

Ja sam ih mijenjao prije par dana na Multipli i kupio gumice od Maree. Ti nosaci su presom spojeni i kada popustis vide onda ih kacavidom razdvojis na mjestu gdje je vida. Skines dolje i onda taj dio poturpijas da ponovo mogu sjest u svoje leziste. Ne trebas nove nosace.
Inace gumice sam platio 30kn obje. Kvaliteta upitna.

tom1961

Odgovor ćeÅ¡ dobiti s vremenom  :D:

Ali zato je Multipla na tvom avataru prava, a ne ovaj dinosaur danas  :speechless-smiley-038:
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Mike20

Ja sam cijelu balansicu mijenjao, stavio od Alfe 145 2.0, deblja je i idu jeftinije spone na nju, koje se vežu na vilicu.

Eomsy

Citat: Mike20  u 05 Svibanj 2016, 15:13:17
Ja sam cijelu balansicu mijenjao, stavio od Alfe 145 2.0, deblja je i idu jeftinije spone na nju, koje se vežu na vilicu.
Hvala, MIke. A brijem da ne  skidam cijeli most, pa bi samo gumice mjenjao... Zato sam i pitao za te nosače sa istim rasporedom rupa, a da se da lijepo odvojitit i metnut pripadajuće gumice unutra.
Citat: Alfist1990  u 05 Svibanj 2016, 14:11:14
Ja sam ih mijenjao prije par dana na Multipli i kupio gumice od Maree. Ti nosaci su presom spojeni i kada popustis vide onda ih kacavidom razdvojis na mjestu gdje je vida. Skines dolje i onda taj dio poturpijas da ponovo mogu sjest u svoje leziste. Ne trebas nove nosace.
Inace gumice sam platio 30kn obje. Kvaliteta upitna.
Taj dio mi ni jasan?!  :wtf: ... Ja sam pitao u KreÅ¡i,  pa onda i provjerio po Eperu, gumica za Mareu NEMA. Samo cijela balans Å¡tanga. Tak sam kupio u Ciaku gumice od Mutiple, razdvojio sam suvozačev nosač , uz lagano j.. mamice dok sam je uspio razdvojiti  :mad2:. Tad sam vidio da baÅ¡ i ne paÅ¡e, pa sam je sa skalpelom (gumicu, jel) obikovao da bi legla u te nosače (bracket). Vidio sam da je to jalov i neprofesionalan posao, pa nisam isto ponavljao na vozačevoj strani, jer kad ideÅ¡ original gumicu rezati i pripasavati, možeÅ¡ očekivati da nisi napravio iÅ¡ta :ljut8:

Citat: Memphis  u 05 Svibanj 2016, 13:30:09
Imaš gumice u tokiću za kupit a mislim i komplet sa držačima.

kak se neda odvojit?
Doduše, ne sjećam se jesam pitao u Tokiću .... A za odvojit je pravi sex, jer je ljepljeno/vareno kučište u kojoj je gumica, a kad ne skidaš cijelu štangu, malo je prostora za manevriranje ispod auta...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Memphis

Nemas po eperu jer to nema u originalu za kupit, ide cijela stanga. Ja sam mijenjao i pasu gore taman. Ne sjecam se jel sam rastvarao kuciste ili samo ugurao u kuciste jer su rascijepeljenje po sredini.


Eomsy

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Antonijo

Citat: Eomsy  u 09 Svibanj 2016, 17:07:48
Jep, upravo su takve...



Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Tebi ove trebaju na linku ispod...


http://docdro.id/0QkvJId
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Eomsy

Može, no to ne zatvara pitanje Å¡to sa nosačima istim?! Ja ak to razvalim, razvalim poÅ¡teno, a onda to nitko viÅ¡e ne složi zajedno  :clap_1_: .... Znači, fini, lijepi nosač, kojeg skineÅ¡ i metneÅ¡ kak oćeÅ¡, a sa istim fi - to mi treba, a onda pripadajuća gumica ...

Tnx za ovo
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Memphis

Razvines jednu stranu i zamijenis gumu. Tak i tak je saraf steze i drzi. 

ludaman

Kad pogledas taj nosac/selnu ili kako već od ispod kod rupe za saraf, vidjet ćeš da je gornji dio "provucen" kroz rupu i zapertlan. Uzmeš 12 ili 14mm borer i izbusis tih 1-2mm i voila :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Eomsy

Citat: ludaman  u 11 Svibanj 2016, 10:58:19
Kad pogledas taj nosac/selnu ili kako već od ispod kod rupe za saraf, vidjet ćeš da je gornji dio "provucen" kroz rupu i zapertlan. Uzmeš 12 ili 14mm borer i izbusis tih 1-2mm i voila :)
Ak je tome tak, puno hvala [emoji4] ...

I Antonijo, hvala za Å¡ifru gumice....

Poslano sa mog LT30p koristeći Tapatalk

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....