Preskočio remen (?) Bravo HGT

Autor Alen@l5, 23 Srpanj 2016, 15:06:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alen@l5

Pozdrav,

Vozeči po zaobilaznici prije nekoliko dana i nakon šaltanja iz 3. u 4. (otprilike 100km/h) auto je najedanput izgubio snagu, te u toj zbunjenosti i nakon ponovnog prešaltavanja stisnem kvačilo i auto se ugasi (ovo je moglo biti gadno jer sam bio u zavoju - servo normalno stao)... Nakon toga brzo puštam kvačilo i dalje u toj četvrtoj i polako smirujem auto bez gasa, parkiram se na ugibalište, pustim ga ugašenog, nakon nekog vremena probam paliti, on upali, ali jedva... Ostane raditi u leru, normalan zvuk ništa čudno i probam lagano pritiskat gas i kako okretaji rastu tako se čuje lupanje iz radilice... Gasim i zovem šlep...

E sada, auto stoji od tada kod mehaničara, navodno ima brdo posla pa čeka red...

Šta me očekuje otprilike ?

Zahvaljujem

brava 312

Mene za 1.6 znači manje ventila i posla koštalo 3300 kuna.
Znači svih 16 novih ventila, gumice, brtve, brušenje glave plus remen i španeri.

franjo-fritz

Ako je lupanje iz doljnjeg dijela motora onda su lezajevi, klipnjaca.... Ako je iz gornjeg e onda je nešto sa ventilima,, izgorio, puko pitaj boga.... Popravak jednog ili drugog nije bas jeftino..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Stilo M

Citat: franjo-fritz  u 23 Srpanj 2016, 20:34:51
Ako je lupanje iz doljnjeg dijela motora onda su lezajevi, klipnjaca.... Ako je iz gornjeg e onda je nešto sa ventilima,, izgorio, puko pitaj boga.... Popravak jednog ili drugog nije bas jeftino..
Ili standard leteci i radilica ako lupa ili struze dolje
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Alen@l5

Iz donjeg djela se čuje lupanje kada se okretaji dižu, u leru nema lupanja...

U planu je ionako bila zamjena distribucije, ali eto ovo me preduhitrilo sada... :facepalm: Tako da, osim troÅ¡kova mjenjanja distribucije, zanima me koliko joÅ¡ ekstra troÅ¡kova mogu očekivat (znam da je teÅ¡ko ovako reći prije nego se pogleda motor, ali ajmo nagaÄ'at - možda je joÅ¡ netko imao slična iskustva)


kiky776

Moguće da su leteći otišli, kako je održavan auto ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

franjo-fritz

Mozemo lupati samo praznu slamu kad se skine karter i vidi u koje se govno stalo.. ViÅ¡e ce se znati... Ima slucajeva gdje radilica ne dobije po pi...  A ima gdje mozes ljepi sve skupa zamotati u rit papir i u k..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Alen@l5

Auto je kupljen sa 247.000, sada ima blizu 280.000

Dok je bio u mojim rukama ovih godinu i pol nisu se izvodili radovi oko distribucije (pošto je malo zajebano kod HGT-a), mali servis je obavljen prošle godine... Prijašnji vlasnik kaže da je održavan redovno i da je mjenjan remen "prije vremena"

Na auto općenito nemam primjedbi (s obzirom na kilometražu i na to da je to auto koji se ne štedi, mislim da je dobro i proživio), jedino što mi je sada krivo jer se desilo kad se mislilo mjenjat ionako - tako da se iskreno nadam da nije strašno toliko

franjo-fritz

Citat: kiky776  u 23 Srpanj 2016, 20:59:23
Moguće da su leteći otišli, kako je održavan auto ?
moguce al nebi ostao tako bez gasa... Po opisu ko da je jedan dva cilindra bez kompresije.. Moze se samo nagaÄ'ati.. Manometar u ruke i izmjeriti kompresiju... Pa onda dalje.. Karter dole vidjet jer su lezajevi dobil skup sa radilicom...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: Alen@l5  u 23 Srpanj 2016, 21:11:37
Auto je kupljen sa 247.000, sada ima blizu 280.000

Dok je bio u mojim rukama ovih godinu i pol nisu se izvodili radovi oko distribucije (pošto je malo zajebano kod HGT-a), mali servis je obavljen prošle godine... Prijašnji vlasnik kaže da je održavan redovno i da je mjenjan remen "prije vremena"

Na auto općenito nemam primjedbi (s obzirom na kilometražu i na to da je to auto koji se ne štedi, mislim da je dobro i proživio), jedino što mi je sada krivo jer se desilo kad se mislilo mjenjat ionako - tako da se iskreno nadam da nije strašno toliko

Inače se može napravti veliki servis bez da se vadi motor iz auta, motor se mora nagnuti oslobodi malo mjesta.
Držim fige da popravak ne bude extremno skup sport  :ok:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

goran20vT

Ako motor lupa i radi pozdravi se sa radilicom lezajevima i klipnjacom...
Da je preskocio zupcasti popigali bi se ventili i nebi palio...

Prvo karter dole...

A i izvadi mjerac sipke ulja i ako ima imalo spene u u lju znas da je donji dio motora

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Ivek Zapresic

Ufff,Å¡teta da te to zaribalo baÅ¡,ali možda nije veliki kvar,dok se ne raskopa možemo samo nagaÄ'ati kaje bilo.Drzim fige da nemas puno Å¡tete ;-)

Boxer

Ista stvar se meni desila na 156 kad je zaribala na drugom cilindru, u dlaku isto
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Alen@l5

Znat cu sve ovaj tjedan, nadam se

A steta da, pošto je auto stvarno gušt voziti, a i u tih godinu i pol dana utučeno je para u njega tako da se iskreno nadam da nece bit jos jedan koji je za groblje… :\