Brava 1.9 TD 100 - Slab odaziv na gasu

Autor nenno, 28 Rujan 2016, 12:07:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenno

pozdrav svima ovako imam problem sa svojom bravom pa ako netko moze pomoci bio bi zahvalan,radi se o bravi 1.9 td 100 lucas pumpa,auto uredno radi ali je jako troma kao da uopce nema turbo,tek kada se zaleti onda vuce,turbina radi lijepo se cuje nema cudnih zvukova,onaj ventil na bosh pumpi iz kojeg idu 2 zice nisu spojene neznam ima li kakve veze svijetli lampica injector,pokusao sam malo otvoriti bosh pumpu ali nista auto ne dimi ajmo majstori  :ernaehrung004:

topolino

Poslikaj za pocetak
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

mozda da pojednostavnim pitanje tj od cega bi ja krenuo,zanima me kako da provjerim dali turbina dovoljno nabija tlak,gledao sam na cijevi koja ide sa intercolera na usis moram dosta dati gasa da bi se uopce vidjelo da se guma siri drzao sam je rukom,da nije negdje cooler probijen kako da to utvrdim?hvala. :ernaehrung004: :drive:

nenno

nitko nezna?hm jucer mi jedan veli da ocistim erg ili tako nesto ventil,da je to njemu bilo na jtd motoru i da se motor gusio i slabo isao dali je moguce da je do toga turbo radi :puzzled:

topolino

Taj motor ima dosta veliku turbo rupu, tako da mu treba vise okretaja da ju zavrti. Ako ti crijeva nabure onda turbina radi, da vidis koliko dobro radi trebao bis spojiti diagnostiku da vidis sta MAP kaze. Posto kazes da neke zice nisu ustekane onda je prckano po motoru i to je nabolje da netko iskusan pregleda. Moguce je da te zice idu na boost ventil (na potpuno mehanickim pumpama je bio membranski ventil na vrhu pumpe spojen na usisnu).

Koje zice nisu ustekane?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

kao prvo hvala na odgovoru,sa ovog ventila sto je na navoj sa desne strane zice nisu nigdje spojene,ali je ventil nov ovaj sta izgleda kao indikator,turbina radi provjerio sam :ernaehrung004:

topolino

Taj ventil kao bubnjic je boost ventil i on "otvara" extra gorivo kada turbina nafila tlak, ako je on iskopcan radi kao obican dizel bez turba. Sada treba vidjeti di su zice koje se spajaju na njega. Ali prije toga skini MAP i ocisti ga jer je garant prljav i moguce je da su radi toga iskopcali boost ventil jer je stalno bio otvoren pa je dimila ko lokomotiva.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

hvala ti puno si pomogao,evo upravo se vratio sa voznje,danas sam trazio gdje je bio spojen taj ventil,i nadjem djek iza motora koji odgovara ovom od ventila e sad sta se tice ubrzanja stanje se poboljsalo donekle ide na momente dobro ali kao da kasni sa reakcijom,i pojavio se novi problem nakon ukapcanja najveci problem je sto sada nece normalno da upali kada malo odstoji nego vergla i tek ako dodam gas onda ulovi i baci dim kao od nesagorene nafte prije nije to radio,i dalje mi svjetli lampica injector i ovdje ima novost sada kada ubrzavam gasi se lampica injector,i okretaji mi padnu na nulu mislim na satnici iako ta satnica stalno brljavi ovo je od kada je ukopcan ventil :puzzled: :zbunj:

topolino

Si ocistio MAP? Mora biti negdje na usisnoj grani ako ga ima. Jer je boost ventil reguliran strujom. Mala crna plasticna kutijica
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

danas cu probat ocistit map pa javim rezultat :ernaehrung004:

nenno

e da ima map ali nije kao crna kutijica nego je onako isto kao indicator u cijevi od usisa kod akomulatora.. :ok:

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

jbg ima taj senzor protoka a ima i map onaj veliki ispod kucista akomulatora on nije u funkciji jer je ostecen tj ona elektroda mu je puknuta tako da map treba drugi,a kada ukopcam boost vetil ide bolje ali kada ju palim nece da prihvati dok mu ne dodam gas onda ostane raditi uz oblak dima bijelog od nesagorene nafte kada ventil iskopcam onda pali normalno,a i sa ukopcanim ventilom kada uhvati radi ok problem je nakon malo stajanja ili kada je hladan nece da primi bez da dodam gas inace pali i nakon sat vremena da odstoji bez grijaca tako da pretpostavjam da je motor ok na cep od ulja ne dimi nista niti na radnoj temp,nego ima problem sta mi klikcu nekakvi relei na desnoj strani kod ladice na rupama ili u zavoju a s tim mi se gube okretaji na satnici lampica injector i lampica od grijaca kad otpustim gas onda sve zmirka i radi ali kao da negdje kontakt ne valja neznam sta bi moglo bit ovo drugo jbg znam drugi map a ako se ne rijesi nista onda boost ventil iako mi se cini da je ovaj stavljen novi,zao mi auta lijepo se vozi po meni bolje od npr golfa 3 ali sta kada ta struja zeza veliko fala topolino imam nekih novih i polovnih dijelova za fiat 126 pa ako nekomu rabi cemo dog.. :ernaehrung004:

topolino

Sve mi zvuci da je auto bio karambol te sklepan po sistemu drz vodu dok majstori ne odu. Nadi polovni i otidi na diagnostiku da se poniste greske jer ce vjerojatno zezati i dalje dokle ih neobrises. Je li moguce taj map razbiti zamjenom akumulatora?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

nenno

nemoze se razbiti jer moras skinut najprije ono postolje na cemu stoji akomulator,kao i na tipu a map je ispod postolja,pretpostavljam da ga je neko pokusal cistit pa ga je slomil,sad jbg dali to mora bit bas od 100-tke ili moze i neki drugi?.. pa i nije bas bio razbijan barem kad gledam odnaprvo vezni lim kos itd to je sve ok,samo po struji je kopano to vidim, npr sirena mu neradi na volanu nego je neki spojil na putac kraj volana onda neznam ni sta je sa releom grijaci jer je isto spojeno direkt preko puca ostalo sve dela temp motora gorivo km sat,i okolo motora ima i viska konektori he he :joj: