Brava 1.4 12V - gasi se motor

Autor fiat_fan, 29 Prosinac 2017, 22:48:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiat_fan

Dakle, nakon 20-ak godina izgleda da je doÅ¡lo vrijeme da i moja Brava krene s kvarovima. Dakle, od jučer mi se dogaÄ'a slijedeće - auto se gasi u leru, a primjetno je da ima problema i s vučom, u smislu da se osjeti trzanje kad se dodaje gas. Na mahove se upali i lampica injektora. Sumnjao sam na filter goriva, ali nakon zamjene ista stvar.
Kako lik koji ima dijagnostiku za ovako stare aute nije dostupan, molim nekoga tko bi mogao okvirno znati reći Å¡to bi moglo biti u pitanju. Znači, auto dok radi u leru samo se ugasi, s nejednakim intervalima gaÅ¡enja (nekad proÄ'e manje od pola minute, a nekad i par minuta prije nego se ugasi). I to nije ono da trokira i guÅ¡i se prije nego se ugasi, nego kao kad se ugasi na ključ - samo odjednom.

Znam, može biti sto stvari, ali barem da imam neke smjernice što me čeka. Ovo mi se nikad u ovih 20 godina (u biti od '96, znači 21) nije dogodilo da se pali lampica injektora. Auto je baš oćuvan i održava se, pa ne znam što bi bio uzrok. Od lokalnih mehaničara samo komentari u stilu 'to ti je Fiat, samo je pitanje vremena kad će se kvariti'.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat_fan

Koliko može stajati polovni senzor?

topolino

Neisplati se jer je macak u vreci.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

ma kakav polovni, 200-injak kuna su novi
najprije ti ustanovi kvar pa se brini posto su dijelovi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

fiat_fan

Ok, zasad stoji opcija senzor koji je nov 200 kn. Drugi mogući uzrok(ci)?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

i gefufna. Senzor radilice obicno prekine kada je motor topal. Nakon par minuta cekanja upali normalno i vozis dokle ne prekine opet. Nekada predes 100m, nekada zasteka sljedeci dan.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

ne mora biti, inace je tako, ali znaju svakako zezati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Čim svijetli lampica greške motora, fali mu neki podatak sa nekog senzora koji je crkao, u prekidu je, ili ne može smjesu složiti.

fiat_fan

Gdje se nalazi taj senzor? Treba li što skidati da bi se došlo do njega? Jbg, moj domet na tom autu je bio zamjena kablova i svjećica, te ulja (mehaniku ne računam jer nije dio motora). Ali ne zna toćno ni moj mehaničar gdje se nalazi taj senzor. Najgore mi je što ovog koji ima pouzdanu dijagnostiku (i licenciranu) nema do kraja siječnja. Sve drugo su e-bay dijagnostičari s nekakvim jeftinim tablet sranjima koja ne prepoznaju pola auta do 2000. g.

Michael

Citat: fiat_fan  u 31 Prosinac 2017, 20:06:30Ali ne zna toćno ni moj mehaničar gdje se nalazi taj senzor.
Bez zamjere, ali “mehanicar” koji ne zna gdje se nalazi senzor radilice nije mehanicar. Takvim nebi dao da mi ulje promijene, a kamoli da ista drugo rade po autu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

topolino

Iskreno nadi na hyundai alpha i beta motorima senzor radilice. Na fiatu je na remenici radilice, kod renaulta na zvonu mjenjaca, kod hyundaija na bloku izmedu mjenjaca i katalizatora jer ima zupcanik na radilici. Tesko bis ga skuzio jer izgleda kao senzor pritiska ulja.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

fiat_fan

Citat: Michael  u 31 Prosinac 2017, 22:41:48
Bez zamjere, ali “mehanicar” koji ne zna gdje se nalazi senzor radilice nije mehanicar. Takvim nebi dao da mi ulje promijene, a kamoli da ista drugo rade po autu.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Čovjek ne radi jer je zatvorio zbog blagdana, pa mi je na mobu rekao da ne zna točno gdje je, ali kad auto bude u radionici da će ga naći. Kaže da mu dosad nikad nitko nije zbog tog senzora na Bravi dolazio. Doduše, moja je jedna od posljednjih pa nije ni čudno. Većinom se voze Bravo 1.6 16v i Maree dizelašice.

Inače, čovjek odlično radi a nije skup. Nikad nikome nije sfušario kao drugi.