500X iskustva?

Autor VeX, 23 Kolovoz 2017, 10:45:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

VeX

Ima li netko na forumu iskustva s modelom 500x?
Zanima me 1.6 dizlo manualac. Kako radi dvozonska klima? I kako radi ovaj keyless entry?
Po nekim recenzijama koje sam pronašao auto je sasvim solidno složen. Ima li klasičnih fiat škripanja?

AntonioK

Nema ti tu više onih"fiat škripanja",a taj daljinac je samo stvar navike
Po meni ima par mana;
paljenje na botun
električna parking kočnica (triba naviknuti)
čuje se klopotanje  dizela u kabini (ko da voziÅ¡ Wagena)benzinaÅ¡ bolja opcija
multimedija samo 5 inča
ostalo je sve :super:


Zabolija me prst tipkati





VeX

Mislim da je ovaj 1.6 puno uglaÄ'enije radi od 1.9 JTD i jednostavno ima viÅ¡e momenta od benzinca.
paljenjena gumb i el kočnica mislim da su samo + za ženskog vozača. :)
Daljinac pitam kako radi jer to sad imamo u suzukiju super je stvar, radi bez greške. Nadam se da je tako i u fiatu.

AntonioK

Radi bez greške (nema tu neke mudrosti to je Fiat :to:
Sad ti je fora kartica ko u Renola

VeX

Morat ću otić na probnu vožnju. Još da se može dobiti neki popust... :)

Mike20

Onda ga vani gledaj, ak ima par mjeseci star, kolko mogu biti davanja, 3000 ojra sve skupa?

AntonioK

Citat: VeX  u 25 Kolovoz 2017, 13:26:20
Morat ću otić na probnu vožnju. Još da se može dobiti neki popust... :)
Nemaš ništa od probne vožnje ipak je to novo vozilo.
RentaÅ¡ neki na par dana,pa čeÅ¡ viditi dobre i loÅ¡e strane tj.mane.Ako je meni neÅ¡to dobro nemora biti  tebi i obrnuto :to:

Miha.

A kaj si još gledao osim Fiata? Ja sam sjedio u 500x i 2008. Peugeot ima udobnija sjedišta, interijer je ljepši i nešto kvalitetniji.

2008 je imao redizajn ove godine, ako se ne varam.

VeX

Citroen, Peugeot, Ford ne dolaze u obzir. Dovoljno problema smo imali s njima. Japanca ne bih ponovno. Renault, Opel su još tu ali ženi se najviše vizualno dopada ovaj Fiat (a i meni). I po testovima 500X se super vozi, unutrašnjoj je fora, ima dosta mjesta za troje djece na stražnjem sjedalu što je nama bitno.

Ne znam kakav je ovaj DDCT6 mjenjač, po svemu sudeći nije neka sreća a i 20000kn je skuplji auto s njim tako da je zbog toga taj dio otpao.

2600

Citat: Miha.  u 26 Kolovoz 2017, 20:52:58
A kaj si još gledao osim Fiata? Ja sam sjedio u 500x i 2008. Peugeot ima udobnija sjedišta, interijer je ljepši i nešto kvalitetniji.

2008 je imao redizajn ove godine, ako se ne varam.

Praktično nisu ista klasa. 500X je neÅ¡to izmeÄ'u B i C segmenta. Platforma je čisti C u biti, sa neovisnim stražnjim ovjesom. Daleko Å¡iri izbor opreme, pogona...
Da ne govorim o interijeru gdje 500X može bez problema u koštac sa jednim Golfom. 2008 to samo sanja.
Naravno većina će ljudi kenjati po Fiatu i interijeru jer je to navika. Ne radi Fiat interijer. Konkretno za 500X centralnu tablu radi Faurecia. Sa novijim MY se išlo na neke uštede, konkretno obloge stražnjih vrata.

Od MY2018 je dostupan novi 7" UConnect HD. Isti onaj iz Tipa Lounge.

Kod najjačih paketa opreme bilo u City ili Cross izdanju bi trebali ići Koni FSD. To je običaj za sva vozila na Small Wide platformi. Trebalo bi provjeriti sa AC.

Citat: VeX  u 27 Kolovoz 2017, 09:59:08
Citroen, Peugeot, Ford ne dolaze u obzir. Dovoljno problema smo imali s njima. Japanca ne bih ponovno. Renault, Opel su još tu ali ženi se najviše vizualno dopada ovaj Fiat (a i meni). I po testovima 500X se super vozi, unutrašnjoj je fora, ima dosta mjesta za troje djece na stražnjem sjedalu što je nama bitno.

Ne znam kakav je ovaj DDCT6 mjenjač, po svemu sudeći nije neka sreća a i 20000kn je skuplji auto s njim tako da je zbog toga taj dio otpao.

DCT uglavnom hvale u Europi. Ako googlaš pa tražiš mišljenja iz SAD-a onda je smeće. Ali previše traže za njega.

500X redizajn će se predstaviti 2018. ili 2019. To je onako 99%.


Miha.

Neznam o kojem golfu govoriš, al sam siguran da još nije na razini četvorke, kao i svaki fiat osim Crome i valjda 124spider.


2600

Je li tebi jasno kako auto biznis funkcionira? Pa ne radi tu niÅ¡ta plastično Fiat ili taj vau-vau na kojega se baca drkica. ÄŒak se i klipovi naručuju, neki i blokove.  :laughing-smiley-001:

Miha.

Nije bitno tko radi nego Å¡ta nudi. Fiat ima samo tvrdu plastiku unutra, rijetko koji ima gumiranu tablu, a kamoli obloge vratiju.. Taj 500x je naprijed joÅ¡ kako tako, a odiza je sve tvrda plastika. Sicevi su ravni  i tvrdi ko daske.

2600

Sicevi imaju duži sjedalni dio nego 2008, pogotovo stražnji.  Da ih vidiÅ¡ tek u usporedbi sa Audiem Q2.

Opet tvrdim da 500X nije lošiji od aktualnog Golfa. Isto tako sam rekao da su obloge stražnjih vrata na novim MY, a to vrijedi od MY2018, pojeftinile.

Ali ti kažeš da je 2008 bolji. Jedan 2008 koji je ista kita kao 208. Znači nema veze ni sa gumiranom ni sa mekom plastikom, a koja se kod 500X može naći.

Mislim da 500X najdirektnijeg suparnika ima u VW T-Roc.

2600

Evo test čak 3 verzija 500X. 2.0 JTD AWD, te 1.4 MA turbo i 1.6 JTD. Ima mjerenje ubrzanja, meÄ'uubrzanja, prostora u interijeru, kapaciteta prtljažnika, udobnosti, izolacije, naravno i potroÅ¡nje u raznim režimima. Talijani sve rade jako detaljno za razliku od njemačkih testova gdje je jedino bitno da uvijek pobjedi Nijemac.