Fiat Stilo- Servis klima uređaja

Autor vuk, 23 Srpanj 2009, 01:32:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vuk

Prije otprilike dva mjeseca mijenjao sam lezaj na kompresoru klima uredjaja i tada mi je majstor rakao da bih trebao raditi kompletan servis klime. Prije nekoliko dana sam zamijenio filter polena i pregledao nivo freona (nije potrebna dopuna).
Ukupan utisak je da klima odlicno radi!

Ne znam sta se podrazumijeva pod servisom klime i da li je on neophodan(???) iako je kao sto rekoh, klima u izuzetno hladnom stanju!  :)

zuby

Ja sam prošle godine napunio klimu, bilo posve prazno, i pustio boju. Klima mi se ispraznila već nakon 6 mjeseci. Što bi to moglo biti. Koliko košta popravak klime. Koliko košta filter klime.

SEB

Promjeniš ulje u kompresoru,plin,vidiš dali di pušta,filter klime i gas
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

SEB

 
Citat: zuby  u 13 Svibanj 2010, 14:41:22
Ja sam prošle godine napunio klimu, bilo posve prazno, i pustio boju. Klima mi se ispraznila već nakon 6 mjeseci. Što bi to moglo biti. Koliko košta popravak klime. Koliko košta filter klime.

negdje pušta
kod mene:
org 198 kn
neorg 130 kn
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Lilly

...dečki gdje se u Rijeci može "najbezbolnije" napuniti klimu za Stilo 1.6?... danas sam skužila da ne radi ... :help:

bojan88

Kada već postoji ova tema, na mom Stilu klima radi jedino kada je temperatura poviš 28 stupnjeva na boardu. Imate li kakvih ideja ?

cupavica lorena

da li si slozio klimu da radi,mozda ti senzor vanjske temperature nevalja
ako nemate hobi,kupite fiat

bojan88

radi kada su temperature vece od 28 upali se svaki put normalno a klima je manuelna, senzor vanjeske temp0erature je ok,

cupavica lorena

ako imas gdje na dijagnostku spojiti i pregledati u radu klimu,znaci ne pregled gresaka nego rad i koje informacije se pojavljuju,meni na mom nije pokazivo nikakvu gresku ali senzor unutrasnje temperature  je slao krivu temperaturu i dogadjalo mi se isto sto i tebi,samo meni ispod 30 nije radila,prvo sam ispuhao  zrakom senzor dok nisam nabavio novi i promijenio i sve se vratilo na normalno
ako nemate hobi,kupite fiat

aquarius017

Nadopunio sam klimu prije par tjedana i radila je dobro. Sad opet slabo hladi, vanjska temp je bila 33. Negdje pušta?

sent from my HTC


SEB

Citat: aquarius017  u 08 Travanj 2014, 19:28:45
Nadopunio sam klimu prije par tjedana i radila je dobro. Sad opet slabo hladi, vanjska temp je bila 33. Negdje pušta?

sent from my HTC


vjerojatno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

aquarius017

Klima dobro radi tek kad se zagrije motor. To tako treba biti?

sent from my HTC


SEB

nebi trebalo...kad upaliÅ¡ klimu nakon 1-2 min ona mora hladit kako spada tj vrijeme koje je potrebno da rashladi cjeli sustav dotoka zraka u kabinu kako bi zrak koji je rashlaÄ'en na unutarnjem isparivaču doÅ¡o u Å¡to istoj temp kad izlazi kroz reÅ¡etke
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Prijeko

To on vjerovatno misli  na automatsku klimu, koja u hladnijim danima uistinu ne radi, sve dok se motor koliko - toliko ne sagrije.
U stvari, ventilacija se ne uključi, sem ako ne uključiš ručno.

SEB

jedno je grijanje a drugo je hlaÄ'enje
ako pričamo o grijanju svi dizeli noviji imaju električni grijač koji zagrijava zrak koji pomaže u prvim trenucima zagrijavanja motora jer se dizeli sporije zagrijavaju nego benzinci
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol