Ćiščenje ljepljivih plastika i tipkica u unutrašnjosti kabine

Autor DamirKC, 05 Travanj 2012, 19:35:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

DamirKC

Pozdrav svima na forumu!!
Imam problem,vozim Stilo iz 2002. god. i plastika u unutrašnjosti vozila je postala nekako ljepljiva,kad god se uhvatim rukom za instrument tablu prsti su mi crni ko da sam šarafio po motoru.
Ima li netko možda isti problem ili još bolje ima li tko kakvo rješenje kako da to očistim??
Hvala unaprijed

RENS

desava se zbog prejakih,nekvalitetnih kokpit sprayeva,na koje je plastika u stilu do 2004.godine osjetljiva. kako rijesiti? neznam,ali frend je skidao sve plastike i cupao van,jedno tri cetri dana smirglao brusnim papirom i onda farbao. puno teskog posla.

Max Abarth

da baÅ¡ tako  :/

ladica sa live strane gdje su osigurači - skinuo, otapalima sklidao tu smolu

zatim lagano ošmirglao, pa prajmer za plastiku, pa šmirglanje, pa mat crni sprej ;)

i sad je mrvicu tamnija od ostatka armature ali zaboli me, bitno da se ne lijepi ;)

sada mi je skinuti suvozačku ladicu i napraviti isto, što ću i da poslikam ;)

zvrk

to ti je samo dokaz kako ti "kokpit" sprejevi sadrže samo glicerin  ;D tu su jaka otapala i ja ih izbjegavam, iako nemam "spužvasti" interijer već plastični...ali i meni na vulgaris plastici izgrize boju , tako da Å¡to dalje od jeftinih kokpit sprejeva....  :good:

RENS

na stilu se to i dogada na tvrdoj plastici. na gornjem djelu kontrolne,koji je mekan,se ne dogada.

FileFixer

CIF majka. :) Ja sam sve takve probleme riješio s njim. Imam još dvije lajsne na zadnjim vratima ispod stakla i gotovo.
I više ne stavljam nikakav sprej nego uzmem ATRIX kremu za ruke.

                          E=mC^2 +/-3dB

suzy1989

jel tko probao sa pulimaxom od mafre za kemijsko ciscenje?

DamirKC

evo započeo sam čišćenje
FileFixer je spomenuo da je koristio CIF,ja pošto ga trenutno nisam imao u kući, a nije mi se dalo ići u trgovinu koristim CILIT BANG za čišćenje masnoće u kuhinji.
Oprao sam plastiku pored ladice kod suvozača,čekam da se osuši i ako neće biti nikakvih nuspojava (promjena boje ili nešto drugo) nastavljam dalje.Javim kasnije kako je prošlo

RENS

cif je abrazivno sredstvo,poput polir paste. a cilit bang je nesto posve drugo,sredstvo koje sadrzi razne kiseline i otapala je sluzi najvise za ciscenje metala... ccc nadam se da si nisi upropastio auto,jer si bio lijen otici do ducana.

kemba

ja sam sve ocistio sa cistim alkoholom, krpica, alkohol i puno zunoja
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

S16Vt

Citat: kemba  u 06 Travanj 2012, 13:31:05
ja sam sve ocistio sa cistim alkoholom, krpica, alkohol i puno zunoja

Ovo je najbolje rjesenje

I umjesto da mazete kokpit sprejevima mazite sa ovim, jako dugo treje, vraca sjaj plastici, fino mirisie i sta je najvaznije nije masan, plastika ga upije

http://desmond.imageshack.us/Himg338/scaled.php?server=338&filename=img8115m.jpg&res=landing

Sa pazljivijom upotrebom moze trajat duuuuugo a kosta 47 kn.

Ocistite plastiku jelenskom krpom, nanesete sprej na cistu tkaninu i mazi :)

zvrk

Citat: S16Vt  u 06 Travanj 2012, 15:56:41
Ovo je najbolje rjesenje

I umjesto da mazete kokpit sprejevima mazite sa ovim, jako dugo treje, vraca sjaj plastici, fino mirisie i sta je najvaznije nije masan, plastika ga upije

http://desmond.imageshack.us/Himg338/scaled.php?server=338&filename=img8115m.jpg&res=landing

Sa pazljivijom upotrebom moze trajat duuuuugo a kosta 47 kn.

Ocistite plastiku jelenskom krpom, nanesete sprej na cistu tkaninu i mazi :)

imam to :)
tzv. mlijeko za plastične dijelove za unutrašnjost...
ako netko želi vidjeti kako to izgleda, dat ću mu da si isproba...

meni je super.....punoooo bolje od raznoraznih kokpit sprejeva

kemba

armoral je definitvno po meni najbolja stvar, je skup al nesto tipa ovog mlijeko za plastiku je prva liga, koristim to vec cca 10 godina i prezadovoljan sam

http://www.armorall.com/faq/interior.php#answer1
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

chris

Ja sam na bravu kokpit mazao običnom kremom za ruke ,zatim malo obrisao višak suhom čistom krpom, uvijek izgledalo kao novo i nikad problema ljepljenja...

sime

Ne trebaju se te plastike farbati. To je crna plastika na koju je nanešen tanki gumirani sloj. Ta guma se o raznih sprejeva počme otapati i treba ju koplet skinuti. To možete sa nekim otapalom, ali da ne šteti plastici. Ja sam kući našao nekakav odmaščivać za kuhinju i stim sve skinuo. Sad je plastika kao nova bez gumiranog sloja i ništa se ne lijepi. Dijelovi koji se mogu skinuti bolje ih je skinuti jer ih je lakše čistiti. Treba samo paziti kakvo sredstvo ćete odabrati jer iza nekih može plastika pobijeliti.