Ćiščenje ljepljivih plastika i tipkica u unutrašnjosti kabine

Autor DamirKC, 05 Travanj 2012, 19:35:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

suzy1989

jedini kokpit koji je meni dobar i koristimo ga u praoni je glanzer profesional,talijanski proizvod,firma glanzer.
mafra i ostali se mogu pokriti pred njim.
kvaliteta odlična,miris super,drži se jako dugo i evo nakon vise godina korištenja nitko se nije požalio na njega.

ima ga u plodinama za kupiti cini mi se da tamo kosta 25 ili 27 kn,ja ne nabavljam kod njih nego u vecim kolicinama,tako da neznam tocno.

uz to da nadodam,moja praksa je ne Å¡pricati kokpit direktno po armaturu,nego kokpit naspricati na krpicu i onda ljepo utrljati krpicom da armatura dobije sjaj i obrise se prasina.
pogotovo na novijim autima gdje su armature jako osjetljive.

S16Vt

Najveca prednost Plakovog proizvoda je taj sta je idealan za Talijanske skutere kojima bilijedi plastika tipa Piaggio X9.

Meni su nakon god dana poblijedile plastike skroz od sunca, i nakon par tretmana su opet bile tvornicke boje.

Najbolje je sto ne moras nakon svako pranja namazat vec svako par puta a i dalje izgleda kao da je sad namazano/ocisceno  :ok:

mjet

armoral maramice za kokpit,matt finish,najbolje sta sam ja koristio,koristim ih odkad sam kupio auto,već 6 godina,plastika je kao nova!ne masti,očisti sve,i fino miriši!ali s njima ne čistim armaturu,nju samo prebrišem jelenskom kožom i to je to!

veky_1

A znači to je ta shema....
Meni su isto na autu bile zamaščene odreÄ'ene plastike, al sam ja mislio da je to prijaqÅ¡nji vlasnik nekaj lijepio pa da je ostalo tak sve masno, ko da je katran gore :D

ja sam uzeo benzin za čiščenje, pa prvo malo namazo da nagrize, i onda obrišo sa suhom krpom.
Sve je otišlo dole, lai je sad malo pobljedila plastika, tako da moram uzeti sprej pa prešpricati u crno :D
THE ITALIAN POWER

ivand

#19
Evo da se i ja javim: sebi sam nedavno čistio dugmad (botune) od radija i one od podizača stakala, a isto tako i komandnu ploču.
Plastike sam uronio (ili natopio) u mix bijelog octa, sode bikarbone i limunovog soka te lagano četkicom odnosno krpicom gladio dok se nije očistilo 100%. Onu plastiku Å¡to se nije mogla skinuti sam pažljivo s krpicom brisao vodeći računa da viÅ¡ak ne uÄ'e u rupice i spojeve plastika. Moram priznat da je to trajalo malo duže... Prije čišćenja je bilo ljepljivo u tolikoj mjeri da je bilo gadljivo.
Nisam htio koristiti ova kuhinjska otapala za masnoće jer one mogu izbjeliti i dublje nagristi plastiku.
Dakle, uz malo truda - bez šmirglova i sličnog...

Sad kad je čisto (izgleda ko novo) ponekad proÄ'em krpom naÅ¡trcanom s malo SONAX sredstva za čišćenje automobilskih tabli (malo je bilo skuplje od ostalih ali nesjećam se imena) ali nikad ne nanosim veće količine tih sprejeva ili kokpit sjajila.

Kad dam auto u praonicu nipošto nedam da mi išta špricaju. Nema mi gore od ljepljive unutrašnjosti.


DamirKC

CILIT BANG je pun pogodak,nisam uniÅ¡tio auto,jedino Å¡ta je uniÅ¡teno su one odvratne,masne mrlje 
ima još nešto posla al barem sam našao rješenje

Vedran

Ja sam pokuÅ¡avao sa alkoholom, čak i nitro razrijeÄ'ivačem, meÄ'utim najbolja i najjeftinija varijanta je CIF za kuhinje, ne oÅ¡tečuje plastiku, a efektivno odstranjuje masnoću,tako da preporučam CIF :ok:

Kreator

Citat: ivand  u 07 Travanj 2012, 18:26:44
Evo da se i ja javim: sebi sam nedavno čistio dugmad (botune) od radija i one od podizača stakala, a isto tako i komandnu ploču.

Hm... kad bih ja znao kako skinuti plastiku koja drži dugmad nosača stakla ili radija gdje bi mi bio kraj.
Ima li gdje kakav video tutorial za to ? 

Vjerojatno trebam odšarafati cijeli tapacirumg s vrata, odspojiti kablove prekidača te iznutra izvaditi plastični nosač dugmadi ? :D

Je li tako ?

Nisam ni na jednom autiću do sad imao tako masne prekidače pa ni ne znam postupak.

Koje je onda rješenje najbolje ?

Vedran

MisliÅ¡ dugmad podizača stakla?! Ako je to u pitanju, vrlo je jednostavno, uzmeÅ¡ obični odvijač i umetneÅ¡ ga lagano izmeÄ'u te pločice s dugmićima i rukohvata tapacirunga, vrlo jednostavno nemaÅ¡ Å¡to pokvariti, ako si mislio na te dugmiće,i odspojiÅ¡ kabel, sorry ako ne nisliÅ¡ na te dugmiće

ivand

Citat: Kreator  u 25 Lipanj 2012, 11:15:18
Hm... kad bih ja znao kako skinuti plastiku koja drži dugmad nosača stakla ili radija gdje bi mi bio kraj.
Ima li gdje kakav video tutorial za to ? 

Pozdrav, botune od stakala nisam ni ja vadio nego sam ih čistio onako , ali sa puno pažnje da ne ulazi u dubinu.

Za skidanje ploče radija trebat će ti malo žice (može i bakrena od 1.5mm2 ako se dobro sjećam), saviješ je na "U" i gurneš s lijeve i s desne strane (vidićeš rupice) na ploči. Kad izvučeš radio (box), onda moraš odšarafit vijke koji ju drže... Ja nisam otpajao radio box sa konektora...

Kreator

#25
Citat: Vedran  u 25 Lipanj 2012, 22:43:52
MisliÅ¡ dugmad podizača stakla?! Ako je to u pitanju, vrlo je jednostavno, uzmeÅ¡ obični odvijač i umetneÅ¡ ga lagano izmeÄ'u te pločice s dugmićima i rukohvata tapacirunga, vrlo jednostavno nemaÅ¡ Å¡to pokvariti, ako si mislio na te dugmiće,i odspojiÅ¡ kabel, sorry ako ne nisliÅ¡ na te dugmiće

Je, na to sam mislio, hvala, mislio sam da moram skidati cijeli tapacirung, super.

Citat: ivandPozdrav, botune od stakala nisam ni ja vadio nego sam ih čistio onako , ali sa puno pažnje da ne ulazi u dubinu.

Za skidanje ploče radija trebat će ti malo žice (može i bakrena od 1.5mm2 ako se dobro sjećam), saviješ je na "U" i gurneš s lijeve i s desne strane (vidićeš rupice) na ploči. Kad izvučeš radio (box), onda moraš odšarafit vijke koji ju drže... Ja nisam otpajao radio box sa konektora...

Fala lipo i tebi :D

Još sam ne znam kako izvaditi onaj sklop botuna s lijeve strane za svjetla, maglenke, poziciju itd ????

btw;

PronaÅ¡ao sam na Webu uputstvo na srpskom jeziku (moja su na njemačkom) :D  i tamo piÅ¡e da je strogo zabranjeno čistiti plastiku alkoholom i benzinom.  :boss

kemba

e pa hebaj ga
ja sam na oba stila cistio sa alkoholom i sve ispalo besprekorno, evo godinu dana poslje nema nikakvih nuz pojava osim cistih plastika..........
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

makaii

Å¡to se tice ljepljivih pretinaca i  plastike ispod volana ja sam kupio samoljepljivu tkaninu za tapeciranje zvučnika i skalper te sam to polako i bez ikakvih problema pokrio s tom tkaninom... vrlo je jednostavno, ako pogrijeÅ¡is možeÅ¡ odmah skinuti tkaninu dolje i opet naljepiti. budem stavio slike... i izgleda odlicno... uzeo  sam antracit sivu boju i komad tkanine 70 x 170 sam platio 70 kn...

makaii

Å aljem par slika pa da pogledate kak to izgleda... Ovo mi je drugi Stilo u kojem sam to radio. Sry ak su loÅ¡ije slikice...nisam Lupino a i nema me ko nositi dok slikam... :rofl Å to se tiće tkanine trebalo bi je biti u sakom dučanu  koji se bavi auto akustikom,. Ja to kupujem u jednom dučanu kod mene u RudeÅ¡u i koÅ¡ta 70 kn.









sime

Ma samo uzmite neko dobro otapalo i s njim lagano skinete cijeli gumirani sloj. To je nanešen tanak gumirani sloj da je plastika bolja na dodir. Raznim kemijama i cockpit sprejevima ona se otopi i onda se lijepi. Ja sam imao neki odmašćivać i snjim polako sve skinuo do plastike. Sad je normalna crna plastika bez te ljepljive gume.