Punto mk2a - problem sa sicem

Autor franzi, 31 Kolovoz 2012, 10:07:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franzi

Pozdrav,

na suvozačevom sicu jedna strana (lijeva) je onako propala, ima hoda, nije čvrsto. Koliko ja vidim, problem je u nekom spoju na dnu sica gdje se vežu sjedište i naslonjač, kod onog koluta za namještanje nagiba naslonjača. Tu su dvije čelične ploče povezane nekim vijkom i maticom i to se razlabavilo (ili možda nije to, ali tu je labavo, a na vozačkom stoji čvrsto sve). To je prvo što se vidi kad se razmakne malo tkanina na sicu. Ne znam jel pukao vijak, ali ne mogu nikako odvrnut tu maticu, em ima malo mjesta em je zapekla. Jel moram rastavljat sic, pretpostavljam da je to dobra jebada?

E da i nakon spuštanja sica da se može uć na zadnju klupu, pri vraćanju nekad uhvati nekad ne uhvati, uglavnom nema onog klika kad se vrati sic u početnu poziciju.

Sporting sic, mk2a.

Hvala.

Josip_hgt

Izvadi sic van, s donje strane sica bi trebao vidjet kaj se dogadja... Di je i kaj puklo...

franzi

Jel zna netko kako skinuti onaj kolut za namjeÅ¡tanje nagiba sjediÅ¡ta? Moram to skinuti da bi skinuo onu plastiku da doÄ'em do Å¡arafa, čini mi se da se jedan razlabavio i da to ***?

E da i jel bi bilo pametno skinuti klemu s akumulatora, jel postoji mogućnost da grune airbag u sicu dok prčkam po njemu?

franzi

#3
RijeÅ¡io sam, tamo negdje na spoju konstrukcije sjediÅ¡ta i naslona jedan se Å¡araf odvrnuo, a drugi ispao. Vratio nazad, zategao i to je to.  :mjuza:

Kad smo već kod siceva, jel zna netko elegantan a jeftin način za spriječiti daljnje propadanje vozačevog sica, dakle poderala mi se tkanina i sad malo pomalo ona spužva ispada. Meni pada na pamet da se samo zašije komad tkanine na to mjesto. Jel ima možda netko da to može kvalitetno sanirati?

Shokre30

Slican problem je i kod mene, malo je tkanina popustila na vozacevom sicu pa sam ja stavio presvlake jer mi je zao da se nastavi dalje jos vise habati :(
Ajd ako nadjes neko lukavo rjesenje koje je bolje od ovoga, napisi ovdje pa ce pomoci i meni, a mozda i jos nekome tko je u slicnoj situaciji.

Meni je tako bilo od kad sam uzeo auto, a bas mi je bed jer s presvlakama ne izgleda tako dobro sic kao sto je bez njih  :kmeee

Inace, ovaj problemcic koji si imao, jesi skidao kompletno cijeli sic dolje pa onda sarafao ili se moze nesto izvesti bez skidanja?
Meni je isto cini mi se popustilo na vozacevom sicu desna strana gdje su za stelanje kolutovi.
Ajd ako ti nije problem napises kako si to rijesio, mozes i na PM, makar mislim da bi bilo bolje da ovdje stoji pa ce uvijek nekome pomoci ;)
Bolje V8, nego 8V :D
            .-.       .-.
,ooO() /    )    (    \ ()Ooo.
|     )  |    (      )    | (     |
|    (   |     \    /     |  )    |
\     )  \_ __) (__ _/ (     /
   `-'    .ooO()()Ooo.  `-'

Josip_hgt

Dajte pretapecirat siceve.. Ja sam imao broj od jednog kvalitetnog i relativno povoljnog majstora za to...

Cim nadjem broj cimnem tu...

EDIT: nemam broj, posaljite zvrku pp.. On je kod njega radio siceve ak se ne varam.. Cini mi se da se covjek zove domagoj...

Shokre30

Jel se sjecas mozda u kojem je rangu bila cijena?
Cisto da vidim jel mi se uopce isplati to ili traziti pa ubacivati druga sjedala...

Meni je jedino problem sto bi to morao napraviti u roku par sati jer mi auto treba svaki dan + sto jos moram doci do ZG-a...

Inace, jel imas kakvu slikicu unutrasnosti, bas me zanima kako izgleda...
Bolje V8, nego 8V :D
            .-.       .-.
,ooO() /    )    (    \ ()Ooo.
|     )  |    (      )    | (     |
|    (   |     \    /     |  )    |
\     )  \_ __) (__ _/ (     /
   `-'    .ooO()()Ooo.  `-'

franzi

Citat: Shokre30  u 04 Rujan 2012, 11:25:19
Inace, ovaj problemcic koji si imao, jesi skidao kompletno cijeli sic dolje pa onda sarafao ili se moze nesto izvesti bez skidanja?
Meni je isto cini mi se popustilo na vozacevom sicu desna strana gdje su za stelanje kolutovi.
Ajd ako ti nije problem napises kako si to rijesio, mozes i na PM, makar mislim da bi bilo bolje da ovdje stoji pa ce uvijek nekome pomoci ;)

SkineÅ¡ onu plastiku koja ti stoji sa strane sica i preko koje ide kolut za namjeÅ¡tanje. Nju skineÅ¡ tako da odvrneÅ¡ 2 (ili 3) križna Å¡arafa, jedan je iza prema zadnjoj klupi, jedan je u nekoj dubokoj rupi sa strane (i jedan možda naprijed, ne znam kako je na vozačevom sicu). Da bi mogao skinuti plastiku moraÅ¡ joÅ¡ skinuti onaj utikač za pojas, skineÅ¡ mali poklopac i velikim ključem odvrneÅ¡ to. MakneÅ¡ znači plastiku i sad možeÅ¡ malo razdvojiti sjediÅ¡te i naslon i vidjet ćeÅ¡ izmeÄ'u gdje se spajaju dvije konstrukcije, kroz to ide torx Å¡araf s maticom s druge strane. ZakočiÅ¡ maticu i zategneÅ¡ Å¡araf i to je to. Meni je joÅ¡ jedan Å¡araf ispod ispao (naÅ¡ao ga slučajno na podu).

Citat: JosipHGT  u 04 Rujan 2012, 13:41:52
Dajte pretapecirat siceve.. Ja sam imao broj od jednog kvalitetnog i relativno povoljnog majstora za to...

Jel se time može postići jednak izgled kao i do sada? Samo ako je to moguće bi dao više od 200kn za tapeciranje.

Shokre30

Citat: franzi  u 04 Rujan 2012, 22:45:16
SkineÅ¡ onu plastiku koja ti stoji sa strane sica i preko koje ide kolut za namjeÅ¡tanje. Nju skineÅ¡ tako da odvrneÅ¡ 2 (ili 3) križna Å¡arafa, jedan je iza prema zadnjoj klupi, jedan je u nekoj dubokoj rupi sa strane (i jedan možda naprijed, ne znam kako je na vozačevom sicu). Da bi mogao skinuti plastiku moraÅ¡ joÅ¡ skinuti onaj utikač za pojas, skineÅ¡ mali poklopac i velikim ključem odvrneÅ¡ to. MakneÅ¡ znači plastiku i sad možeÅ¡ malo razdvojiti sjediÅ¡te i naslon i vidjet ćeÅ¡ izmeÄ'u gdje se spajaju dvije konstrukcije, kroz to ide torx Å¡araf s maticom s druge strane. ZakočiÅ¡ maticu i zategneÅ¡ Å¡araf i to je to. Meni je joÅ¡ jedan Å¡araf ispod ispao (naÅ¡ao ga slučajno na podu).

Odlicno, to mi je trebalo  :ok:
Sad cim uhvatim malo vise vremena, morat cu to rastaviti i pogledati sto je s tim.
Tnx na uputama ;)

Citat: franzi  u 04 Rujan 2012, 22:45:16
Jel se time može postići jednak izgled kao i do sada? Samo ako je to moguće bi dao više od 200kn za tapeciranje.

Ovako nekako i ja razmisljam... glupo mi je da mi pretapacira i da nisam zadovoljan, ako moze biti blizu originala - onda bi to definitivno napravio...
Bolje V8, nego 8V :D
            .-.       .-.
,ooO() /    )    (    \ ()Ooo.
|     )  |    (      )    | (     |
|    (   |     \    /     |  )    |
\     )  \_ __) (__ _/ (     /
   `-'    .ooO()()Ooo.  `-'

zculig8

A da probaš naći iste polovne siceve preko oglasnika. Bar ima dosta puntaća, možeš birati boju i dezen
Kad bi ĹÄ,,etanje bilo zdravo, poĹÄ,,tar nebi nikad umro

franzi

A kod mene je sporting sic, a njih je već teže naći.

Shokre30

Same here :)
Vec sam zvao i na autootpade, ali nisam nasao nista sto bi mi odgovaralo.
Bolje V8, nego 8V :D
            .-.       .-.
,ooO() /    )    (    \ ()Ooo.
|     )  |    (      )    | (     |
|    (   |     \    /     |  )    |
\     )  \_ __) (__ _/ (     /
   `-'    .ooO()()Ooo.  `-'

M.P.

domagoj čuda radi za popularne cijene.  ako kome triba broj, na PP :)

Patak

Jel postoji bezbolan način da se skine tkanina sa sjedala? Pod hitno bi trebala pranje,a da ih ne uništim prilikom skidanja.

Hrconja

Pozdrav.

Da li je moguće izraditi i prišiti nekakvu zakrpu za sic ?

Točno na rubu gdje se uvijek zapinje prilikom ulaska u auto mi počinje izlazit žuto punjenje van iz sica.

Sporting sic, MK2a
:formula: