Bravo - skidanje naslona za glavu

Autor virag, 28 Prosinac 2013, 20:35:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

virag

Pozz ekipa jel netko zna kako skinuti naslon za glavu sa sjedala,naime na naslonu ima tipka za izvlacenje tj podesavanje al ga nemogu izcupat....hvala
to Ĺžene vole.......;)

mchans

poz mozes ih izvadit ali moras s necim primit one plasticne nogice i zaokrenut ih jedino neznam dali za 90 ili 180 stupnjeva jednu po jednu onda idu van

virag

Jel ih onda mogu normalno vratit? Ili
to Ĺžene vole.......;)

Miki

Citat: virag  u 29 Prosinac 2013, 10:25:46
Jel ih onda mogu normalno vratit? Ili
Trebao bi ako niÅ¡ta ne pukne  :D
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

virag

Nikako ih nemogu skinuti.... :kmeee auto mi izgleda nakaradno ko cirkus sa sarenim sjedalima
to Ĺžene vole.......;)

KKIIKKII

ja sam svoje skinu na silu,

jednostavno vuci prema gore dok ne izaÄ'u
1998 god **** 348000 km ****

virag

Citat: KKIIKKII  u 12 Siječanj 2014, 17:53:21
ja sam svoje skinu na silu,

jednostavno vuci prema gore dok ne izaÄ'u
jesi li ih uspio vratiti bez posljedica
to Ĺžene vole.......;)

KKIIKKII

jesam, vadio sam ih nekoliko puta,

prvi put je bilo najgore, (kao i uvijek  hehe ,  )poslje se to malo zglodalo pa je iÅ¡lo lakÅ¡e

1998 god **** 348000 km ****

Turbolencija

I ja sam isto na silu isčupao sve i bez problema vratio   ;D

Hrcho

Pozdrav svima!

Ja imam isti problem na Bravi. Surfao, tražio i probao sve Å¡to sam naÅ¡ao; stisnuo 10 cm ispod naslona, vukao 10 cm ispod naslona, pokuÅ¡ao klijeÅ¡tima okrenuti za 90 i 180 stupnjeva te krajeve, ispipao zic kao daje Monica Belluci tražeći kopčice i sve sotalo......  I niÅ¡ta.  :tres:

Sad sam već pomalo lud. Vidim da tema nije dugo osvježavana, ali živim u nadi da je netko u meÄ'uvremenu naÅ¡ao humani način skidanja tih naslona za glavu.

Hvala unaprijed!  :)

2mario2

Tu nema baš humanosti sa tim naslonima... Mislim da sam ih i ja čupal van i jedva isto ko i ručicu mjenjača, pa sam skoro nos razbio... Budem ja pokušao na drugom Bravu kaj imam sutra, pa ti javim kaj sam uspio i/ili polomio... Moram i ja nekako izvadit da navlake stavim koje imam doma...

Spike

#11
Dakle, eureka.

Pošto htjedoh zaštititi lijepe, samo 17 godina nove siceve, kupio sam navlake za njih i bacio se u pakao slaganja. Nećemo spominjati psovke i kletve koje su tih sati lebdjele ponad Zagreba grada, ali recimo da je za vas korisno što je rezultiralo mojom mukom.

Evo kako skinuti naslone, bez korištenja Conanove sile (veliki font za dramu)

Trebaju vam papagajke ili francuski ključ, te komad krpe ili ručnik.
Omotamo tkaninu oko plastične osovine koja drži naslon zabijen u sic, da ga kliješta ne zglodaju, kliješta na to, krvnički stisni i zarotiraj za 180 stupnjeva, u smjeru kazaljke na satu. Dakle, recke koje vidite kad dižete i spuštate naslon dok ga podešavate sad više neće gledati prema prednjem, već prema stražnjem dijelu auta.

To otpusti kopču u sicu, pa kad su obje osovine zakrenute samo primite naslon i izvadite ga van.
Odmah ćete vidjeti tanji nastavak osovine, koji je bio u sicu, ima po sebi utore, rupicu na kraju i tak to.
Đubre.

E, sad, bonus zavrzlama - pomislili biste da se vraća na isti način, znači uguraš naslon nazad i zavrneš osovine natrag i gotovo.. NE!

Kako je kopča otpustila prilikom skidanja, tako ona sad brani da sve uÄ'e natrag, možete poput mene lupati dok ne potrgate pola auta, ali to nije način.

Kad vraćate naslon PRVO vratite osovine u početni položaj, dakle zakrenete ih za 180 stupnjeva kontra kazaljke na satu, a ONDA ugurate naslon u sic i čujete KLIK na kraju, što znači da je kopča ponovno aktivirana.

Sreća božja da sa stražnjim naslonima nema toga jer oko prstena koji se nalazi uz tkaninu sica postoji obična mala polugica koju pritisnete i sve klizne van jednim prstom.

Nadam se da ovo pomaže.

Antonijo

Citat: Spike  u 20 Listopad 2015, 00:23:33
Dakle, eureka.

Pošto htjedoh zaštititi lijepe, samo 17 godina nove siceve, kupio sam navlake za njih i bacio se u pakao slaganja. Nećemo spominjati psovke i kletve koje su tih sati lebdjele ponad Zagreba grada, ali recimo da je za vas korisno što je rezultiralo mojom mukom.

Evo kako skinuti naslone, bez korištenja Conanove sile (veliki font za dramu)

Trebaju vam papagajke ili francuski ključ, te komad krpe ili ručnik.
Omotamo tkaninu oko plastične osovine koja drži naslon zabijen u sic, da ga kliješta ne zglodaju, kliješta na to, krvnički stisni i zarotiraj za 180 stupnjeva, u smjeru kazaljke na satu. Dakle, recke koje vidite kad dižete i spuštate naslon dok ga podešavate sad više neće gledati prema prednjem, već prema stražnjem dijelu auta.

To otpusti kopču u sicu, pa kad su obje osovine zakrenute samo primite naslon i izvadite ga van.
Odmah ćete vidjeti tanji nastavak osovine, koji je bio u sicu, ima po sebi utore, rupicu na kraju i tak to.
Đubre.

E, sad, bonus zavrzlama - pomislili biste da se vraća na isti način, znači uguraš naslon nazad i zavrneš osovine natrag i gotovo.. NE!

Kako je kopča otpustila prilikom skidanja, tako ona sad brani da sve uÄ'e natrag, možete poput mene lupati dok ne potrgate pola auta, ali to nije način.

Kad vraćate naslon PRVO vratite osovine u početni položaj, dakle zakrenete ih za 180 stupnjeva kontra kazaljke na satu, a ONDA ugurate naslon u sic i čujete KLIK na kraju, što znači da je kopča ponovno aktivirana.

Sreća božja da sa stražnjim naslonima nema toga jer oko prstena koji se nalazi uz tkaninu sica postoji obična mala polugica koju pritisnete i sve klizne van jednim prstom.

Nadam se da ovo pomaže.

Mudro sročeno Å¡tivo  :bravo
Imao sam iste poteškoće sa stavljanjem navlaka u Bravo i Tempru upravo zbog naslona za glavu.
Ne znam jel se to meni čini ali kad neÅ¡to nejde ili zapne nekako je lakÅ¡e uz psovke napraviti posao  ;D
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE