Coupe 1.8 16V _ problem s bravom i kontrolna ploca

Autor astronomy, 11 Siječanj 2014, 06:55:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

astronomy

ehem nisam bas mislio da cu u ovom dijelu foruma "nabijati broj" postova ali sto je tu je  :(

1)   brava u volanu
jucer ujutro normalno sve, kljuc u bravu, kontakt, upali, sve ok.....kasnije zelim krenut od ureda kuci-->> kljuc u bravu, kontakt NISTA, ponovo -> ponovo NISTA (ne svijetle lampice kontakta)...okrenem kljuc za paljenje pojave se lampice kontakta ali nema verglanja ni paljenja motora..brava onako djeluje malo "cudno" (necu rec rasipano ali onako mozda malo prelebavo"")...upalio na guraljku s tim da sam najprije okrenuo kljuc na kontakt i paljenje da se pojave lampice kontakta (tako drzi kontakt) ...par km voznje do doma nikakvi problemi s gubljenjem kontakta (brava ne radi otpor kod okretanja kljuca) auto se normalno ponasao

pogledao sam teme;
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=21624.0
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=19951.0

nisam vican da sam mijenjam uloske brave i slicno...moze li netko priskociti u pomoc oko dijagnostike i nacina kako rijesiti kvar, odnosno problem s "code" (nemam "kricavi" kljuc) ili gdje nabaviti "ulozak" odnosno sto vec treba
hvala unaprijed  :care1: (hocu se  :drive:  :kmeee )

za svaki slucaj a da ne bi bilo  :( :( :(  odvojio sam "+" sa akumulatora pa sada mirno  :zzz: iako mi fiat status  :wip

2) lampice na kontrolnoj ploci

A)   ne radi lampica indikacije kratkog svjetla i jedna (ili dvije?) lampica u samoj kontrolnoj ploci i to neka koja vjerojatno dolazi gore desno iznad RPM i lijevo od TEMP (vidim po noci da je tamo manje osvjetljenje) ok taj dio vadjenja i stavljanja lampice mogu sam napraviti ali je pitanje kako doc do "tamo", neznam kako skinuti prednji dio kontrolne ploce....ako moze savjet please  :tip:
B)   ne radi lampica kod ventilacije (rucna klima) lijeva lampica kod prekidaca brzine ventilatora radi, desna kod prekidaca usmjerenosti zracne struje ne radi...kako skinuti plasitku i ostalo da dodjem do lampice  :82:
C)  sad sam se sjetio da ne radi ni lampica za osvjetljenje upaljaca za cigarete...moze  :tip: kako doc do nje  :idea:

(uf, nisam ni zano da toliko lampica ne radi, dok nisam poceo pisati)

3) nije hitno ali uskoro ce doc na red zamjena zadnjeg lonca, vanjski plast opako ispucan...jos nisam siguran bi li se odlucio na neku jeftinu normalnu zamjenu ili na neku jeftinu zamjenu malcice dubljim glasom da se cuje dok  :rony: po cesti  :devil:

hvala na savjetu i preporukama, ako netko u istri (dodjem i do rijeke ako frka s bravom nije prevelika)  moze rijesiti problem a da je "aproved by forum" ;)  eto mu mene na vratima sa  :beer:

astronomy

UPDATE;

problem s bravom privremeno rijesen na nacin da je brava ostala takva kakva je i s problemima koje ima a naponski vodici za startanje motora precvikani i prespojeni na "start button" koji postavljen lijeco dole ispod radija

za druge stavke i dalje molim dobre dusice za helpp  kako to rijesiti  :82:

Miki

Citat: astronomy  u 13 Siječanj 2014, 23:24:07
UPDATE;

problem s bravom privremeno rijesen na nacin da je brava ostala takva kakva je i s problemima koje ima a naponski vodici za startanje motora precvikani i prespojeni na "start button" koji postavljen lijeco dole ispod radija

za druge stavke i dalje molim dobre dusice za helpp  kako to rijesiti  :82:
Ja sam mjenjao lampice kolegi na lancii y proÅ¡li vikend sve kaj ću ti reć uzmi si popodne,križni,obični i po potrebi torax 30 naoružaj se nekakvom cugom i živcima i lagano jedno po jedno skidaj i pamti kak je iÅ¡lo nazad i moli boga da ti ne pukne nekaj.  :ll:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2