Bravo 1.8 16v ne radi brojac kilometara

Autor Robi, 07 Veljača 2014, 15:31:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Robi

Ovako ekipa, znaci ne radi mi brojac kilometara ,probao sam zamjenit instrument tablu i na drugoj isto ne radi. sad me zanima di je senzor za mjerit to? znam da je senzor za brzinu na getribi.
dali je mozda senzor ovo na slici crvenim zaokruzeno?

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1016446_10202873345134008_1135801957_n.jpg

ili je to mozda senzor od abs?

ako tko zna ili ima ideju za neke prijedloge dat sta da pogledam,hvala

doko1717

imaš puž na mjenjaču se nalazi..pojela se plastika u pužu..evo stavim ti sliku gdje je otprilike..na njega se džek sa 3 žice priključuje, otprilike ti je iznad negdje tamo gdje su poluosovine umeću u mjenjač..

kiky776

ovo na slici je senzor abs-a, za brzinu je na mijenjaču
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Robi

a di je od brojaca kilometara? kod nekih auta je to na istome sve,ali meni radi brzinomjer a brojac kilometara ne?

doko1717

http://s28.postimg.org/r6c23ira5/fiat_brava_jtd_2000g_mjenjac_slika_17106221.jpg

evo slike.
ja sam imao problem s time, promjenio sam nakraju mjenjač jel me je unutra ležaj podrobilo kućište, sastrane imaš jedan inbus šaraf msm da je petica odšarafiš njega, pa onda ga skineš i vidiš ima unutra plastika kao neka spirala..

Nadam se da sam pomogao..ako treba još šta javi se u p.m poslikam ti sve ako treba..imam rastavljen mjenjač..

Robi

vjerojatno ces pomoc da,samo mi daj pravu sliku! :)

doko1717


Robi

hm... pa za doc do toga se onda mora sve skinut dole ili ?

doko1717

ja sam auto podigao na dizalicu i od ispod sam ga izbio kad sam ga odÅ¡arafio odozgora..pogledaj naÄ'i ga pa ćeÅ¡ vidjeti da ima mjesta za skinut..

Robi


doko1717

morat ćeš skinuti ova gumena crijeva od usisa i onda je lagano doći do toga..100% ti je to..skini pa ćeš se uvjeriti..

the-rider

cek tebi brzinu pokazuje a kilometre ne?
onda je sat
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kiky776

koja je Å¡ansa da je ubo dva pokvarena sata ? :)  :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Robi

nemoguce da su oba dva sata pokvarena,a i probao sam na drugom bravu satove i radi sve

dox666

kao sto su decki i rekli imas tzv pinjon na mjenjacu. skinem gumu od usisa i vidjet ces ga. drzi ga imbus 5 i jako tesko ces ga iscupat van tako da si nabavi dobre rolcange. i mali savjet jako oprezno jer ja kad sam to mijenjao meni je donji plasticni dio odlomio se i upao u mjenjac pa mi kasnije stekao dok nije podrobio tu plastiku  :D