Bravo 1.2 filter kabine/klime

Autor rockatansky, 07 Lipanj 2014, 18:10:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rockatansky

pozdrav. receno mi je da trebam promijeniti filter klime. ovo pitanje sam nasao vec negdje na forumu, medjutim nisam uspio povezati. da li trebam mijenjati onaj unutar kabine kraj suvozacevih nogu ili ispod haube lijevo? da li uopce imam oba i ako da trebaju li se oba mijenjati? uglavnom malo pojasnjenje bi bilo super. hvala svima


Sent from my iPhone using Tapatalk

fiat_fan

Moguće da imaš oba, jer onaj ispod haube je filter peludi, tj. krupnih čestica. Promijeniš oba i miran si.

rockatansky

Hvala na odgovoru. Jos jedan detalj ako znad mozda. Otvori od zraka unutar kabine, oba na srednjoj konzoli i lijevo desno bi trebao skinit i ocistit, puni su skovaca. Da li se skidaju sami, tipa izgule se nekako, ili treba odvidavati po tabli ? Hvala jos jednom i pozdrav :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

dinko1981

koji je to filter u kabini na bravu?

the-rider

filter je ispod brisaca, a ne unutra u kabini
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

rockatansky

evo momak ovdje s foruma tvrdi da ima filter klime unutar motornog prostora, cilindricnog oblika, velicine limenke 0,5, a da je ovaj drugi, kao Å¡to smo rekli filter peludi/zraka u kabini. da li se netko susreo s tim ?

kiky776

inače je samo jedan filter na suvozačevoj strani, ispod plastike oko brisača ... jedino ako nisu na redizajnu ubacili i unutra neki :/
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

alister

Citat: rockatansky  u 09 Lipanj 2014, 15:10:47
evo momak ovdje s foruma tvrdi da ima filter klime unutar motornog prostora, cilindricnog oblika, velicine limenke 0,5, a da je ovaj drugi, kao Å¡to smo rekli filter peludi/zraka u kabini. da li se netko susreo s tim ?

U pravu si, ali taj filter klime se može promijeniti samo kada nadopunjavaš klimu odnosno moraš ispustiti plin i vratiti ga nazad.
A ispred suvozača ispod brisaća je filter peludi kojeg možeš sam proimjeniti

the-rider

Citat: rockatansky  u 09 Lipanj 2014, 15:10:47
evo momak ovdje s foruma tvrdi da ima filter klime unutar motornog prostora, cilindricnog oblika, velicine limenke 0,5, a da je ovaj drugi, kao Å¡to smo rekli filter peludi/zraka u kabini. da li se netko susreo s tim ?

to je filter plina, i u lijevom prednjem blatobranu je
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

rockatansky

obzirom da klima radi i napunjena je, mislim da ću ipak mijenjati samo taj filter kabine :) . ne vjerujem da je toliko nužno mijenjati taj filter plina sad, pogotovo ako treba rastavljat. hvala svima na odgovorima, ugodan dan !


Sent from my iPhone using Tapatalk

fiat_fan

Ja nisam bio siguran za taj unutarnji filter je li postoji, ali ovaj ispod desnog brisača se svakako treba mijenjati.
Usput promijeni i filter zraka, nekih 50-ak kuna doÄ'e zamjenski, pa si miran.

rockatansky

evo promijenjen i taj filter napokon. cak sam i centralnu konzolu skinuo, ocistio otvore za ventilaciju. još samo da je skužit kako se skidaju ona dva otvora lijevo kod vozača i desno kod suvozača. čini mi se da bi tu moglo biti odvidavanja do ujutro.


Sent from my iPhone using Tapatalk