Fiat Stilo JTD 1,9 - problem instrument tabla

Autor milex, 01 Kolovoz 2014, 23:50:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

milex

Poštovanje,

Imam problem sa instrument tablom, ostala bez struje samo gori žuta lampica filter goriva i to je sve. Kako satovi tako i displej nisu u funkciji.  Kad doÄ'e nekad napon ( proradi  sve je OK radi perfektno)  nekad Å¡trecne na sekundu kazaljke skoće u toku vožnje.... Da nije negdje prekid u dovodu ??

Da napomene ovo mi se i prije dva mjeseca desilo, dospem dest. vode u akum. i dopunim ga na ispravljač i sve ok tabla radila sve OK do sad, opet isto

mjerio sam napon na klemama 11-12V a kad upalim 13,10V ?????  AUTO PALI ODLIÄŒNO

U ćemu bi mogao biti problem? akumulator, alternator, istrument tabla?

franjo-fritz

Punjenje treba biti 14. A ugašen auto 12v ....negdje ti je tabla u prekidu.provjeri konektor na samoj tabli
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

irv

Citat: franjo-fritz  u 02 Kolovoz 2014, 20:35:18
Punjenje treba biti 14. A ugašen auto 12v ....negdje ti je tabla u prekidu.provjeri konektor na samoj tabli

Yep, viÄ'eno već, deÅ¡ava se na Stilu!

99% da je hladni lem na konektoru na samoj ploči!
Treba ju skinut, problem je što da bi došao do pinova od konektora koje treba prelemiti moraš odvojiti tiskanu ploču od kućišta!
A da bi to napravio moraš PAŽLJIVO skinuti kazaljke!!
Tako da ako nisi stručan u tome, savjet je da se neki autoelektričar/elektroničar pobrine za to!

Sretno!

milex

#3
 :ok:  RIJEÅ ENO pre dva sata , barem za sad.

Morao sam je svu rastaviti u dijeliće, i kazaljke su se morale skidati sa osovinice motorića da  bih doÅ¡ao do druge strane table ( lemova na pinovima konektora table )  :drive:   Izgleda hladan lem

Pregledao sam je vizuelno sve OK osim jedne led diode od displeja koja je za zamjenu.

WD40 sprejom  poÅ¡pricao sumnjiva mijesta. Potom čim ubaci konektor proradi, prozuji pojavi se sat ....    :yahoo:

Jedno pitanje ... recimo da ova tabla nije proradila i kada bi uzimao drugu polovnu tablu da li kilometraža osataje od ovog auta ili dolazi druaga km auta sa gojeg je tabla skinuta.

Hvala svima na savjetima


tempradrifter


irv

Citat: milex  u 03 Kolovoz 2014, 16:45:19
:ok:  RIJEÅ ENO pre dva sata , barem za sad.

Morao sam je svu rastaviti u dijeliće, i kazaljke su se morale skidati sa osovinice motorića da  bih doÅ¡ao do druge strane table ( lemova na pinovima konektora table )  :drive:   Izgleda hladan lem

Pregledao sam je vizuelno sve OK osim jedne led diode od displeja koja je za zamjenu.

WD40 sprejom  poÅ¡pricao sumnjiva mijesta. Potom čim ubaci konektor proradi, prozuji pojavi se sat ....    :yahoo:

Jedno pitanje ... recimo da ova tabla nije proradila i kada bi uzimao drugu polovnu tablu da li kilometraža osataje od ovog auta ili dolazi druaga km auta sa gojeg je tabla skinuta.

Hvala svima na savjetima


WD-om ??? Nikako!!  :facepalm:

Treba prelemiti tih nekoliko pinova, 5 minuta posla, a sitnica naspram rastavljanja table!!

irv

Citat: fychozagorec  u 04 Kolovoz 2014, 12:06:26
Daj javi u PM kako, ako nije problem..
Na mojoj stoji 35 tis a ima 10 puta više... u stvarnosti

ELM327 + MES ili FES !!

Napomena: možeš upisati samo veću brojku nego je na tabli, NE I MANJU!!

I fore tipa 999.999 ne pale, nemoj ni pokuÅ¡avati!  :no2:

franjo-fritz

Skidanje ili povećavanje km je oko 150 kn na nekima se skida tabla na nekima ne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

milex

Citat: irv  u 04 Kolovoz 2014, 14:46:12
ELM327 + MES ili FES !!

Napomena: možeš upisati samo veću brojku nego je na tabli, NE I MANJU!!

I fore tipa 999.999 ne pale, nemoj ni pokuÅ¡avati!  :no2:

Recimo kod mene je oko 165 000 km i uzmem drugu tablu na kojoj je bilo  npr. oko 200 000 da li se mogu ove brojke smanjiti na 165 000 ( tj. na kilometre moje prethodne table) ???

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

irv

Citat: milex  u 04 Kolovoz 2014, 23:55:45
Recimo kod mene je oko 165 000 km i uzmem drugu tablu na kojoj je bilo  npr. oko 200 000 da li se mogu ove brojke smanjiti na 165 000 ( tj. na kilometre moje prethodne table) ???

Ne ali možeÅ¡ obratno, sa 165 na 200 !!  :)

Mislim, možeš ti što hoćeš ali ne regularnim i legalnim načinom... Ni prvi ni zadnji koji je "skinuo" km na autu...

milex

Hvala Bogu radi .....   :good:   Tako se i meni slično deÅ¡avalo  ....  Npr ...  jedan dan ne radi a drugi dan ujutru upalim proradi ...Å¡teluj sad i opeet tako .... sve dok je nisam rastavio  ...  WD  poÅ¡pricao i obrisao pinove i konektore od WD da ne izgleda natopljena da nebi doÅ¡lo do kartkih spojeva....  od tad radi ...

Tomo140995

provjeri si ispod volana imas pretinac koji otvoriš i tamo ti se nalaze osigurači vjerojatno ti je taj pregorio pa ga samo zamijeni i problem riješen govorim iz vlastitog iskustva.

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

sime

I meni se jutros.dogodilo. Lani se dogadalo lar puta i od tada nije. Jutros ponovo. Mozda se i samo popravi. Znaci trebam samo prelemiti konektor?