Pokvaren suncobran/sjenilo na vozačkoj strani

Autor tduic, 17 Kolovoz 2014, 15:42:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tduic

Pozdrav,
počeli problemini, što bi rekli taljanci.
Sjenilo iznad vozača viÅ¡e ne želi stajati zatvoreno nego se naheri na 20-30 stupnjeva, pa polako pada i dalje, Å¡to je naravno iritantno i opasno. Za sad želi stajati kad ga gurnem ful do stakla, no mislim da ni tamo neće dugo. UsporeÄ'ivao sam sa suvozačkim i izgleda da je otiÅ¡la osovina ili neÅ¡to oko nje u samom sjenilu Å¡to mu ne da blokiranje u krajnjim položajima.
Početno kopanje po netu i ebayu baš ne daje neke rezultate, nisam još došao ni do fiat šifre za taj dio, ni samog sjenila (sun visor na eng., pantina ili aletta parasole na talijanskom).
Pa ako netko zna gdje bi toga moglo biti, možda i zamjenski ako je iste boje (onak svjetlo siva/bež), hvala.

lik-bj

ja sam curi na puntu riješio ovako.
skineÅ¡ dolje onda sa strane di je mehanizam skalperom razrežeÅ¡ i unutra ti je osovinica Å¡to viri van omotana tj. umetnuta u plosnati feder. e sad naÄ'eÅ¡ vijeÅ¡alicu za robu (hlače maice itd) ali onu Å¡to ima kvačice na sebi skineÅ¡ feder malo ga prilagodiÅ¡ recneÅ¡ ili Å¡to treba uglaviÅ¡ unutra viÄ'iÅ¡ dali Å¡ljaka i uzmeÅ¡ moment ljepilo poljepiÅ¡ materijal nazad i ko novo, već goinu dana funkcionira.  :D

tduic

Hvala na savjetu, ali znajući sebe kako sam nestrpljiv i ne volim ovakve pipkave poslove s improvizacijom, samo ću sve raskopat i plakat.

lik-bj

onda bolje ne ako nemaš smisla za plastičnu kirurgiju nemoj dirati ;D

get

Evo ti ovdje nekih brojeva.

Primjeti da možeš i ove sitnije dijelove birati.

Reci što ti točno od toga šteka pa ćemo vidjeti



Ovo je setup za moj, pa su zato ostali kat brojevi prekriženi.

gt3

isti problem kod mene. nabavio sam cicak u traci i zalijepio za sjenilo i za tapecirung krova i sad drzi :)

Puntigamer

#6
Ja sam sjenilo popravio tako da sam kupio novi, jer po otpadima ih bas i nema a i ako ih ima traze 50â,¬ za njih bolje dodat jos stotinjak kuna i dobiti novi u servisu.

Sent from my HTC One using Tapatalk


tduic

Citat: get  u 17 Kolovoz 2014, 22:40:29
Evo ti ovdje nekih brojeva.

Primjeti da možeš i ove sitnije dijelove birati.

Reci što ti točno od toga šteka pa ćemo vidjeti



Ovo je setup za moj, pa su zato ostali kat brojevi prekriženi.

Ovo pod 1, sun visor LH, 735499987. Mada tu ne vidim sam nosač sjenila, ne znam da li dolazi sa sjenilom ili bez.

tduic

Citat: gt3  u 18 Kolovoz 2014, 08:11:51
isti problem kod mene. nabavio sam cicak u traci i zalijepio za sjenilo i za tapecirung krova i sad drzi :)

Isto ok rjesenje, razmislit cu o tome, pogotovo ako sjenilo bude skupo i ako nabavim sivi velcro. :)

Puntigamer

Citat: tduic  u 19 Kolovoz 2014, 18:24:42
Ovo pod 1, sun visor LH, 735499987. Mada tu ne vidim sam nosač sjenila, ne znam da li dolazi sa sjenilom ili bez.


Dolazi kompletno s nosačem, samo koristiš staru vidu. E i da to kažem sjenilo se proizvodi u Turskoj.