punto 2 svjetlo kabine se ne gasi

Autor ivanm, 11 Srpanj 2015, 08:04:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

neki dan, zatvorim sva vrata i svjetlo kabine ostaje upaljeno..
pa drugi dan se normalno opet ugasi nakon 10 sekundi kak je predviÄ'eno.
onda za koji dan opet ostane svjetliti.
tak mi je ispraznilo akumulator.

kaj bi to moglo biti, od kud da počnem :facepalm:

Stilo M

Pogledaj mikro prekidac u samoj bravu na vratima
Mozda kad se zatvore vrata on ostaje otvoren pa ne izgasi lampu
ili reley od svjetla se zblesira pa stalno struju daje
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

ivanm

mikro prekidač je u bravi?
tražio sam ga ali nisam mogao naći..

Stilo M

Mislim da bi trebo biti
stariji auti su imalo mali prekidac kod panta pa da su se vrata zatvorila onda su pritisla prekidac
probaj malo mozda wd-a naspricat da se malo podmaze
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

vlatko11

Jel na mk2 ti se svijetlo ne ugasi nakon nekog vremena i kada su vrata otvorena?
Na onom sto sam imao se gasilo nakon nekog vremena,sad nesjećam se koliko i kad su vrata ostala otvorena.

ivanm

tako je, gasi se čak i ako vrata ostanu otvorena...
Å¡to onda to odreÄ'uje, neki timer?

uglavnom sad se gasi, bumo vidli  :neznam:

vlatko11

Neznam Å¡to odreÄ'uje. Možda komp. Jesi provjerio u kakvom je stanju sama lampa? Da nije neÅ¡to s njom ili da ne curi voda kroz antenu pa tu pravi frku voda.

Boban

Vremenski relej unutar body compa to regulira.Moze se ga i čut nakon nekog vremena da se ugasi kad se sjedi u netom ugašenom autu.Nakon 2-3 min se čuje.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm

sad par dana sve radi kak spada..

znači taj vremenski relej upravlja samo time, ništ drugo nemre krepat zbog toga..

mislim sa svjetlom u kabini da se i ručno upravljati, tak da to nije problem..

Boban

Upravlja i sa prekidačima od stakala.
Znači kad ugasiš auto i ako ne izlaziš iz njega taj vremenski relej ti još uvijek daje napon na prekidače od stakala,ali ak odmah otvoriš vrata to za prekidače ti se poništava,ali za svijetlo ostaje.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm

znači mogu očekivati i poremećaje u radu podizača..

gdje se točno nalazi taj relej?

Boban

E to bi trebao otvorit body comp pa vidjet.Koji je točno nemam pojma.
Al evo jedan možda malo glup, al možda i ne savjet; provjeri malo mase na autu.Poznato je na puntaćima da masa zna zaje...
Meni se osobno u sred zime zaključao auto sam nakon što sam ga upalio i uključio zadnje grijače šajbe da se led otopi,a ja sam skidao snijeg sa njega.Naravno nisam imao drugi ključ.
Ugl. zaje.... je ona masa u gepeku.Lagano se otpustila sama.
Čisto da budeš na miru da nije do toga.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

ivanm


Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI